Dünya benzeri en yakın gezegenin keşfedildiği söyleniyor peki sizce başka dünyalar var mıdır?

Dünya benzeri en yakın gezegenin keşfedildiği söyleniyor peki sizce başka dünyalar var mıdır?

Alman haftalık Der Spiegel dergisi Dünya'ya çok benzeyen ve yaşama elverişli olabilecek yeni bir gezegen bulunduğunu iddia etti.

İşin en heyecan verici kısmı bu gezegenin, güneş sistemimiz dışında bize en yakın yıldız olan Proxima Centauri'nin yörüngesinde olması.

Avrupalı Astronomların keşfettiği ve henüz isim verilmeyen gezegenle ilgili Ağustos ayı sonunda resmi açıklama yapılması bekleniyor.

Proxima Centauri yıldızı, bize en yakın güneş sistemlerinden Alpha Centauri'de yer alıyor. Yıldızın dünyaya uzaklığı 4.24 ışık yılı. Bu mesafe, bugüne kadar keşfedilen diğer dünya benzeri gezegenlere göre oldukça yakın olsa da, günümüz teknolojisiyle bu mesafeyi katetmek binlerce yıl alabilir.

Sizce insanoğlu birgün yeni bir dünya keşfedip yaşama orda devam eder mi?

• Evet
    71%(60)73%(96)Oy Ver75%(36)
  • Hayır
    29%(24)27%(36)Oy Ver25%(12)
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|1

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 21

• Evet

1|4
    0|1
  • Hayır yok öyle bir dünya

1|1
    0|0
  • vardır diye düşünüyorum dünya artık çok ta yaşanacak bir yer değil. doğruysa ilk gidenlerden olmak isterim 😂

0|1
    0|0
  • başka insan ırkı var mıdır bilemem ama sadece samanyolu içerisinde dünya ile benzerlik gösteren 17 milyar gezegen olduğu var sayılırken elbette başka canlılarda vardır koca evrende.. ama diğer bir gezegene göç etmek şimdiki dünyadan herkesin gidebileceği anlamına gelmiyor bence. kaldı ki yeni dünyanın yaşam şartları şimdiki gibi olacak mı orası da meçhul? ve belki o bulunan gezegen en baştan sahiplidir :D

0|1
    0|0
  • Muhtemelen var

0|1
    0|0
  • Neden olmasın ben uzaylıların olduğuna inan biri olarak başka yaşanabilicek dünyalar olduğana inanıyorum.

0|1
    0|0
  • Bu evren üzerinde milyarlarca gezegen var yıldız var. Dünyaya benzer gezegenler de oldukça var , fakat oraya gidip yerleşim söz konusu olmıyacaktır :)

0|1
    0|0
  • Mümkünse bile bunları yapacak kadar dünyanın vaktinin kaldığına inanmıyorum, öyle bir teknoloji gelişene kadar insanlık kendi kendini bitirir

0|1
    0|0
  • Başka yerde yasamaya olayı çok zahmetli gibi. Zaten oraya varmadan ölürüz. Dunyaya benzeten bir dürü gezegen var sürekli kesfediliyo

0|1
    0|0
  • Ilk once turkleri temsilen bir adanali giderdi kesin:d

2|2
    0|0
  • herkese farklı bir dünya bulsalar olmuyomu ya istemiyorum ben başka insanlarla aynı dünyada yaşamak :D

0|1
    0|0
  • Bence vardır ve oralarda zaten başka birileri yasiyordur boşuna rahatsız etmeyelim :D

0|1
    0|0
  • evet

0|1
    0|0
  • bunu başaracaklar ama biz görmeye yetişemeyeceğiz. bunun için her seferinde derin üzüntü duyuyorum.

0|1
    0|0
  • Olabilir yanii

0|1
    0|0
  • Mutlaka bir yerlerde başka yasanacak yerler var, inaniyorum👍

0|1
    0|0
  • Kafamıza koyduysak herşeyi yaparız biz

0|1
    0|0
  • Olabilir bilim adamı ya da o islerle ugrasmadigim için ne desem sacma olur

0|1
    0|0
  • Heeeee tası tarağı toplayıp başka gezegene gitcez. Millet de salak salak evet demiş oylamanın komikligine gel

0|0
    0|0
  • Bilemiyorum knka nsjnq

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1

Erkekler Ne Diyor 14

• Uzaylılar lütfen beni kaçırrııın

0|1
    0|0
  • Her gün ayri bir sey salliyorlar

0|1
    0|0
  • Olduğunu düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Teknoloji hızla ilerliyor hersey mümkün. Suanki teknoloji ile 100 yıl öncesine bir bak. Bulunabilecek yeni bir enerji kaynağı dünyanın seyrini değiştirir.

0|1
    0|0
  • bazı gezegenler var ve o gezegenlerin hala keşfedilmediği söyleniyor 1000 yıl uzaklık mesafede bir insan 100 sene yaşıyor o gezegene varana kadar 15 e yakın dedemiz olcak gel geleilim bana pekte inandırıcı gelmiyor mantıken

0|1
    0|0
  • Vardır da biz daha yaşadığımız dünyayı öğrenemedik.
    Şah gambiti mi vezir gambiti mi

0|1
    0|0
  • gideriz gideriz emin ol

0|1
    0|0
  • Çok bilim kurgu izlediğim için evet seçeneğini isaretliyorum 😂

0|1
    0|0
  • bir arada taa andromedada olduğu söyleniyordu...

0|1
    0|0
  • olabilir.

0|1
    0|0
  • Bence vardır

0|1
    0|0
  • Olum 100.000.000 cok gezegen var bulunanlar 9 10 tane sadece bulsalar cok var dunyaya acaip cok uzak olan gezegenler oraya gitmek mumkun degil bile ama var

0|0
    0|0
  • Vardır

0|1
    0|0
  • Ben akşamları başka dünyalarıda geziyorum çok var bizim dünya gibi 😄

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;