Ülkemizde sizce neden doğu batı ayrımı var?

Sürekli bir doğuluları kötüleme çabası sürekli yerden yere vurma çabası icindeler çok saçma değil mi böyle ayrım yapmak. ne farkı var doğunun batıdan sadece örf ve adetler farklı oysa ki insanlar sanki çağ farkı varmış gibi dogudaki insanları cahil görüyorlar ve bu beni fazlasıyla rahatsız ediyor siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında

0|0
219

En İyi Erkek Görüşü

• doğu hep devlet tarafndan geri bıraklms ve dıslanmstr. oysaki esas akıncılarımız doğudaki kürt kardeslermzdr. bu ülke beraber alındı fakat yapılmak istelen doğuluları dıslayarak ayrımcılk yapmak. ve malesef küçük beynler asıl cahil olan ahmaklar bunu yapmakta

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dogudakiler kürt tabiki bizim onlardan farkimiz var lutfen kimse bana gelip farkiniz yok demesin

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 18

• Maalesef insanların beyinleri hep bir ayrım içinde çalışıyor.

1|0
    0|0
  • En iyisi ortası :D

1|0
    0|0
  • aslında bu kavram ülkenin bölgelerini tarif etmek için kullanılıyor. Ama bizim kafatası milliyetçileri ve her duyduğuna inanan milletimiz bunu ırk ayrımı olarak kullanıyor. Doğulu veya batılı olmak bir ayrımcılık değil. Ben Ankaralıyım ülkenin neresindenim o zaman?

1|0
    0|0
    • Yaa işte insanlar bunun bir farkına varsalar amaçları sadece kendilerini yüceltmek için başvurdukları bir yöntem olarak görüyorum ben şahsen

• Helal olsun 👏👏

• teşekkürler..

• Üniversiteyi doğuda okurken 2 şey fark ettim. Doğu hakkında söylenen tüm kötülemeler abartı ve yalan çıktı. İkinci olaraksa doğudada batıyı aynı şekilde yalanlarla abartılarla kötülüyorlar. Tahmin edin bu işte kazanan taraf kim? Baş harfleri A. B. D

1|0
    0|0
  • biz avrupanın 50 yıl gerisinden geliyoruz.. avrupa da çok önceden doğu batı ayrımı yaptı. sonra doğu almanya filan ayrıldı.. şimdi ne alemdeler. birleştiler. yani ayrımcılık yapmanın hiç bir yararı yok.

1|0
    0|0
    • Durumunu Almanya'yla bir tutuyorsan ciddi anlamda beyninde sorun vardır. Hayırdır senin ülkende duvar mı var?

• En gelişmiş çağdaş kişiler dogudadan çıkıyor.
    Bati ozentisi ile yozlaşan insanların ne dedikleri umrumda bile değil.
    Kültürüne bilgisine zekasına güvenen benim karşıma gelsin

1|0
    0|1
  • Batıda yaşayan bir doğulu olarak konuşucam. doğu insanı merttir. doğrucudur ama her bölgenin yobazı vardır bu yüzden memlekete göre adam seçilmez seçilmemeli. ayrım yapılmamalı genelleme yapılmamalı. yapanlarında haksız olduğunu görüyoruz zaten

1|0
    0|0
  • Dogudaki insanlar gerici cahil yobaz kesim, her pislik olay kotu seyler dogudan cikiyor. Bati cok temiz duzgun degil tabiki de batida da iyi olmayan seyler var. Ama dogu daha kotu durumda.

0|0
    0|0
  • genelde terör yakın kişiler ya da bizzat teröristler doğuda olduğu için çoğunluk kısmı o yüzden olabilirmi acaba

0|0
    0|0
    • Teröristlerin doğuda olması ordaki insanlardan kaynaklı bisey olduğunu düşünmüyorum teröristler kendilerine ev olarak dağları seçtikleri için bu yüzden doğuda boy gösteriyorlar diye düşünüyorum

• yok ben aksini idda etmedim zaten doğuda ki insanları genelleme yapmadım gerçekten çok iyi kürt olsada adam gibi adamlarda var doğuda ama sonuç bu yane fazla sayıda terörist var doğuda ve bazı kürtler var pkk yı savunan halkta var bunlar yane o halk dediğim kişilerde terörden bir farkı kalmıyor

• Ne varsa kötülükler ordan doğuyor sanki yıllardır

0|1
    0|0
    • Maşallah batıdaki insanlar sütten çıkmış ak kaşık

• Ben genel yorum yaptım yıllardır böyledir dedim, sadece batı yok bu ülkenin kuzey ve güneyi de var senin de bildigin gibi, hala fikrim aynı

• Yani tabiki de benimde kastettigim de o insanlar sürekli bir ayrım icindeler garipler

• kürtlerin cogu kuranı okumamış cahil kalmış dinle aldatılıyor bu kadar basit namazda ne okudugunu bılmıyor teyze amca sorsan müslüman

0|0
    1|0
  • Terörist seçiciler.

0|0
    0|0
  • Gelişmeyen cahil bir topluluk

0|0
    0|0
  • Çünkü doğu batıdan geride

0|0
    1|0
  • Çünkü zekası geri batılı ve doğulu insanlardan dolayı.

0|0
    1|0
  • Şerefsizlik yapmasalar pkk yadaşlık yapmasalar aslında devlet doguyu avrupanın parisi olcak malatya örneyi olsun alsana miliyeçiliyle

0|0
    0|0
    • Devletin baldırndan yiyip bacagına sarılıyorlar

• Anladım size şöyle söyliyim Elazığ dogumluyum şuana kadar sevdiklerinizle hiç karşılaşmadım batıda büyüdüm ama hala gidip geliyoruz doğuya Malatya ya da gittim Diyarbakıra da gittim Elazığ a da bu üç şehirde bu söylenenleri görmedim Diyarbakırı bende savunmam zaten ama genelleme yapılması hosuma gitmiyor

• Söylediklerinizle olucakti o sevdiklerinizle olmuş

• Kacak elektrik kullanimi güneydoğuda ℅82 napalim simdi yargilamayalmmi? Uyustrucu orda kackcklik orda teröre destek orda napalim durup dururken mi ayrimcilik ediyoz

0|1
    0|0
    • Bunlar batı da yapılmıyor mu peki batıdaki insanlar teröre destek olmuyo mu

• Evet dogudan gelenler destek verenler

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 1

• Hain ve keko olmalarından kaynaklı

0|1
    1|0
    • Allah aşkına keko diyip duruyorsunuz son zamanlarda meşhur olmuş bir kelime bu tiplerin sadece doğuda olduğunu dusunmuyorum aynı şahıslar batıda da fazlasıyla varlar onu geçtim hain derken?

• Zaten onlarda doğudan batıya göç edenler. Hain ve bölücülerin coğrafyasına bakarsan çoğunun bölücü olduğunu anlayabilirsin. Hatta çoğunda insan tipi bile yok

Yükleniyor... ;