Malesef ülkemizde iğrenç bir düşünce sistemi var. Kızlığı bozulmamışsa kız, bozulmuşsa kadın deniyor. Çok kez rastladım bu muhabbetlere. Ne yani iki parçaya neden ayırma gereği duyuyorsunki be adam cinsiyet tektir. Siz ne düşünüyorsunuz?

1|0

En İyi Kız Görüşü

• Haklisin bir kaç saat önce bir anket gördün cinsiyetiniz nedir? Demiş seçeneklerde kadin ve kiz vardi rahatsiz oldum...
    Ben ayirmiyorum.

1|4
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 25

• Kadın. Bugün bir soru gördüm. Anketli falandı, cinsiyetiniz ne demiş
    Kadın, kız, erkek de şıklar. Ben kızım demiş...
    Toplumda kadını bu kadar küçük düşüren sadece erkekler değil. Bizzat biz de kendimizi bu iğrençliğin içine sokuyoruz... Yazık. Çok yazık...

1|1
    0|0
  • Bence belli bir yaşa kadar kız yani mesela liseli birine kadın diyemezsin yakışmıyor o masum yüz ifadesi gidene kadar kız işte bilmiyorum ben öyle ayırıyorum

1|1
    0|0
  • Haklısın mantıksız ve hoş değil. Niye fark ediyor ki ayrıca, birini seviyorsan onun kadın veya kız olduğuna bakıp mı çıkarsın? Hani kişiliği ve görünüşü vs. değişmiyor. Bilmiyorum ama bana komik geldi😂

0|1
    0|0
  • Bende senin gibi düşünüyorum cinsiyet ve bekaret durumunu eşleştirmişler saçmalık , kadın kadındır. Kadın ve kız arasındaki tek fark reşit olmadan önce kız olduktan sonra bir yetişkin sayıldıgı için kadın denilir. Gerisi boş insanların boş muhabbetlerı

0|1
    0|0
  • Lisede felsefecimiz kız dedigimizde kız diye birsey yoktur kadın vardır derdi hep bende ıcımden hadı lan ordan derdım bak sımdı merak ettım

1|1
    0|0
  • senin haklı olduğunu düşünüyorum

0|1
    1|0
  • 18 yaşını geçmiş her dişi kadındır.

1|1
    0|0
  • cinsiyet tek evet ama ufacık kıza kadın denilmesi hoş değil bence ya da 50 yaşındakine kız denilmesi.

0|1
    0|0
  • küçükler kız, gençler genç kız, büyükler kadın. yaşa bağlı bu sınıflandırma bence

1|1
    0|0
  • Bekaret üzerinden değil de yaş üzerinden kız veya kadın diye ayrılsaydı sorun olmazdı bence.

0|1
    0|0
  • Haklısın. Bunun geçmişi nereye dayanıyor hangisi ilk söylenmiş merak ediyorum açıkçası.

0|1
    0|0
  • bir çok mağzada bayan yazan yerleri değiştirip kadın yapmalarıda çok tuhafıma gitti bir bayan/kadın/kız olarak ben bile şaşırıyorum artık ne diyeceğimi siz beyler napıcaksınız bilemiyoruummm

0|1
    0|0
  • Kadin kelimesi kaba zaten

0|1
    2|2
  • 18 yaşından sona kanunen kadın oluyorsun zaten

1|1
    0|0
  • Benim teyzelerim hic evlenmediler yani acilmadan iade

0|1
    0|0
  • Erkekler icin neden benzer bir tabir yok.

0|1
    0|0
  • KADIN ne olursa olsun

0|1
    0|0
  • Kız değil kadın! bu dünyada kadın ve erkek var kız diye birşey yok

2|2
    1|0
    • Gel bide bunu kahve köşelerinde vakit öldüren boş insanlara anlat

• @Beyaz-boncuk feministliği araştır ozaman sende dersin

• Kadin haklarinin yendigi dogru ama feminist degilim. Bunu cozum yolu olarak gormuyorum

• Ben 60 yasindaki kadina sirf evlenmemis diye kiz denildigini duydum sen ne diyosun :////

1|0
    1|0
  • Kiz diye bir sey yok sadece kadin vardir.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    5

Erkekler Ne Diyor 6

• Adam değil erkektir o.

0|1
    0|0
  • Bizde adam olmayanlara adam diyoruz işte ne yapalım

1|0
    0|0
  • İki cinsiyet vardır erkek ve kadın.

0|0
    0|0
  • Kız diye birşey yoktur. Erkek, kadın işte.

0|0
    0|0
  • Haklisin bnce 18 yasini dolduran karsi cinsime kadin denmeyi hos buluyom ama zarla alakasi olmamalu

0|0
    0|0
  • almanca da frau birde fraulaein var biri kadın ötekisi bakire kız illa türkçede yok bu

0|0
    0|0
    • Dilde olması mühim değil dostum kafada olması mühim

• kafada var ki dilde de var bekaret algısı insanlıktarihi boyunca var. kadınların asıl uğraşması gereken kendilerine bayan denmesi. kadınla erkek elmayla armut gibidir birbirleri ile kıyas olmaz

Yükleniyor...