Sosyal medyada insanlar hep mutlu... ya gerçekte?

sosyal medyada pompalanan çok gezme, çok harcama, çok mutlu olma, çok sevme gibi abartılı durumların gerçek hayatta karşılığını bulamaması en büyük sebeplerden biridir. insancıklar popüler olmak ve talep göreni ortaya koymak için yalan olduğunu çok iyi bildikleri rollere bürünüyorlar. sabırları ya da bütçeleri yettiği sürece rolü oyanamaya devam ediyorlar. sonra işler sarpa sarınca işin aslını eşe dosta anlatıp teselli arıyorlar. hayatınızı kendi imkanlarınız dahilinde ve kendi doğrularınızla yaşamak o kadar da zor değil. popüler olmamanız mutlu olmadığınız anlamına gelmez. kendine ve sevdiklerine karşı dürüst olabilenlerin işi çokta zor değil.

1|4
810

En İyi Kız Görüşü

• Sensin mutlu.

0|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• Güzel bir paragraf yazmışsın, tebrik ederim. Söylediklerine katılıyorum. 😊
    Ben 3 xperim. Takipçi sayım az çünkü sitede takipçi değil güzel arkadaşlıklar kazandım. İnsanların beni tanıması için yırtınmadım. Sadece değer verdiğim insanların gönlünü kazanmaya çalıştım. Bunu yaparken de dürüst davrandım çünkü bugünün yarını da var.
    Hayat bir alışveriş ve insanlar bu alışverişte kendini pazarlıyor. Kendini pazarlayan insan da sadece iyi yönlerini (hatta olmayan iyi yönlerini) paylaşıyor. Oysaki biz iyisiyle kötüsüyle insanız. Hatalarımız bizim en güzel yol göstericilerimiz.
    Sırf hava atmak için sanal kişiliklere bürünen insanlar sanal mutluluklarını gerçeğe taşıyamayacak. Bu yüzden yol yakınken bu davranışı bırakmalı. Sahteliğe başvururken harcadığı enerjiyi kendini geliştirmek için harcamalı. 😊

1|5
    0|0
  • Buradan yola cikarsam kimse mutlu degil. Herkes saldirgan. Kendinden olmayani yeren dusman kesilen bir toplum olduk.
    Kimse anin tadini cikarmiyor. Herkes haliyle yarinin derdinde. Insanlar mutsuz ve umitsiz. Bu da kendilerini hayal dunyasina surukluyor saniyorum.

0|2
    0|0
  • Cok mutlu degilim ben amaa gulumserim hep pozitif olmaya calisirim agladimmi kimse durduramaz.

0|2
    0|0
  • Olduklarını değilde istediklerini söylüyorlar. 13 yaşındaki kuzenimde vardı. Ailesi hakkında insanlara yalan söyleyip durmuş. Psikoloğa götürdük. Ben bunu hastalık olarak görüyorum 😊

0|1
    0|0
  • Hayatta nasilsam burdada öyleyim

0|2
    0|0
  • Çok doğru. Sahte hayatlar yaratıyor ve bundan tatmin oluyorlar..

0|1
    0|0
  • Size katılıyorum. Kendimle ilgili her şeyi diğer insanlarla paylaşmıyor olmam mutsuz olduğum anlamına gelmez. Benimle ilgili olan bende kalmalı.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• herkes mutluluk maskesi ile dolaşıyor ya
    ben mutsuzum deyince herkes eleştiriyor sonra
    mutlu degilim kardeşim
    mutlu olmayı reddediyorum
    sahte mutluluklara inat..

0|2
    0|0
  • İnsanların sergilediği her davranış karekterlerini yansıtır aslında / Yapmacık ve yalanlar üzerine kurulu hayat sürenler, Tıpkı yaşadıkları hayat gibi sahtedir.. O tarz insanlardan sağlam bir karekter beklenemez..

1|2
    0|0
  • Açıkçası sıkıyor sosyal medya beğeni alması çok önemli olmuyor benim için resim ve durumların. :)

0|2
    0|0
  • Iyi ki iki meme tutma diyen yok:) yoksa Kahrolurum

0|1
    0|0
  • İnsanlar gösterişi esas almış.

0|1
    0|0
  • bir insan bir şeyi çok söylüyorsa bil ki aslında durum tam tersidir

0|1
    0|0
  • Muş gibi yapıyorlar genelde.

0|1
    0|0
  • Hayata neyse o...

0|1
    0|0
  • pompeıı yı bı ızle derım

0|2
    0|0
  • Buradaki insanların çoğunluğununda rol yaptığını biliyorum.

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;