Merhabalar. Sizce böyle bir tepki alır mıyım görüşlerinizi merak ediyorum?

Benim bir kısa film projem var. Türkiye'de yaşamaya karar veren siyahi bir gencin hikayesi. ( filmin ana teması ırkçılık) fakat endişelerim var. Sonuçta Türklerde, Amerikalı beyazlar kadar keskin bir siyahi ırkçılığı yok. Bu filme " iyi de zaten Türkiye'de böyle bariz bir ırkçılık yok siyahilere karşı " gibi bir tepki gelir mi sizce? Senaryomun çok sağlam olduğunu düşünüyorum. Hr şey hazır, planlandı. Oyuncu bulundu. Fakat tek endişem bu. Tabi senaryoya da bağlı biraz. Türk kızın ilk baştaki tepkisi çok farklı, onu tanıdıkça farklı düşünmeye başlıyor vs.

0|0
412

En İyi Erkek Görüşü

• Senaryoda degisiklik yap biraz.
    Bizdeki tepki ya da yadirgama,
    Senin de dediğin gibi Amerika'daki şekliyle renk ayrımı değil yani siyahi birisine bir Amerikalı beyaz gibi tuhaf tepeden garip bir gözle bakmıyoruz ama bizdeki sıkıntı ve senin de uygulamamız gereken şey bence tam olarak şudur kültür farkı bizim gibi düşünmeyen bizim gibi yaşamayan bizim gibi hayata bakmayan kişilere çok da tahammül edemiyoruz Bence bu kısa filminde tam olarak bu kültür farkına vurgu yapmalısın yani renk farkına vurgu yapmanın bir esprisini Göremiyorum ben

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bence konu güzel. Hatta bişey söyleyin mi? Türkiyede ırkçılık daha çok. Neden mi? Amerikalı beyazlar doğduktan beri zaten yaşadıkları yerlerde zenciler görüyorlar. Ve buna alışkın oluyorlar. Ama Türkiye öyle mi siyahi birisini görünce ilk defa insan görmüş gibi tepki veriyorlar, Dalga geçenler de oldukça çok

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• Bence gerçeği yansıtmıyor bizim türk kızları kara bişey görür görmez ayyy çok tatlısınn demeye başlıyorlar ben ırkçılık gören siyah görmedim tutmaz

0|0
    0|0
    • kızları esas alarak değerlendirmeyin ama. Türk aile yapısı vs. bunları düşünerek yorumlamak lazım.

• Şahsen benim arap sevgilim oldu gayet siyah yani gerçi biraz çikolata ama olsun gayet herkes sevecen yaklaştı annem bile ya onu geçtim basit bir kurgu kalır gibi espirisi çok döndü zaten zenci damat muhabbeti dizilerde vs olsun

• Tepki her zaman gelecektir yani..
    takılmamak lazım..

0|0
    0|0
  • Türkiyede siyahları anlatmak birazda cesaretsizliktir, çünkü türkiyede daha yakın yerlerde kişiler üzerinde ırkçılık ayrımcılık ağır basıyor ve kısacası yerse onu yapın derim. Tabi lafım size değil yanlış anlamayın malesef hepimiz için geçerli. Ama yapılabilirde şimdiden başarılar.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle alirsin siyahi birinin irkcilik falan deyince ben devamini okumadan turkiyede siyahi irkcilik ne alaka diye ama film guzel olursa her turlu izlenir

0|0
    0|0
  • Türkiye de ırkçılık var , doğulu Batılıya Batılı doğuluya

0|0
    0|0
  • türkiyede rağbet görmez çünkü böyle bir sorun yok türkler der ki ee tamam bizde zaten farklı düşünmüyoruz neyin derdindesin diye insanların aklından geçer gereksiz görürler sen youtubeda ingilizce başlıkla yükle filmini

0|0
    0|0
  • Bizim doğal siyahilerimiz var maşallah bizden daha özgürler :)

0|0
    0|0
  • Siyahiyi kürt olarak değiştirebilirsin.

0|0
    0|0
  • Tutmaz kuzum zorlama.
    bence sen kendi memleketinde yabancılık ceken bir türkün dramını yap.
    O zaman daha başarılı olabilirsin.

0|0
    0|0
  • bizim burda el üstünde tutuyolar

0|0
    0|0
  • Olabilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bizim ırkçılığımız kendi içimizde onu konu al.
    Çünkü siyahi birini görünce genelde seviyorlar.

1|0
    0|0
  • abd deki gibi keskin bir ırkçılık yok ama siyahi için bir ırkçılık yapanı görmedim. en azından kendi çevremde siyahi ırkçılığı yapan yok

0|0
    0|0
  • Amaç burada ırkçılığı ön plana koymak. Gereken mesaj verildikten sonra bence o kadar önemli değil :)

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;