Merhabalar ! Geliriniz, gelişiminizi geçemez. Bu söz ile ilgili düşünceleriniz neler?

Söz Anthony Robbins'e ait.(Yazar, kişisel gelişim uzmanı, eğitmen, konuşmacı, gezgin, iş adamı, milyoner.)

0|0

En İyi Kız Görüşü

• İlk defa duyuyorum. Bir hocamdan da bunun tezatı olabilecek bir söz duymuştum. Gelir sınıfınız yaşamınızı belirler, anlamı çıkacak bir cümleydi. Yaşamın kişiliğimiz, gelişimimiz üzerinde etkisini de biliyoruz. Şimdi ikisini karşılaştırınca ikisinin de doğruluk ve yanlışlık payı var. Nice eğitim için zor şartlardan geçen insanlar kendisini geliştirip ismini duyurabiliyor ve yine bolluk içinde olup ilerleyemeyen insanlar oluyor. Gelişim geliri çoğu yerde geçiyor diyebildiğimiz gibi yerinde sayıyor ve o gelir grubuna ait belirli özellikleri gösteriyor da diyebiliriz. Ama mikro olarak olaya baktığımız da gelişimin ağır bastığını da yadsıyamayız.

0|0
    0|0
    • Türkiye gerçeği elbetteki gözümde :D
      Ama benim düşüncem evrensel boyutta başarılı olabilmek.
      Ne işi yapıyorsan o konuda elinden geleni yapabilmektir.
      Sıradanlığa, rahat yerinde kalmaya alerji seviyesinde olmak.

Anlatmak istediğim; eğitimin yanında;

“Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse Micheangelo’nun resim yaptığı, Beethoven’ın beste yaptığı veya Shakespeare’in şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürün ki, gökteki ve yerdeki herkes durup, burada dünyanın en iyi çöpçüsü yaşıyormuş desin.” Martin Luther King
      ·
      Eğitim :
      Türkçe ; eğ-mek kökü değil.
      İngilizce: Education; yani içerdeki gücünü dışarıya çıkarmak,
      Herkes doktor, avukat, mühendis olmamalı. Amacını keşfedip, istediği mesleği yapıp, kendisini ona adamalı.

• Başarılar...

• Size de başarılar.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor... ;