Neden internetten birileriyle konuşma gereği duyuyoruz?

İnsanlar neden internetten birileriyle tanışma gereği duyarlar? Neden hayatımızda hiç görmediğimiz birisiyle sanki arkadaşımızmış gibi konuşup her şeyi anlatırız? Sorsalar öylesine deriz ama bir mantığı bir açıklaması olmalı? İnternetten tanışıp konuşmak ne kadar doğru sizce?

0|0
1239

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• İyi güzel bir soru. Tamam da nerde tanışcak insanlar bu yüzyılda de bakalım. 90 li yıllarda ki gibi, bilenler vardır elbet o zaman da yolda gördüklerine tanışalim veya mahallede vs dedinilirdi. Teknoloji çağında bunların olması kAçınılmaz ki. Niye hep aynı soru sorulur anlamam. Akıllı tel vs herkes kendi kabuğuna çekilmiş zaten. Olacaklar bunlar yani..

1|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 38

• Öncelikle arada kıskançlık, çekememezlik olmuyor. Bu nedenle daha samimi, daha rahat bir iletişim kurulabiliyor. Yaratılış olarak da insan, kimseye anlatamadığı şeyleri bir şekilde anlatmak da istiyor. Bu bazen sanal dünyadaki güvenilir biri de olabiliyor, bazen de saksıdaki bir çiçek veya eski bir fotoğraf karesi. Gibi gibi...

2|0
    0|0
  • Kimisinin sebebi farklıdır, gerçek hayatta olamadığı kişi olarak rahatlıkla tanımadığı kişiye öyle davranabilir veya tanımadığı birini umursamadan hakkında farklı düşünebilir.. Kimi içinde içini dökmek konuşmak için çok iyi bir seçenektir.. Tanımadığın, seni yargılamayacak, sonra önüne çıkarmayacak bir kişiyle dertleşmek rahatlatıyor insanı, farklı bir bakış açısı getiriyor hayatına..

1|0
    0|0
  • Yüzyüze konustuklarımız bize hançer vurduda ne oldu sanki? netten iyi en azından yara almıyoruz cok yanlıs mı yapıldı siliyoruz bitti ikisinin verdiği mutlulukta aynı zaten kaybımız olmuyo.

1|0
    0|0
  • Soruyu beğendim.
    Çevrende anlatıcak insanları bulamıyorum.
    Onlara seni kıracakları yerleri söylüyorsun.
    İnternette ise kimligini gizleyebilirsun. Kimliğini gizlemek insanada özgüven saglıyor "yani en fazla ne olabilir ki." gibi.
    Düşman seni nereden vuracağını, zayıf yerlerini, zaaflarını bilmez ama anlattığın dost öyle mi zamanı geldiğinde can alıcı yerinden vuvur.
    Zaten o şekilde yaralandığımız için tanımadığımadıgımız insanlara açıklama yapıyoruz.

1|0
    0|0
  • Zamanla oluşmuş karşılıklı güven varsa,
    internetten biriyle tanışıp buluşmak,
    gayet mantıklı bana göre.

Klavye kendi kendine yazmıyor,
    abazanları saymazsak,
    interneti kullanan da insan sonuçta.

1|0
    0|0
  • yani otobüste 1 dakika önce gördüğümüz insanlarla da konuşup sohbet edebiliyoruz, hatta birimiz inerken görüşürüz bile diyoruz, nerede görüşeceksek. insanlar genelde paylaşmayı sever tadını kaçırmazsak eğer hoş birşeydir zaten paylaşmadan tanışamayız.

1|0
    0|0
  • Şimdi aklı başında bir insanım dünya görüşü olmak zorunda ve insanlar real hayata söylemek isteyip söyleyemediği hisleri duyguları düşünçeleri sanala atfetmek ister buda insanın icinde gizlediği düşünçeleri karşılıklı muhanzara eder ortak bir yol bulunur ve anlaşılır sebebi bu

1|0
    0|0
  • Farklı insanların yorumları bakış açılarını öğrenme amaçlı veya ne biliyim yalnızlıktan falandır ben buradan birine özelimi hiç bir şekilde anlatmam yani makara muhabbet harici konulara girmeye gerek yok

1|0
    0|0
  • Nedeni çok basit. Düşün şu an senle bir kafedeyiz sen karşı masamdasın. Sana gelip selam verip bişey sorsam tepkin nolur?

1|0
    0|0
    • ne sorduğuna bağlı

• Evet mantıklı. Teşekkür ederim cevaplar için :)

• Rica ederim. Sen yine de her zamann temkinlimol 😊

• Yani sanal da olsa gerçeğiz.
    İnternet aracılık yapar belki ama beyinsiz de değiliz.
    Dusunebilen ve duygulara sahibiz.

1|0
    0|0
  • Duymuyoruz.

1|0
    0|0
  • bazen sadece konuşmaya ihtiyacı vardır insanın ama ötesine değil.

1|0
    0|0
  • Cunku rahat oluruz. bizi yargilama ihtimali daha azdir

1|0
    0|0
  • Can sıkıntısını gidermek için başvururlar genelde.

1|0
    0|0
  • Gerçek hayatta kafa dengi birilerini bulmakta zorlanıyoruz çünkü

1|0
    0|0
  • Sohbet. İletişim kurmak. Yardım olmak /almak

1|0
    0|0
  • kolay ya ondan

1|0
    0|0
  • Can sıkıntısı

1|0
    0|0
  • Uzun zamandır bu kadar mantıklı bir soru görmedim bu sitede

1|0
    0|0
  • Mantığı yok yaşıyorsun...

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18

Kızlar Ne Diyor 11

• Doğruluğu herkes kendine göre yorumlasın da. Her şeyi anlatabilmemizin nedeni bizi olduğumuz gibi kabul etmesi, kendimizi istediğimiz gibi yansıtabilmemiz. Her şeye yeni bir bakış açısı kazanmak. Arkadaş olacak diye sorumluluk yüklenmemek Çok dar bir konuda bile geniş geniş utanmadan çekinmeden konuşabilmek

1|0
    0|0
  • tanımadığın birine anlatmak daha kolaydır
    tanıdıkların yadırgar gibi olumsuz düşüncelerle anlatmak istemeyiz

1|0
    0|0
  • etrafımızdaki insanları bırakıyoruz afedersiniz ama monotonlaşıyo bizde yeni arkadaş yeni kişilik felsefesini uyguluyoruz :)

1|0
    0|0
  • Öyle bir ihtiyaç duymuyorum kendimde

1|0
    0|0
  • Duymuyorum^^

1|0
    0|0
  • Reelden konuşabilsek reelden konuşuruz

1|0
    0|0
  • bence en güzeli

1|0
    0|0
  • Duymuyorum ben

1|0
    0|0
  • İşte tanımadığın için rahatsın anlatabiliyosun her şeyi çünkü tanımıyosun

1|0
    0|0
  • Ya çünkü bazen etrafındakilerinden bıkıyorsun hiç tanımadığın birine ihtiyaç duyuyorsun.

1|0
    0|0
  • Seni tanımadığı için olaylara objektif bakar tanımadığım insanları daha çok severim

1|1
    0|0
Yükleniyor... ;