Görücü usulü ile tanışan çiftlerin bir birlerine sorması gereken en önemli sorular?

Görücü usulü ile tanışan çiftlerin bir birlerine sorması gereken en önemli sorular? Kadın erkek olarak ayırırsak iyi olur :)

1|0

En İyi Kız Görüşü

• hmmmm. mesela ben kendi üzerime düşen görevlerin neler olduğu hakkında bilgi verirdim öncelikle ve karşımdaki insandan beklediklerimi söylerdim. yani bu şekilde sorularda gelişir devamında gibime geliyo :)

0|0
    0|0
    • hmm biraz konuşsam ona izlemesi gereken videoyu göstersem dinle alakalı acaba komik duruma düşer miyim sence.

• bilememmm :))))

En İyi Erkek Görüşü

• kötü alışkanlıklar, çocuklara karşı ilgi, maddi imkan, yaşamak istenen yer, şahsen dine yakınlığı...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Görücü usulü tanışan insanlarda hep kafama şu soru takılı , sevmediğin insanın koynuna nasıl gireceksin? Çevremde hiç görücü usulü evlenen olmadı. Yani birilerinin tanıştırdığı oldu da.. Yani ne bileyim , tecavüzün resmi hali gibi geliyor büyük konuşmayayım da :/

0|0
    0|0
  • Bu hayatta ki amacın ne? Evlilikten beklentin ne?

Mesela baba sordun bu soruları ben şöyle cvp verirdim :

Hayatta ki amacım ALLAH'a layıkıyla kulluk edip Cennet'i kazanmak. Evlilikte ki beklentim de eşimle Cemnet'e adım adım beraber yürümek, bunun için birbirimize dîni yönden destek olmak teşvik etmek.

Zaten bu iki soru sonucunda kafa yapına yatkın mı değil anlarsın değilse bir daha konuşmadan aracıya anlatıp farklı yerlerden bakıyoruz hayatta uygun bir dilde izah eder misin dersin konu kapanır

0|0
    0|0
  • Ben bir masaya oturup ropörtaj tadında bir muhabbetle insan tanıyabileceğime inanmıyorum. O yğzden zerre ilgimi çekmiyor görücü.

1|0
    0|0
  • Siyasi ideolojileri. Hobileri. Geçmişleri. Ben olsam mesela kadın erkek eşitliği hakkında ne düşünüyor onu sorardım. Irkcı mı onu öğrenirdim. Kendimin hassas olduğum konulardaki görüşlerini ogrenirdim. Çünkü insanların ince çizgileri var ve bu insan o çizgilere oturamiyorsa onunla bir ömür geçmez.

0|0
    0|0
  • En güzel evliliktir. Hayat tecrübesi olan büyük insanların düşünceleriyle yapılır. Olağanüstü durumlar hariç iyidir tabii. İlk başlarda istenmese de hayat boyu sürer çoğu ve pişman olanla karşılaşmadım. Kesinlikle erkeğe kumar meselesi sorulmalı. Başka önemli konu yok sanırım.

0|1
    0|0
  • Çok mu asosyalsin?

0|0
    0|0
  • Bilmem görücü usulü zor.. ailesiyle arası nasıl ailesine karşı davranışlarını sorardım heralde gezmeyi seviyor mu falan gibi sorularda azıcık ipucu olabilir..

0|0
    0|0
  • Neden ben :D

0|0
    0|0
  • Annesi ile olan ilişkilerini sorarım ve gözlemlerim...
    Annesinin hafif feminist olması lazım 😂
    Babasının annesine olan yaklaşımını gözlemlerim..
    Kısacası ailenin içine ajan olarak girmek gerek ilk önce, bunlar çok önemli..

0|0
    0|0
  • Zamanla tanıyorsun, hatta evlenince yıllar geçsece tanımadığını fark ediyorsun. Bence kafaların uyuşması, tabiki sevmek olmazsa olmazdır.

0|0
    0|0
    • hmm ne sormak lazım onu soruyorum

• Hayatttan beklentileri, eşinden beklentileri. Nelerden mutlu olur nelere sinirlenir. Hayata bakışı imani konulardaki tutumu. Ne kadar ailesine bağlı ya da bağımlı. Aslında cinsel konulrdada konuşmak lazım ama bu imkansız oluyor.

• cinsel konular konuşulmaz tabi :/ orası uygun dille üstü kapalı sorulabilir sıkıntı değil o.

• Sevdiğin biri olmadı mı bugüne kadar? Neden onunla evlenmek yerine görücü usulü diyebilirsin.
    Yani kısaca bu soru görücü usulü olayına nasıl baktığının cevabı olacak.

0|0
    0|0
  • Anlatmicak insan sorsanda anlatmaz zaten

0|0
    0|0
  • Seninle mi evleneceğğim şimdi ben herşeyini anlat

0|0
    0|0
  • Burcunuz nedir acaba? Aa balık mı? Bende kova 😂😂

0|0
    0|0
  • Daha önce kaç kişiye görücü gittin

0|0
    0|0
  • tecrüben varmı? anlarsın ya..

1|0
    0|0
  • Sende de var galiba öyle bir tansma 😉😉😎

0|0
    0|0
  • Bilmem ki ne sorulabilir

0|0
    0|0
  • İlerde sevgilisi olmuşmu?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Niye görücü usulu birisiyle tanışmayı kabul ettiğini sorarım kız erkek farketmez. Ama gerçekten güzel bir hanım ise bunu sorarım ki vereceği cevap bence önemli. Çünkü anlık ahlak ve hayat görüşünden bir parça alabilirim diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Neden hoşlaniyorsun, ve neden hoşlanmiyorsun. vede nasil sonuşma tarzinan memnun kalacaxini sor. diye sor bence. cunki onu tanimanin en guzel yolu. sevip ve nefret ediyi şeyileri bilmkden kecer.

0|1
    0|0
  • kac cm diye sorabilir mesela kadın

1|1
    0|0
  • Bir erkek tarafından bir kadına
    Namazın sorulması lazım
    Dünya hayatını ne derece önemsiyor
    İlerde çocukları olursa nasıl ne yönde yetiştireceği sorulması lazım
    Benden bu kadar.

3|0
    0|0
  • Adın ne diye başlayabilir. Kaç kardeşsiniz diye girer soyağacından çıkar. Ne bilim görücü usülü çok acayip...
    Üzerime yapcakmısın diye sorsun birde bayanlar...

0|0
    0|0
  • görücü usülü, şipşak tanışmalar çok saçma ve samimiyetsiz geliyor bana. fakat saygı duyarım yapanlara.

0|0
    0|0
  • Görücü usulümü kaldı söyliyim ben size işi var mı araba var mı oğlunun nerde bitirdi oğlum üniversiteyi aydında okudu en güzel yerde :) kız tarafı ailesi ay götüm diyerek başlar ve mırıldanız kızım sen bu çocuğu nerden buldun kız:ya anne yaaa annesi: bizim kızımın kokuşmuş aydın üniversitesi değil boğaziçinde okudu diyip erkek tarafı sen kimsin diğer taraf sen kimsin lan diyerek kavga etmeye başlamışlardır yani böyle olur bazenleri kakskdkkshahshs

0|0
    0|0
  • Görücü usulüne pek sıcak bakmıyorum.
    Ama öyle birşey olsaydı sanırım; Aşka, sevgiye inancı var mı önce onu öğrenmeye çalışırdım birde ailesine saygılı mı ona bakardım.

0|0
    0|0
  • Iki kere bir kizlar gorustum (gorucu usulde) oyle kalakaldik ne soracagimi bilemedim sonra sacmalamaya basladim kiz vermedim.

0|0
    0|0
  • Kendi ailesi ile olan ilişkilerini ve senin ailen ile olacak olan ilişkilerini sor gerisini koyver gitsin hiç de öndemli değil.. zaten öğrenmek istediğin herşey bu iki soru da gizlidir.

0|0
    0|0
  • Istekleri
    Degerleri
    Aile saygisi
    Dusunceleri
    Aklin gelebilecek her sey ama ilk basta
    Bekledigin biri var mi

0|0
    0|0
  • Maaşını soyle begenirse senındır :D

0|0