Soru açık;sol elle yemek günah mı sizce?

tabı kı günah manyak mısın dıyen kankıler var doğru mu?

0|0
1023

En İyi Erkek Görüşü

• Sol elimle yiyorum solağım günah değil mekruh diye biliyorum :)

Mekruh, Haram kadar kesin olmamakla beraber, islamda yapılmaması istenen, hoş görülmeyen, beğenilmeyen şeye mekruh denir. Dinimizce yasaklanmamış olsa da yapılmaması istenen şeylerdir.

Kısaca haram olmayan, ancak harama yakın olandır.

Mekruh ikiye ayrılır.

1- Tahrimen mekruh: Harama yakın olan mekruhtur. Bunları kasıtla işleyen günahkar olur. Cehennem azabına layık olur. Namazda vacipleri özürsüz terk ederek tahrimen mekruh işleyenin, o namazı iade etmesi vaciptir. Tahrimen mekruh işlemek, küçük günah olur. Küçük günaha devam edenin adaleti gider fasık olur.

Örneğin; Akşam namazından önce nafile kılmak, altın ve gümüş kap ile yiyip içmek ve kullanmak, imamdan önce rükuya veya secdeye gitmek yahut önce kalkmak vb. tahrimen mekruhtur.

2- Tenzihen mekruh: Mubah, yani helal olan işlerine yakın olan, yapılmaması yapılmasından daha iyi olan işlerdir. Mekruh tek başına kullanınca tahrimen mekruh anlaşılır.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sag ile yemek sunnet sol ile yemek sakincali cunku taharetleniyirsun yikasanda hala bol bakterili old. icin sagliksiz

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 22

• Sag elle yapmalısın hayırlı olan her seyi cunku seytan sol elini kullanır yiyip icerken Peygamber Efendimizin de bununla ilgili hadisi var araştırıp öğrenebilirsin..

0|0
    0|0
  • günah tabi çarpılırsın, hatta bir çok kişi sol elle yediği için cehennemin dibini boyladı

0|0
    0|0
  • Bu günkü dünyamızda müslümanlar adına bu tür konulardan daha önemli konular var. Önce onları halletmek dileğiyle...✋

0|0
    0|0
  • günahtır, en az 3 buzağı boğmuş kadar günah yazılıyor hanene. Sağ elin yok diyelim o zaman şansına küs sol eli de kullanamadığın için ya yemek yemiyorsun ya da başkası besliyor.

0|0
    0|0
  • Gunah diyemezsin
    Ama sag elle yemek yemek vs gida takviyeleri yapmak bilimsel acidan daha dogru oldugu kanitlandi
    Sol elde besin ogeleri olurken sag ellde degisim olmuyor
    Bunun sebebi insan vucudundaki elektrik
    Sol el negatif sag el faz-pozitif olarak dusun

0|0
    0|0
  • Evet günah

0|0
    0|1
  • Ciddi misin sen 😞

0|0
    0|0
  • sağ elle yemek sünnettir, solla yemek günah diye nereden çıktı lan, solaklar napsın, insanın solak veya sağlak olcağı genetik bişeydir insan kendini alıştırmaz anne babadan gelir

1|0
    0|0
  • Sol eller yemek yemek haramdır diyen kafa bana kuran ayeti göster bakayım? emeviler sol elle yemek yemezdi bize din diye satıyorlar sol elle y emek yemek günah degildir kesinlikle yalan

0|0
    0|0
  • Günahını bilemem ama mantıkla düşünürsek sol elle taharet yaptığımız için şağ elle yemek yemek daha uygun sanırım

0|0
    0|0
  • Hayır, bu tür aptal batıl inançları inancınızdan çıkarın aklınız varsa lütfen.

0|0
    0|0
  • Solak adam ne bok yesin?

0|0
    0|0
  • ben sol elime alıştım. yazı yazmak dahil herşey sol elimle. xd

0|0
    0|0
  • olabilir

0|0
    0|0
  • Haram olmasın yeter hangi elinle yediğin mühim değil..

0|0
    0|0
  • peygamber efendimiz sol elle yiyip icmezmis cjnku sol elle taharat aliniyor ya

0|0
    0|1
  • Gunah ile mekruh arasindaki farki ayirt edin

0|1
    0|0
  • Hayır ne alakası var? Ama elle yeme çatal bıcak kullan

0|0
    0|0
  • Ben solağım ne olacak günahmı işliyom yeni tabikii değil saçmalama

0|0
    0|0
  • Yememeye çalış

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 9

• Günah

0|0
    0|0
  • değil. bunun olayı tuvaletten sonra sağ elinle temizlersen sol elinle yemek ye; sol elinle temizlersen sağ elinle yemek ye şeklindedir.

0|0
    0|0
  • günah değil de sağ elle yemek sünnettir diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Küçükken annem alismayayim diye söylerdi onu ya jsjsjs

0|0
    0|0
  • Yaani sagla yemek daha iyi sol elle yersen seytan yer

0|0
    0|0
  • Hayır degil

0|0
    0|0
  • O nerden çıktı ya 🙄