Hayatınızdan neden şeker ve tuzu çıkarmıyorsunuz?

Şeker ve tuzu azaltmanın birçok faydası var say say bitmez zamanında aşırı kola içerdim bir gün ben kolayı bırakacam dedim herkes güldü çünkü çok tüketiyordum zorlanırım düşünüyordum 3 günde bıraktım 5 yılım içmiyorum çaya kaç şeker attığım belli değildi içenler nasıl içer derdim onuda bıraktım yeşil çaya yöneldim onuda şekersiz içtim ve sadece şunu düşünün yılda ne kadar şeker tüketiyorsunuz ve azaltmaya gitseniz ne kadar tüketmiş olursunuz vücudunuz ne kadar rahatlar

0|0
43

En İyi Kız Görüşü

• Sekeride tuzuda sevmem
    Kola fanta falanda hic icmem

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bro şeker tamam zehirdir fakat tuz için aynı şryi söyleyemem.. Fitnessla ugrasan biri olarak herkes 3 beyazı hayatınızdan cıkarın der lakin o 3 beyazdan biri olan tuz olmazsa insan yaşayamaz. Günde bir sürü ter yoluyla su ve tuz kaybediyoruz. Vücudun tuzdan alması gereken bircok mineral vardır lakin bunu kesersek vücut bitkinlesecektir. Tuzun diğer bir faydası kaslarda su tutmasıdır. Buda vücut gelistiren birisini daha iri ve güzel gösterir ayrıca kasları korur. Tuz olmazsa kaslar gerekli suyu tutamaz ve kas erimesine kdr gider.

0|0
    0|0
    • Hocam fazla tuzda vücutta su toplar yani burada demek istedim iç atmayın değil herşeyin bir kararı var

• Hocam su toplaması sıkıntı değil bnce.. bir yeşil çay iç bide fazla su iç ztn vücut atıyor kendiliginden.. Onun bir zararı yok kasların suya ihtiyacı vardır ztn.. Çok fazla kuruluk kaslarda zararlat meydana getirir. Tabi herzaman dedigimiz gibi herşryin fazlası zarar şekerin azı bile zarar diyip konuyu noktalayalım ;)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Çünkü onlar hayatın tadı tuzu

0|0
    0|0
    • Basit bir örnek bir kolada bir bardağında 7-8 şeker varsa günde 2 bardak içsen 16 küp şeker eder peki çikolata yemiyor musun şeker oranına bak peki çay içmiyor musun hasta olanlar en az ortalama günde atıyorum 3 bardak içsin 3 şeker atsın 9 şeker eder peki sabah öğlen akşam yediğinde içtiğinde şeker yok Mu farkında olmadan vücuda çok yüklenilir

• Sen benim öyle yazmama ne bakiyon kardes ben çayı şekersiz içiyorum asitli içecekler de tüketmiyorum :)

• Sekeri kesen çikolataya yukleniyor. Kural basit: her seyden ye az ye. Gereksiz dediklerin

0|0
    0|0
    • Farkındaysanız şeker dolaylı yoldan vücuda giriyor bu yüzden şeker kullanımı olabildiğince düşürmek ne kadar faydalı bunu özellikle yaşlılarla hastane de karşılaşınca insan daha net anlıyor

• Geç ya aşırı abartmanın anlamı yok senelerdir ideal kilodaym hiçbir zaman çaymdan şekermi yemeğinden tuzumu eksiltmedim gayet de iyi

• Şimdi iyi zaten, hissetmezsin önemli olan yaşlanınca bu bir alışkanlıktır neden amerikada colanın şekerini daha düşürdüler Türkiye de uygulanmadı şimdi diyeceksin abartıyorsun bir kişiye bile şunu anlatıp uygulatsam onun hayatını değiştirmiş olurum

• vücudum rahat olmayabilir ama ruhum şekerle tuzla daha rahat

0|0
    0|0
    • Peki şu an Öyle ilerde ne olacak yaşlanınca alışkanlığın bağımlılığın olacak kalp krizi geçirme riskin yüksek olacak oran buran şişecek vücut organların bozulacak rahatsızlacaksın

• o zaman düşünürüz :Dd
      ayrıca bizim ülkeden öyle 70 lerinde fit enerjik kadın çıkmaz

Erkekler Ne Diyor 2

• Vücut rahatlar dedin ya. Hangi alanda rahatlar aydinlat bizi doktor bey:)

0|0
    0|0
  • Şekeri kullanmıyorum ama tuzu severim onu bırakmam :Dd

0|0
    0|0
    • Farkında olmadan herkes şeker kullanır tuzda öyle tuzun kötü tarafı fazla tüketildiğinde vücutta su toplar genelde yüzde toplar

• Zararı çok bunuda bildigim halde el tuzluğa gidiyor tuz katmadan rahat edemiyorum şeker konusunda sıkıntı yok ne çayda ne kahvede kullanmiyorum yaklasık 5 yıldır

Yükleniyor... ;