Paragraf soruların yapamıyorum YGS?

Arkadaşalar türkçe ygs test sorularında paragraf yapamıyorum bazlarını yani mesela ne anlatılmak isteniyor mesaj nedir gibi bir kaç tane var betimleme örneklendirme gibi şeylerde sorun yokta bunlar sıkntı ne yapabilirim?

0|0
148

En İyi Erkek Görüşü

• Önce şıkları oku. Sonra soruyu, daha sonra da paragrafı oku! Cevap ben buradayım der zaten...

Ama bunu yapabilmen için okuduğunu anlayabilmen gerek. Bunun için de bolca serbest okuma yani kitap okuyacaksın... Ben 2010 kpss de türkçe de sadece bir boş bıraktım, geti kalanın hepsini doğru cevapladım. Çok da basitti Türkçe! Neden? Düzenli kitap okuduğum için...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kitap okuyan biri misin?
    Kitap okuduğumdan oldukca rahatımdır ben bu tip sorularda ama bazılarında gerçekten o kalın paragraf kitaplarını bitirmezsen olmuyor.
    Her soru tipini tatmış olman gerekiyor öncelikle
    Aynı zamanda, anahtar kelimelerin altını çizerek okumalısın (tum soruyu degıl amman dıkkat!)
    İlk önce koyu renkle yazılan soruyu okuyup anlamalı * istersen cevaplara göz atmalı) daha sonra paragrafta seçeneklere ve soru kalıbına göre isteneni aramalısın. Paragrafı dikkatlice anlayarak okumalısın. Soru çözüm hızın zaman geçtikçe hızlanacaktır. Soru çözdükçe..
    Ne zaman sıkıntın olsa bana da atabilirsin bu arada:) lise 3 olacağım ve bir hayli ineğim :D

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• Milletin saçma salak önerilerini bosver, su kitabı bitir rahat 30 net yaparsın
    https://i.hizliresim.com/7AklRL.jpg
    Bide hızlı okuma eğitimi alırsan 36-38 i bulur

0|0
    0|0
    • Bu ne işe yarıyor

• Onu anladım sen kullandin mi yani iyi mi

• Ya kızım safmısın? kullanmasam niye önereyim?
      Neyse ister yap ister yapma keyfin bilir.
      hadi iyi geceler

• Aslında çok basit

0|0
    0|0
  • soru çözerek geliştirirsin , kısa köşe yazıları oku sürekli kısa makaleler oku

0|0
    0|0
  • bol kitap oku :)

0|0
    0|0
  • Bol soru coz

0|0
    0|0
  • Paragraf kitapları al işe yarıyorlar

0|0
    0|0
  • beyin satın al

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• kitap oku ve kendine soru çıkart. kesinlikle kitap okumaya ara verme. ilgini dağıtacak şeyleri etrafında bulundurma soru çözerken. gürültülü biryerde test çözüyorsan kulaklığını tak ve kesinlikle türkçe olmayacak, isteğin dışında eşlik etmeyeceğin bir parça açabilirsin. gürültüden daha iyidir. daha önce ygs ye girdim. soruların olursa yardımcı olabilirim. bu sene takrar gireceğim. beraber çalışırız :)

0|0
    0|0
  • Paragrafla ilgili özel konu anlatımlınsoru bankaları var. Onları deneebilirsin ama temelinde en az 40 kitap okunmamışsa işin zor.

0|0
    0|0
  • bol bol kitap okumalısın ve bitirdiğinde mutlaka kendine bu soruları sormalısın ayrıca oyle derin dusunmemelisin ygs çok spesifik cevaplar istiyor en net olan doğru oluyor

0|0
    0|0
  • Hikaye okurmuş gibi sindirerek oku

0|0
    0|0
  • Bol bol kitap okursan üstesinden gelirsin

0|0
    0|0
  • Bende ygs sınavına girdim tekrar gircem.. şimdi öcellikle çok kitap oku roman zaman senin için önemli olmalı paragrafa gelincede anlayarak ama hızlı yani durmadan test çöz zamanla alışır çözersin ;)

0|0
    0|0
  • paragraf çözme işi bence biraz yetenekle alakalı, yeterince paragraf sorularına abanmadığın sürece. sadece paragraf soru bankası al ve her gün süre tutup en az 10 15 tane falan çöz. ama bunu her gün uygula.

0|0
    0|0
  • cok deneme cözmen lazım

0|0
    0|0
  • Once sıkları oku kilit keşımelerın altını ciz sonra paragrafı oku oyle olunca sıklar kafanda daha rahat yerleşir hem de fazla zaman kaybetmezsin tekrar okudugunda daha rahat anlarsın

0|0
    0|0
  • Soru şıklarından anahtar kelimeleri işaretle zaten paragrafta ona benzer kelime olacaktır günlük 10-15 tane çöz ama aksatmadan pratik olur ama süre tutarak bide kitap oku

0|0
    0|0
  • Kitap oku!

0|0
    0|0
  • Bende yapamiyordum sık sık soru çözerek bunu astım ve su an türkçe öğretmenliği okuyorum tek bakışta cozebiliyorum 😊☺

0|0
    0|0
  • Sıkma canını

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;