Dilenci çocuk bana 1 tl verdi. Utandım. Sonrasında bir şey yaptım. Sizce iyi mi yaptım?

Bugün trafik ışıklarında kırmızıda durdum.
11-12 Yaşlarımda çocuk yaklaştı elini açtı.
Bende gülümseyerek elimi camdan dışarı çıkartım ben elimi açtım.
O da bana gülümseyerek 1 tl verdi.
Arabada tek değildim.
Neden öyle elimi uzattım onuda anlamadım. Hani etkiye tepki derler ya öyle oldu sanırım. Sonra gideceğimiz yere gitmeyip çocukla yarım yamalak Türkçe konuştuk. Zor durumda ailesiyle yaşıyorlardı. Bir giyim mağazasına gidip çocuğun ustune olacak kıyafetler aldık. Kendisine ve kardeşlerine ayakkabı aldık. Gidip çocuğa teslim ettik. Koşarak eve doğru gitti. Gözlerindeki mutluluğu görmeniz lazımdı. Ben çok iyi hissettim kendimi.
Bunu da burada anlatıp prim toplamak istemiyorum. Ama anlatasım geldi. Yanlış anlamayın :).

1|0

En İyi Kız Görüşü

• :) bu gerçekse sevindirici

0|1
    0|0
    • Gerçek :) çocukla selfie yapsaydım. Keske yapmasaydin diyenler cikar diye selfie yapmadim

• Çok doğru dusunuyorsun. Su an bile gizliyim. Bunu kimse dusunememisti helal valla onlar gibi dusunmuyorsun. Bende o cocuklari kimse gormemezlikten gelmesin aklıllarına bu paylasim gelsin onlari gordugunde dedim. Ama bazilari yanlis anladi bu davranisimi. Cok tesekkur ederim. Sagol beni özetledigin için.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 26

• Okurken duygulandım ya çok iyi yapmışsın aferin tebrik ettim seni inşAllah hep böyle olursun Ama yapılan iyilik söylenmez iyiliğin anlamı kalmaz yani keşke sormasaydın 😊

0|1
    0|0
    • Sağol ama bir tebrik alsam fena olmaz diye dusundum. Denize atamadim napim Allah affetsin :)

• Bende onu dicektim iste o cocugun mutlulu yetti. Bazilari mesaj atip diyor sevaptir iyi yapmissin. Valla sevap olsun diye yapmadim. Sadece sevinsin istedim hepsi bu. Anlamı kalsin kalmasin sorduk iste.

• Anladım peki

• Allah kabul etsin. Onların işi de çok zor.

0|1
    0|0
  • çocukların yürekleri sevgi doludur bakın bu da bir örneğidir, "ulkemizde istemiyoruz"cular bunu okumalı kesinlikle

0|1
    0|0
  • Bugünü kurtardık yani.
    Vicdanimiz rahat.
    Yanlış anlama lütfen yaptığın çok güzel ben bunu bile yapmadim. Ciddi anlamda ülke olarak dünya olarak iğrenç bir haldeyiz.

0|1
    0|0
    • Sevap kazanmak icin yapmadim. Cocuk mutlu olsun istedim.

• Anladım bir şey demedim zaten. Neden bir çocuk ihtiyaç halinde mutlu olsun ki dünya çok Acımasız. Uff moralim bozuldu nalet olsun.4 çocuğunu kaybeden bir ana.9 aylık bebeğini kaybeden bir ana, savaştan kaçan bir aile ve o çocukların dramlari. Düşünmek düşünmek istemiyorum efendiler çocuklara kiydiniz yatacak yeriniz olmasın.

• Sorma o anneyi dusunuyordum gun boyu ve o 9 aylik masum bir bebek. O kisilere ve olaylari planlayip uygulayanlara idam cezası az kalır. Kelimeler kifayetsiz kalir. O aileyi o bebegi dusundukce kahroluyorum.

• Ne guzel ben cocuklara iyilik yaparken bile beceremiyorum abur cubur aliyorum ahsjwe

1|2
    0|0
  • Gizli yazsaydın prim olmazdı.

0|1
    0|0
  • Allah senden razı olsun, ne muradın varsa versin

0|1
    0|0
  • Allah kabul etsin veren el alan elden üstün demek istemiş

0|1
    0|0
  • Çok güzel bir şey :) o çocuğun mutluluğunu tahmin edebiliyorum

0|1
    0|0
  • Allah hayrınızı kabul etsin inşallah beyfendi :)

0|1
    0|0
  • Keşke birazda yemek alıp verseydiniz

0|0
    0|0
  • Küçücük çocuğun vefakarlığını görebiliyor musun? Tüylerim ürperdi gerçekten..

0|1
    0|0
    • Evet. Bende ondan çok etkilendim :)

• Hani vesile oldu derler ya. Onun temiz kalbi olmasaydı bize de belki aşılayamazdı yardımlaşmayı.

• Öyle gerçekten..

• Cok iyi yapmissin Allah verecektir mükafatini :) Şu an ben bile mutlu oldum

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim sağolun. Çocuklar mutlu olsun da :) en önemlisi o.

• Ayy evet iyi yapmışsın

0|0
    0|0
  • Çok iyi bir insansın bu devirde bulunmaz böyle birisi

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. Çocukları mutlu etmek çok hoşuma gidiyor sağolun.

• Sag elin verdigini sol el bilmemeli. Bunu bize anlatman iyi olmadi.

0|0
    1|0
    • Anlattim gitti taktiniz buna. Orda da belirttimm. Anlatasim geldi diye. Bu gibi bos cevaplar atmayin detayi okuyun iyice.

• Dogru olan bu cunku. Sinirlencek bise yok. . Atasozu bile anlatiyo. Elestiriye acik degilsin. Biz sana aay ne kadar iyisin sen ya deyince egon tavan, ama yok iyilik yapilip soylenmez deyince egon inciniyo. Yanlis yaptigini belirttim. Detayo okumustm zaten.. iyilik yaparsn. Ve asla soylemezsin. Bu sevap degildir.

• Sevap olsun diye yapmadim

• Helal olsun sana

0|1
    0|0
  • iyi yapmışsın da anlatmayaydın iyiydi.

0|0
    0|0
    • Tamam sagol ama birbirinizin aynisi yorumlar atmayin biktim. Anlattiysam anlattim kime ne

• Herkes cok sıkıcı :)

• katılıyorum

• Çok güzelbişi yApmışsın

0|0
    0|0
  • Mutlu olmanin sirri belki de birilerini mutlu etmek de baksana :)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    6

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...