Neden kitap okumayı seven bir toplum değiliz?

Telefonlara ayırdığımız vakiti neden kitaplara ayırmıyoruz neden okumuyoruz?

2|1

En İyi Kız Görüşü

• Yetistirilme tarzi yuzunden.
    Biraralar inanilmaz kitap okurdjm. Surekli bendsn bahseftiler cok iyi gidiyorum diye. Bir sure sonra cok kitao aldigimdan dolayi yeter artik dediler. Soguttular tamamen.

0|1
    0|0
    • Evet aile ve çevrenin çok etkisi oluyor önceden kitap alırdım kızarlardı şimdi sigara kullanıyorum keşke kştap alsayydında sigra içmeseydin diyorlar. Köreltmek kanlarında var. Ama yinede kazandım eski alışkanlığımı

• Bende de ayni durum. Tabi bilmiyorlar. Hayirlisi

En İyi Erkek Görüşü

• Toplum olarak cahil olmayı ve cahil kalmayı seviyoruz ki güdülelim

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 32

• Bende anlamıyorum. İnsanlar neden kitap okumuyor? Harika bir şey oysaki ❤

0|1
    0|0
  • her insan farklıdır diyoruz ama her öğrenciyi ısrarla aynı tip kitapları okutmak istiyoruz.
    okula başladığımız andan itibaren önemli eserler veriliyor bu kötü değil ancak önce okuma alışkanlığı kazandırılmalı. Önce çocuklar için geniş bir seçme şansı oluşturulmalıki deneyerek hangi türleri sevdiklerini bulabilsinler.
    tabi bu yaşça daha büyükler içinde geçerli.
    bu yapılsa kitap okumayı seven bir toplum olabilirdik.

0|1
    0|0
  • Kitap okumaya ayırdığım vakti başka hiç bir şeye ayırmıyorum. 10 saat uyanık kalıyorsam 4 5 saati kitaba gidiyor. 😊

0|1
    0|0
  • Ben cok okurdum okb ve depresyon gecirdikten sonra kitaplara ilgim azaldi. Dikkat daginikligi ve okudugum seyleri asiri kafama takip uyuyamama oldu. Tv de izlemiyorum dikkat daginikligindan sadece internete bakiyorum. Neyseki su an iyilesmeye basladim.

0|1
    0|0
  • çünkü eğitim sistemi sürekli dayatıyor. kitap okumayı sevdirmiyor. kademe kademe kazanılmalı bu alışkanlık

0|1
    0|0
  • Çünkü teoriden çok pratiği seviyoruz :)

0|1
    0|0
  • İnsanlar , düşünmeyi seven canlılar değiller ne yazık ki. Herşeyi hazır olarak bekliyorlar. Bu yüzden filmi izlemek kitap okumaktan daha kolay ve daha fazla rağbet alıyor.
    Kitap okumayı herşeye çok seven biriyim kendime ait bir kütüphanem ve kitapçım var , miniklere ücretsiz olarak veriyorum ve onlara kitap okumayı sevdirmeye çalışıyorum. Kitap herşeydir, kitap hayattır ve insan okudukça sayfalardaki satırlar arasında kendini bulacaktır

0|1
    0|0
  • Ben severim

0|1
    0|0
  • "Bilgi kitap değil youtube'da." - 2016 Türkiyesi
    "krdş tr bura ne beklion"

Biraz haber izleyerek veya dışarı çıkıp etrafına bakarak cevabı bulabilirsin diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Cunku temveliz kitap okumak yerine kitabin sinemaya uyarlanmis halini seyretmeyi tercih ediyoruz halbuki kitap bambaska bir dunya filmler kesinlikle yansitamiyor o duygulari

0|1
    0|0
  • Önceki gün haberlerde gördüm. Romanya'da toplu taşıtlarda kitap, gazete, dergi vs her hangi bir şey okuyanlar bedava yolculuk edebiliyormuş. Öyle bir kanun Türkiye'ye de getirilmeli bence.

0|1
    0|0
  • ben hergün düzenli okurum nerden biliyosun toplumun evine mi gidiyosun

0|1
    0|0
  • kitaplardan daha çok bildiğimizi zannediyoruz

0|1
    0|0
  • Keşke bunu sorgulayan sadece kitap okuyanlar olmasa.

0|1
    0|0
  • Ben hala okuyorum... hatta su an george orwell'in 1984 adli kitabini okuyorum.

0|1
    0|0
  • seviyorum

0|1
    0|0
  • Valla ben az önce bir kitap biritdim hala şokundayım 😢

0|1
    0|0
  • Ben sevmiyorum sahsen ilgimi toplayamiyorum daha dogrusu

0|1
    0|0
  • Kitaba cok fazla vakit harcıyorum. Neredeyse 5 saat hatta fazla.

0|1
    0|0
  • Boş işlerle uğraşmak daha çok hoşlarına gidiyor.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    12

Erkekler Ne Diyor 18

• Küçüklükten itibaren alıştırılmayışımız, sürekli mazeret üretiyor olmamız, yeni şeyler keşfetmeye öğrenmeye fazla meraklı olmayışımız, kitap okuyunca düşünmemiz gerekeceği, ağır çalışma koşulları beraberinde boş zaman azlığı, yüksek kitap fiyatları, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayı tercih etmemiz...

0|1
    0|0
  • Çünkü insanlarımız, kahve muhabbetlerini ve günlerde konuşulan dedikoduları, bambaşka bir dünyaya adım atmaktan daha çok seviyor. Keza, facebook ta veya instagram da birbirlerini beğendirmeyi ve beğendiği kişiler ile anlamsız, tek düze muhabbetler etmeyi de. Sonuç olarak bilgi birikimi olmayan bir toplum olarak olduğumuz yerde sayarken, birilerinin one minute diyerek yaptığı sahte çıkışlar ile kendimizi avutup, gelişmiş ve muasır medeniyet seviyesine ulaşmış bir toplum olarak yorumluyoruz. Ayrıca okuyana, araştırana, birtakım şeyler üretene de saygı göstermediğimizden mütevellit, okuyan kesimimiz de beyin göçü ile yabancı ülkelerin himayesinde çalışmalar sürdürmek zorunda kalıyor.

0|1
    0|0
  • Çabalıyorum. Söz verdim birine söylediği tüm kitapları okuyacağım diye okuyorum. Kitap okumayı sevmeye çalışıyorum.

1|1
    0|0
  • Bence cok okuyan bir toplumuz. Herkes birbirini "olm birrrazzzz okkkuu, arrrrastirrrr" diye suclamiyor mu?

0|1
    0|0
  • Okuyanla okumayanın farkı belirlenmiyo memlekette. Ben iki üniversite bitirip master yapmışım üç bin maaş alıyorum. Bana bağlı personel ortaokul bitirmemiş ikibin sekizyüz maaş alıyor. Devlet dairesinde odacı müdüründen fazla maaş alıyor gibi gibi örnekleri çoğaltmak mümkün

0|1
    0|0
    • Bu verdiğin en zor örnek. Mesela suriyeliler çalılmadıkları halde 1200 tl yardım parası alıyor aylık ülkemde 420. İn atanmamış öğretmen varken bunlar sadece müraacatla atanıyor biz ygs lys kpss vs sımavlara göbek çatlatırken onlar sınavsız giriyor

• Okuyanla okumayanın farkı yok.

• Para ve menfaat çok fark var. Okuyan eziliyor okumayan ise başlarda. Hepsi için söylenemez tabi

• Maalesef ben de bilmiyorum. Ama benim mazeretim, okumaya çalışıyorum, atıyorum, 100 sayfa okudum ve yarın okurum, dedim. Öbür gün yüzüne bile bakamıyorum. Direkt olarak başka aktivitelere geçiyorum, ki kitap okuyan biri olmayı çok isterdim. Diğer insanların mazeretini bilemiyorum yahu. Lâkin zaten bu süreden sonra okusalar da bir şey olabileceğini sanmıyorum. Çok saçma olaylara, çok saçma yorumlar yapabiliyorlar. Bunların zamanla kapanması zor yani.

0|1
    0|0
  • Kitap okumak çık güzel bir şey insanın kimseye ihtiyacı kalmıyor ve kendini geliştiriyor genelde başarılı insanlar saatlerce kitap okurlar

0|1
    0|0
  • Ben çok seviyorum.

0|1
    0|0
  • Bir cahil olarak ölmeyi, bilgeliğe yeğliyoruz.

1|1
    0|0
  • Ask romantim vs tarzi kitaplari mantikli bulmuyorum. Tv de yeterince maruz kaliyoruz. Insana biseyler katacak bilgiler iceren kitaplar daha mantikli.

0|1
    0|0
  • eğitimin eksikliğinden kaynaklanan en büyük sorunlardan 1 tanesidir bu..

0|1
    0|0
  • Telefon kullanmıyorum sadece bilgisayar geri kalan kitap

0|1
    0|0
  • Sen okuyomusun kitap falan

0|1
    0|0
    • Evet okuyorum. Bu soruyu çevre görüşünden esinlenerek yazdım

• Hmm ben okuyamiyorum çünkü ders çalışmaktan
      kitap okumaya hevesim kalmıyor

• kafama göre kitap bulamıyorum