Arkadaşlar merhaba Mahkeme, Hakim, vidan?

Arkadaşlar merhaba aklımdaki soruları nasıl dökeceğim bilemedim
İnşallah başarırım :)
Şöyle anlatmaya çalışayım.
şu an bu yazıyı okuyan suçlu mesela.
Mağdur olan tarafı Darp etmiş veyahut silahla yaralamış sayalım.
Ama mağdur olan taraf dedim ya Hiç bir sucu filanda yok değil kızlara karşı Cinsel istismarda bulunan bir şahıs.
Bir çok kanıt var bunun için ispat etmek için diye düşünelim.
X kişisine zarar vermesi doğru değil evet Ama mahkemede kendini Hakime Savcıya karşı güzel ifade etmesi bir işe yarar mı sizce. Bu işleri bilmiyorum ama birini vurduğu için örnek veriyorum.
10 yıl hapis verilecekse 5 yıla düşürür mü hakim bunu.
Mahkeme büyüklerindede illaki vidan vardır hepimiz insanız
Ama o salonda vicdan geçerlimidir?

Güncellemeler:
Verilecek ceza tamamen hakime aittirmidir
Yani isterse bu şahıs 20 yıl hapis yatacak diyebilir
İsterse bu şahıs 5 ay yatacak diyebilir
İsterse bu şahıs ceza almayacak diyebilir mi
Suç işlemiş olsa bile 2 tarafı dinledikten sonra.

0|0
21

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Hakim vicdanın göre karar veremez, kanunda hersey indirim sebepleri ve miktarı da kanun koyucu tarafından belirlenmistir.

0|1
    0|0
  • O kitapta ne yaziyosa o. Bazı hakimler bakar ta insanin icine yuregine bakar bazilari kafasini kaldirip sana bile bakmaz kelimelerin sinirlidir yok bns sunu etti yok boyle etti diyemezsin durus tertibin pismanligin cok onemli.. kimse ne yaptiysa cezasini kendim verme Allaha havslr et

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Eğer kanıtlarsan bunu belki cezan düşer ama cinsel istismar yapan bir şeref yoksunundan mağdur olmaz.

Silahla değilde keşke normal yaralasaydın bıcak vb gibisinden.

0|1
    0|0
    • Ağabey aslında bu şerefsize daha birşey yapılmış değil.
      Ama haraketlerini tekrarladığı sürece yapılacaktır.
      Mağdur dedim değil evet bacım cocugu kendis Ve bir öğretmen kendileri YAZIK.
      Evli ve kalleş birisi.
      Direk kanıtlarla mahkeme ver diyebilirsin Akıllıca birşey ama ceza almaz Kız mağduriyetiyle kalır diye korkuyorum Keşke böyle insanlar Faili meçhul öldürülse.
      Kötü insnalar yüzünden iyilern canı yanıyor Allah islah etsin.
      Bıcaklama yaralamak Silahla vurmakla aynı suç değil mi abi sence İkinsede de zarar veriyorsun

• Ben çok büyük birisi arkasına dağlarca adam olan birisi değilim yaşım daha 20 ama böyle birşeyin karşısında dona kaldım canlı canlı ses kayıtlarını dinleyip o şerefsizin üstü kapalı haraketlerine şahit oldum Susmak o kıza yaşattıkları aklıma geldikçe birşey yapmamak canımı yakıyor En kötüsüde bundan sonraki gencecik kızlarında piskolojisini bozup böyle şeyleri yaşatacağını düşünmek beni maf ediyor. Biraz daha zaman geçsin ya döveceğim ağzını burnunu kıracağım ya da silahla vuracağım Yorumların için teşekkür ederim Ağabey. He bu arada kız benim hiç birşeyim ben sadece vicdanını körertmemiş birisiyim Yazık gencecik kızlara Böyle şerefsizler yüzünden yaşadıkları ve unutamayacakları şeylere. Çok saol ağabey.

• Allah yardımcın olsun.
      Bende senin gibiyim kimsenin arkasına sığınarak yapmadım bunu hatta en son bıcakladıgımda polisi durdurup demiştim böyle böyle gencecik cocukları zehirliyor diye ve ceza almadım.
      Bu arada silahla vurmak sıkıntı olabilir normal bir suç değil yani onun yerine bıcaklamak en azından bacaktan cezası neredeyse yok gibi para cezasına dönebiliyor.

Yükleniyor... ;