Demokrasi bir dindir?

Darbe girişimi gecesi erdoğan halkı dışarı çağırdığı gün, belediyelerin mesaj attığı gün açık bir numaradan bir yakınıma "demokrasi bir dindir" yazılı mesaj geldi. Biraz araştırınca bunun genellikle işidcilerin bir fikri olduğunu ve şu an hapiste olan bir yazar tarafından da aynı isimle bir kitap yazıldığını gördüm. Biraz bakınca da işid yandaşlarinin profillerine ulaştım, videolara.. Paylaşırlarken inşallah ben de sizin gibi şehit olurum notuyla paylaşıyorlardı. Tağuttan bahsediyorlardı. Şehadet videosu çeken birisi Türkiyeye küfür diyarı diyordu. Demokrasiyle yönetilen yerlerin yok edilmesini savunuyorlar. Peki bu mesajı kim attı? Neden attı? Size de geldi mi bu mesaj? Numara dediğim gibi açık.

0|0
25

En İyi Erkek Görüşü

• ATATÜRK bosuna din ve devlet islerini karistirilmamasi icin kanun cikarmadi.
    Din sömurgesi ve ic savas. Baska bir sey degil.
    Amaci bizi birbirimize dusurmek.
    Ve isidi gorduk zaten yeterince masum erlere yapilan olaylarda..

0|0
    0|0
    • masum erlerle işidin ne alakası var?

• Erleri bilincsizce şehit ettiler.
      Şehit ettikleri eri tekmeleyen bir kisiye "Ölüye vurma, caiz değil." dediler.

• O insanlara o erlerin masum. olduğunu anlat hadi? Karşında motosikleti uçursun sojra bas bağrına hadi? O psikoloji çok farklı arkadaşım. O eziyeti de sadece sakallılar yapmadı. Deistim ama bu tür muhabbetler bana aşırı cahilce geliyor. Yerlerde ezilen insanlarin kollarini bacaklarini bagirsaklarin gor, askerin yaptigini bil. O erlere sabaha kadar ağladım ben, O masum bakışlarına diğer gün yine ağladım. Provokatör denilen kişiler galeyana getirip azdırıyor ne yazık kı bizim milletimiz de cok cabuk kanıyor. Kiliselere saldıran grup, alevilere saldıran grup.. Her neyse diyeceğim o ki o atmosferi biraz gormek lazim ama gerçekten vahşetti yapılanlar. Hem sivile hem askere, cok uzgunum

En İyi Kız Görüşü

• Ben gercek mi degil mi onu görmek istiyorum

0|0
    0|0
    • Mesajı mı?

• Evet bunun icin istiyorum

• Bu zahmete girmeyeceğim. İstediğin gibi.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• değil

0|0
    0|0
    • Başlık var, bir de detay var. Hatırlatayım dedim.

• ben o mesaja cevap verdim karnım aç diye acaba ulaştımı?

0|0
    0|0
  • Otorite ile yönetilen bir ülkede demokrasi beklemek biraz hayalcilik oluyor.

0|0
    0|0
  • siyaset çok kirli gerçekten.. o gece sokağa çıkan çomarların çoğu sakallı iş-it sempatizanlarıydı

0|0
    0|0
    • Ama baktığım profillerdeki insanlar en az bir cumhuriyetçi kadar erdoğanla uğraşıp açıklarını paylaşıyorlardı. Gerçek müslüman olmadığını yazıyorlardı nefret ediyorlardı yani. İşid sempatizani olmak çok kötü. Ve gördüm ki gerçekten ülkemizde de çok var. Her sakallı asla işidçi değildir.

• %10? uzerinde beyaz bir nokta olan geri kalani siyah olan duvara siyah duvar mi dersin yoksa uzerinde beyaz nokta olan siyah duvar mi? Siyah duvar diyenlerdensin. Sakal muhammedin sünneti olduğu nedeniyle genelde koyu musluman olanlar tarafından sıkça kullanılıyor.

• bakın sakalın bir sınırı var iş-it in tarzı farklı sünnet olanı farklı

Kızlar Ne Diyor 1

• Bana gelmedi tatlım biyle bir mesaj ama arastirman harika olmus bilinclendirmis oldun bizide

0|0
    0|0
    • tesekkür edelim, bu donemlerde dikkatli olmalıyız..

Yükleniyor... ;