Sadece Durumuma bakışınızı ve tavsiyeniz varsa tavsiyenizi istiyorum Teşekkürler?

Ben kendimi bildim bileli kekemeyim ailem küçükken geçirdiğim bir olaydan dolayı olduğunu söyledi fakat ben biliyorum babamdan gördüğüm şiddet yüzünden oldu küçücük çocukken beni o duvarda bu duvara atarmış hatırlamam gerçi ama annem in 2 3 kez söylediğine tanıklık ettimiştim

şu an babamdan öyle şiddet görmüyorum arada bağırır vurur ama eskisi gibi değil gerçi

Asıl konuya geçelim benim bu konuşma sorunum yüzünden düzgün bir eğitim hayatım ve arkadaş çevrem olmadı aslında dersi dinlemeyi katılmayı çok isterdim yapardım ama bu hep engel oldu sayılı sayıda ilişkim oldu ve bu sorunum yüzünden ilişkilerim de kendimi doğru ifade edemedim istediğim okula gidemedim okulda dışarda hep küçümsendim yakın arkadaşlarım oldu bunu görmezden ama ben kendimi rahat hissedemedim hiçbir zaman istediğim başarıyı yakalayamadım istediğim liseye gidemedim okul hayatımda tam bir fiyaskoydu sık sık okuldan kaçtım

Yazılabilecek karakter sınırlı kestirmeden anlatıyorum

Bunlar yüzünden şu an hayattan bezmiş durumdayım yaşamak bile zor geliyor bu sorunum beni bilgisayara itti bilgisayar bağımlısıyım Online Oyunlar sigaraya alkole başladım sigarayı 4 yıldır alkolde arada sırada alıyorum kimseyle konuşmak istemiyorum kimseyi sevmek istemiyorum çalışmak istemiyorum niye yaşıyorum ki niye böyle bir hayat çekiyorum bu aileyi bu hayati ben istemedim ben seçmedim benim suçum ne ki

Anem namazında niyazinda biri bende öyle yetistim Allaha çok ağlayarak dua ettim çok yalvardim ama hiç yararını göremedim sadece insanlara değil Allaha da güvenim kalmadı isyan etmeye başladım keşke bu dünyaya gelmeseydim keşke hiç olmasaydım hiç olarak bir hayat yaşayacağımà hiçkimse olsaydım dedim hep

Şimdi lise bitti ve babam bana ne zaman çalışacaksın diyor zorla işé sokmak istiyor bilgisayarımı aldı telefonumu aldı kekemelik kursuna gittim 2 sene önce yapamadım yine gitmek istediğimi söyledim tersledi ben bu sorunumlâ yaşayacak sabrım kuvvetin kalmadı artık en kötü türkmen dağına gidip şehit olmak istiyorum...

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dertleşmek ister misin?

0|1
    0|0
    • Olur tabi iyi gelir belki

• Takip isteği attım görünür belki ordan

• Soru kapalı olduğu için buraya yazıyım dedim.
      Ne kadar kafana takarsan o kadar artar. Mesaj at istersen oradan konuşalım.

Kızlar Ne Diyor 3

• Kardeş kekemelik için psikolojini düzeltmelisin ilk kendini sev ve kendi değerini anla ilk. Aynada pratik yap bol bol. Babana önce kurs sonra iş de hayaller edin yaşın genç mutlaka üniversite oku açık ya da normal ve hayat hep böyle geçmeyecek mutlu ol başaracak olan sensin başkası değil kendine ihtiyacın var kendine iyi bak ve davran.

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim eğer atlatabilirsem üniversite düşünüyorum zaten

• Denicem sağol :)

• sen de kardeş

• Öncelikle geçmiş olsun kardeşim bu sorunun aslında ne kadar ufak bir şey olduģunu ve sen bu kadar taktığın için atlatamadığını söylemek istiyorum. Yapabileceģine önce kendin inanmalısın sen boşvermişsin herşeyi. Unutma şu hayatta ne insanlar var zorluklar içinde Allaha şükür ki sağlıklısın elin ayağın tutuyo vucudunda noksan yok. Tek sıkıntı hızlı konuşamamak. Kafanda biter her şey bilgisayardan biraz uzak kal o seni tembelleştirir. Eline bir kitap al sesli sesli oku şarkı söyle sürekli aynanın karşısına geç konuş. Diksiyon için kullanılan tekerlemeler var onları önce icinden sonra dışından söyle. Senden değerli bir şey yok ve istersen her şeyi yaparsın. Sakın boşluğa düşme daha yasın cok genç insanlar nelerin üstesinden geliyor.

0|1
    0|0
  • Şöyle bir yazı buldum. e-psikiyatri. com/ kekemeyseniz-uzulmeyin-caresiz-degilsiniz-35686 belki işine yarar bilemiyorum

0|1
    0|0
    • Uğraşmasaydın keşke çok bakındım ama bunada bakıcam teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 3

• Sen yapman gerekeni yapmadan Allaha dua et ve mucize falan mi olmasini bekliyosun? Kanser hastasi olan biri Allahim lutfen beni iyilestir diyerek iyilesebilir mi sence? Kekemelik icin tedavi yontemleri var. Tamamen gecmiyo olabilir ama gelisme gosteriyo. Sen bunlara yonel ve Allaha dua et sana yardimci olsun.

0|1
    0|0
    • Açamadım orda konuyu kekemelik duası varmış onu okudum tabiki bende çabaladım ama faydasını göremedim sagol yorumun icin

• Şarkı söyle paso bende de var kekemelik şu an tek tük varda eskisi gibi değil

0|1
    0|0
    • Şarkı söylüyorum severim de sesim iyi olmasada söylerim sık sık

• Çok hızlı rap söylerim kanka ama konuşmaya gelince teklerim bazı kelimelerde takilinca konuşmayı bırakırım

• SAna yardım ederdim de sen allaha karşı gelmissin baskasinami karşı gelmesin diyerek uzaklaşıyor um

0|1
    0|0
    • Allaha emanet dediğimi yanlış anlamışsın ülküdaşım

Yükleniyor... ;