Ozguvensizlik lutfen yardim?

Ben 20 yasinda bir gencim ama kendime ozguvenim yok kendimi ezik hissediyorum her ne kadar fizik olarak cogu insana gore cok cok iyi olmama ragmen (Gercekten abartmiyorum!) yinede kendimi kotu hissediyorum bunun nedeni ise babam ben 15 yasindan itibaren hakeret ediyor''Gerizekali, senden bir bok olmaz, mal, kus beyinli vs vs.. akliniza gelebilecek bu tur butun seyler"ve bu olay 5 sene surdu hergun bu laflari duydum simdi kendimi kotu hissediyorum yardim edin her ne kadar bu sene universiteye basliyacak olsamda babam gene ayni laflari bani soyluyor sizce ne yapmaliyim?
Artik bunalima girmek uzereyim

0|0
46

En İyi Kız Görüşü

• Bence artık babana bir dur demelisin yoksa gun gectikce dozunu arttiracaktir. asla kavga et demiyorum ama en azindan oturup konusmalisin. Bu durum seni baya etkjlemis sanirim ama sen yine de babanin dediklerini fazla takma cunku buyuk ihtimal o da ailesinden boyle gordugu icin sana oyle davraniyordur ya da psikolojik sıkıntıları vardir

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Benimde hiç özgüvenim yok bu yaşıma kadar özgüvensiz yaşadım aşamadım bu sorunu ezik hissediyo insan kendini gerçekten kimse de anlamıyo bu durumdan bence gençsin daha gençsin aşman gerek bu sorunu yoksa daha da zorlaşır yaş geçtikçe kendimden biliyorum Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Baban askeriyede mi calisiyor?

0|0
    0|0
    • Eski uzman cavus

• Belli normal böyle davranmasi çok otoriter cunku is ortami bunu gerektiriyor bu da aileye yansiyor tabi. Mumkunse ayri eve cik derim ben

• Evden cik

0|0
    0|0
    • #GizliSoruyuSoran Kardes sorun kapandigindan buraya yazym. Ozguvenszlikbendede vardi hergecen yil ilerliyordu ve herseyime engel oluyordu. Psikiyatriste gittm , psikiyatri bunun yasanmis veya hic yasanamamis duygularin etkisiyle olusacagini veya normaldede var olan durumun yasanmis yasanmamis duygularin etkisiyle dahada buyuk artis gosterdigini soyledi. Bu yuzden bana gecmisle ilgili duygu anlaminda ne hissedip hissetmedigimi sordu. Mesela kardesim senin dogdugundan beri dusundugunde cocuklukta veya bugune kadar hic platonik veya normal sekilde sevdigin biri oldu mu veya olmadi mi? Yalnz platonik veya normal hoslantiyi sormuyorum 'sevdigin' diyorum yani hoslantidan biraz fazla aska yakin sadece biraz ufak bir duygu? Bu soru cok onemli cozum yolunun dogru sekilde bulunabilmesi icin. Eger benim gibiyse aynilarini sanada anlaticam bundan kurtulma yontemlerini. Yanliz iyi dusun yanlis olursa yanlis yoldan ilerleriz ve hicbir ise yaramiyor bu sekilde bu yontem

• @muratalkann94 Hayir hoslanti, hic birine asik/sevgi felan olmadim

• Kardesim, bu ozguvensizlik senin yasadigin olaylarin yaninda (babanla vs.), duygusal gecmis yani hangi duygularin yasanip yasanmadigiyla daha buyuk artis gostermis olabilir. Duygusal gecmis nornal duzeydemi, duygular ne derece yasanmis ya da hicmi yasanmamis bunu olcmek icin psikiyatri bana bir test uygulamisti. Kagidi hala evde duruyor. Sorulara verdigin cevaplara gore sendeki ozguvensizlik hangi yollarla yok edilebilir bunun tavsiyeleri ortaya cikiyor. İstersen yardimci olurm, mesaj atabilirsn

• Bende aynıyım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Fizik olarak üstün olman senin özgüveninin yerinde olmasını sağlamaz, bence biraz daha sosyalleşmeli ve kendine yeni arkadaşlar bulmalısın.. Bu arada baban farklı bir psikoloji ile seni yontmaya çalışabilir ama sen kendinden emin olduktan sonra ve istekli olduktan sonra üstesinden gelebilirsin.. Kardeşim bence çık kafanı dinle ve yeni arkadaşlar edin ama bu sosyalleşme için kendini kaptırma sakın ve herkese de güvenme.. İnsanın arkadaşı kendisinin aynasıdır, ona göre seçimler yapmalısın..

0|0
    0|0
    • "Fizik olarak üstün olman senin özgüveninin yerinde olmasını sağlamaz"Evet haklisin ben yani problemim fizik degil demek istemistim, biraz sosyallesmem lazim ama abi ben insanlar ilen konusmaya korkuyorum aklimda hep onlarda babam gibi cevap verir hissi var

• Yok be kardeşim, kendine güven, gerekirse duruma göre rol kes, bir kaç adımda zaten öz güvenin oturur ve kişiliğini yakalarsın.. Kişilik, insanın genelde özendiği insanlardan girer karakterimize.. Sen sadece rahat ol, kendine güven, sanma ki herkes senden üstün.. Biraz ego yap, kendine gaz ver, insanların sorgula, eksik yanlarını gör.. Kimse kimseden üstün değildir..

• kus musun fare misin.

0|0
    0|0
  • Dostum sen moralini bozma her sey yoluna girer benden sana tavsiye baban oyle dediginde takma dikkate alma unide asil derslerine al isini eline cik karsina bakalim o zaman dicek mi!

0|0
    0|0
  • bende yaşıyorum bunları. ayrı eve çıkıcam

0|0
    0|0
  • kendine güven

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;