Ya Bu Emeklilik Yaşı Çok Saçma Değil Mi :D?

normalde 5 bin doldurdunuzmu emekliliğiniz tamam diyor... buda 14 yıla tekamül ediyor... fakat yaştan dolayı emekli olamıyonuz 60 yaşında olmak lazımmış emekli olmak için.. yani bir insan 25 yaşında işe girse 25 yıl çalışsa 7-8 bin gün yapıyor nerdeyse.. yani emekli olması lazım.. ama 10 yıl daha bekliyor 60 yaş şartı olduğu için.. bu nasıl saçmalık anlamadım ben :D birde 60 yaşını gören var mı yahu o yaştan sonra emekli olsan ne olmasan ne :D

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Vakti gelenler emekli olsun atanamıyoruz bu ne rezalet ya.. yasa bakmasinlar günü dolanı emekli yapsınlar zorla.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiyede insan ömrü erkekler için yaklaşık 69-70, kadınlar içinse 70-72 yıldır. Net rakamı size sunamıyorum çünkü istatistik bilgilerim eski.

Özellikle 1980 ve 90'lı yıllarda sosyal güvenlik sistemimizin çökmesine neden olan erken emeklilikten bahsetmişsiniz. Ne yazık ki birikimlerimiz çok kısıtlı ve az. Hal böyle olunca emeklilik yaşı da daha da öteleniyor.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Aynen öyle

0|1
    0|0
  • Tabi sacma ama baska hesaplar var onda. Smdi emekli olacak o kadar insana emekli maasi + yerine yeni gelecek calisana verilecek maas o yüzden yaş yuksek külfeti azaltmak icin. Ama genc nufus cok olunca gencler issiz kaliyo

0|1
    0|0
  • yaşlanınca çocuklar için calısıyorsun para lazım

0|1
    0|0
  • gününü doldurur yaşı beklersin o zaman yapıcak birşey yok

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Hay aklinla bin yaşa reis ya böyle şeyler le gelin bana işte

0|1
    0|0