Sokak hayvanları için kuru mama su kabı koyuyor musunuz kapınızın önüne?

Sokak hayvanları için kuru mama su kabı koyuyor musunuz kapınızın önüne?

0|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Geçen bahçede ağacın dibinde 2 kedi biri yavru onlar için koyduğum suyun dibindeki çamurları yalıyorlar, içim cız etti nasılda unutmuşum hemen tazeledim sularını.. Nasıl kana kana içtiler, insan duygulanıyor :(

0|1
    0|0
    • çok güzel ! bunu anlamış olmanız :) bende kendi apartmanımda kavga ediyorum kedi besliyorum diye... sırf kedi beslediğim için koyduğum onlarca mama kabını çöpe attı karaktersiz insanlar beni çileden çıkartmak için elinden geleni yapıyorlar ama deli olucam yakında :)

• Tabi ki bu sıcakta neden yapmayayım sonuçta onlarda can taşıyorlar ama her nedense kaldırım kenarında çamurlu suyu içmeye çalışan hayvanları iplemeyen o kadar çok insan var ki.. Üstelik seni de tebrik ediyorum kardeşim, bende elimden geldiğince fazla kıyafetlerimizi, oyuncakları v. s bir ihtiyaç sahibine veriyorum düzenli olarak, hatta kumanyaya kadar veriyorum.. Bunlar söylenecek şeyler değil ama biri okusun diye yazdım özellikle.. Bunun havasını atan sosyal olmaya çalışan yoksun tipler olabilir ama olmayan duyarlı insanlar da oldukça çok..

• elimden geleni yapmaya çalışıyorum bazı insanlar onların canı olduğunu unutmuş halde... duyarlılığınız için teşekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 34

• Tabi ki de. O nasıl soru. Camımın önüne kuşlar için buğday falan da koyuyorum ben. Onlarda canlı. Yazık günah. İlgilenmek lazım

0|2
    0|0
  • Sokak hayvanları her türlü yemeği yer. Mamacıları zengin etmeye niyetim yok.

2|1
    0|1
    • yyapma mama dediğin şey 10 tl ayrıca karışık alıyorsun daha yararlı...

• Üff tamam sen öyle yap. Bana israf gibi geliyor. Ayrıca hiç bir zararı da yok. Kedilerim gayet sağlıklıydı.

• sen bilirsin. sana daha ne diyeyim :D

• İlla mamaya gerek yok buna sadece evcil hayvanlar alışır sokak kedileri bulabildiklerini yerler bu yüzden onların önüne yemek koymamız sorun değil sonuçta mama denen şey çıkmamışken de yaşıyorlardı değil mi :) ve koyulan yemekler pis değil o gün pişirilen fakat tencerede kalan dokunulmamış temiz yemektir

0|1
    0|0
    • haklısın ama yağı fazla olanları yemezler bilirsin o hayvanın sağlığınıda tehlikeye atar ... yemek koymaktansa... kuru mama almak daha iyi... hem ucuz hemde yararlı !

• @aslanagzi sen bana katılsana accık :P ulan kendimi özel kedi maması üreten fırma gibi hissttim zorla ürettiğim bu malı sattırmaya çalışıyormuş gibi... kuru kedi maması alın bu olay kapansın..

• Eşitliği sağlıyoruz yemeği düzgün verip arada kedi maması kullanmak daha sağlıklıdır cjsjdjjf

• Evet her gün yemek veririz

0|2
    0|0
  • Koyuyoruz koymayan da koysun pls

0|2
    0|0
  • Her ay yaklasik 200 kilo mama ve litrelerce su bagisinda bulunuyorum.

0|2
    0|0
  • Koyuyorum ama içmiyorlar 😕

0|2
    0|0
    • belki başkaları koyuyordur oraya alışmışlardır :) siz tazelemeye devam edin bence...

• Sadece su ve evde kalan yemekler

0|2
    0|0
  • Mama koyuyorum :)) Zaten kendi kedim de var o dışarı çıktığı için ona da koymam gerekiyor , kokuyu alan da geliyor zaten :D

0|2
    0|0
  • ben 3 kap yemek bırakıyorum :)

0|2
    0|0
  • Evet

0|2
    0|0
  • Hayır ama babannem su dolu bir kova koymuş. Ondan yudumluyorlar 😂

0|2
    0|0
    • idare eder ama kova yerine daha küçük şeyler tercih etseymiş daha hoş olurmuş hah mamayıda unutmamak gerek! :)

• Evet küçük plastik kamplara koyuyorum ama bir gungecicince alıyorlar süt le artan yemekleri koyuyorum.

0|1
    0|0
  • Su koyuyorum 💙

0|2
    0|0
  • evde artan yemeği koymayın lütfen evet her türlü yemeği yerler fakat onlarda canlı ve uzun süre dışarıda kalan yemek her canlıyı zehirler

0|2
    0|0
    • haklısın bu yüzden kuru mamalar şart özel hazırlanan kedi ve köpekler için... bende bunu belirtmek istedim ayrıca o mama ortamıda kirletir ve kötü koku yaratır.. bu yüzden şikayette gelebilir... kuru mama şart!

• sırtında kaburgası çıkmış kedi görünce içim parçalanıyor resmen hatırlatma

• Her gün su koyuyorum kapımızın önüne ve içiyorlar 😍

0|2
    0|0
  • bazen koyarım da bizim burada pek yok

0|1
    0|0
  • evvveeet <3

0|2
    0|0
  • Koyarım

0|2
    0|0
  • Onu geçtim artık hayvanları kovaliyorum yiyecek vermek için:D (bazıları korkuyor insanlardan)

0|2
    0|0
    • kapının önune koy onlar sonra gelir :D bazıları korkuyor biliyorum ben uzaklaşıyorum öyle mamaya yaklaşıyorlar..

• Onu da yapıyorum zaten :D hayvansever biri olduğun için teşekkürler

• rica ederim ne demek... hayvanları sevmeyen insanları hiç sevemez :)

• Kızlar Devam
    14

Erkekler Ne Diyor 8

• Evet kuru mama var evimde 20 kiloya yakın ki kendi kedim de var

0|1
    0|0
    • çok iyi dostum !!!

• elbette hocam onlar en masum canlılar... :)

• Beklentileri cunku bir . kap yemek ve gercek sevgi :) İ lovr my cat ;)

• Evet koyuyorum.

0|1
    0|0
  • su koyuyorum mümkün mertebe

0|1
    0|0
  • Kapının önünde su daima olur zaten hepsi de alıştı her gün gelirler

0|1
    0|0
  • evet su koyuyorum

0|1
    0|0
  • Hayır ama gorursem beslerim

0|0
    0|1
    • napıcaksın 1dk bekler mısın hayvancık sana su ve mama alacağım diyip gidip 10-15dk sonra geri döndüğünde kediyi falan bulabiliyor musun kardeşim? kapının onune su kabı ve mama koy... kuru mama al 10tl karışık alıyorum pek bir ağırlık olmuyor yani 10tlcikkkkk çok pahalı değil sevaba girersin inan bana çok muhim bu

• Sakin olun ben bisey yapmadım masumum.

• Genelde mahallemde karnı acıkan bütün hayvanlar benim evin önüne gelir zaten müdür. bende elimden geldiğince karınları boş göndermemeye çalışırım ;)

0|0
    0|0
    • kuru mama almanı öneririm... mamacılar genelde bir çok çeşit alıyorlar ben 10 tlye karışık kuru mama alıyorum her türünden var hemen hemen... pek bir maddi konuda sıkıntıyada sokmuyor ucuz yanii... bunlardan alsan her zaman su kabı ve mama koysan çok sevaba girersin aynı zamanda onlarca sevimli dost edinirsin kapının önünde :)

• Valla onlar zaten var müdür edindiğimi düşünüyorum. fakat eti kuru mama dan daha çok seviyorlar maalesef :) bende onların doğalarına ve damak zevklerine pek müdehale etmiyorum ;)

• eti herkes sever ancak... kuru mamada buldukları şeyleri ette bulamayabilirler bilirsin.. insan doğasındada var zevk aldığı onca şey haram edilmiştir dinimizce... ve zarar verir insan sağlığına et koymayı ihmal etme... ama kuru mamanı bulundur derim ;)

• Var evet kemik artiklarinida kedilere veririz

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;