Daha kaç kadının vahşice katledilmesi gerekiyor?

Kıskançlık yüzünden karısını öldüren erkek indirimlerle 3 yıl ceza alırken kendi hayatını kurtarmak için kocasını öldüren kadın 15 yıl ceza alıyor.

Sitede bazen sinirli sevgilisinden bahseden kızlar görüyorum. Mesajlardaki ölüm tehditlerini romantizm sanan kızlar. Sorduğumda "O öyle şey yapmaz" cevabını alıyorum.

Kimbilir öldürülen kadınlardan kaçı sizin gibi düşünüyordu.

Sıradakinin siz olduğunuzu anlamanız için daha ne gerekiyor kızlar?

Sıradakinin kız kardeşiniz, anneniz veya yıllardır tanıdığınız arkadaşınız olduğunu anlamanız için daha ne gerekiyor erkekler?

5|3

En İyi Erkek Görüşü

• İyi konuya değinmişsin ama yanlış yerde değinmişsin. Önümüzdeki günlerde Nurcan ablamızın davasına bekleriz

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Biz bunları yapanları idam cezasına carptirmadikca , olmayacak. Kızların geneli sert erkek seviyor fakat karıştırdıkları durum seven insan ne döver ne de bir zarar verir sevdiğine , önce bunu anlamamız gerek belki de ve adalet sadece bir kadın ismi bu ülkede

0|0
    0|0
    • İdam gerekmiyor, adalet olsa zaten yeterli ceza alacaklar.

• Bir kere adalet olsa bile idam saçma çünkü herkes hayatının geri kalanı hücre hapsinde geçirmek yerine ölmeyi tercih eder. İdam suçlular için ödül gibi bir şey.

• Diğerlerine ibret olma durumu var o ayrı bir de belki işkenceden sonra idam da olabilir

Erkekler Ne Diyor 19

• Kendi başlarına gelene kadar bu ülkede insanlar bir şeye sesini çıkarmaz. O zaman geldiğinde de kimse seslerini duymaz. Böyle gelmiş, böyle de gider.

3|2
    0|0
  • sırf cinsiyetinden ötürü bir katili savunmaya çalışmayın. hayatını kurtarmak için hayatına saldırı olduğu anda öldürse nefsi müdafaya girer. hayır söz konusu katilin iddiası kocasının kendisini fuhuşa zorladığı iddiasıdır. Bu sadece bir iddia. Adam ölmüş ve kendini savunma hakkı bile yok. Ama kadınlar nedense söyleyen kadın diye onun her sözüne inanılması gerektiğini düşünüyor. siz dava dosyasını okudunuz mu mesela nereden biliyorsunuz canını kurtarmak için öldürdüğünü. Durum öyle değil. Bir kadın doktordan bir darp raporu alıp kocasını şikayet ettiğinde gerçekten onun yapıp yapmadığıyla ilgili hiçbir delil olmaksızın 6 ay hapis cezası veriliyor. Bunu ben çok yakın bir arkadaşıdan biliyorum. hiçbir şahit veya delil yoktu, kadın diyorsa doğrudur mantığıyla ceza veriiliyor. Bu katil saldırı altındaysa ilk planda 6 ay hapis yatırabilirdi. ama silah edinmiş ve soğukkanlılıkla cinayet işlemiş. yukarıda dediğim gibi üzerine öldürme kastıyla gelen birini vurup öldürse tek gün bile ceza almazdı. Artık biz erkeklerin de karşı karşıya olduğumuz bu hücumun bu saldırının farkında olmamız lazım. Bir erkek öldürülmüş ve katili hakkında konuşuyor diye tüm türkiye tarafından p... k olarak damgalanıyor. katili sadece 15 yıl ceza alıyor ve kadınlarımız bunu bile çok görüyor...

0|0
    0|0
  • Ağlamayın burda
    Kız öğrencisiyle lezbiyen ilişkiye giren kadın öğretmen psikolojisi bozulmasın diye morçatı alınırken
    aynı durumdaki erkek öğretmen tecavüzden yargılanıyor

0|4
    0|0
  • bu ülkede öldürülen her bir kadına karşı tam dört erkek cinayete kurban gidiyor... dahası türkiyede kadın cinayetlerinin nüfusa oranı dünya ortalamasının yarısının bile çok altındayken... dünyada kadın cinayetleri bakımından 200 ülke içinde 150. sıralardayken hala kadın cinayetlerinin çokluğundan bahsederek bir erkeği öldürüp sonra da gülerek "biraz da erkekler ölsün" diyen bir katili kahraman ilan etme noktasına bile geldiler... hala nasıl bir saldırıyla karşı karşıya olduğumzu göremeyen erkekler dahi var aramızda... malesef bu gidişle erkek öldürmek neredeyse kanunen serbest hale getirilecek.

0|0
    0|0
    • O masumlaştırdığın erkek karısını fuhuşa zorlayıp öldürmeye çalışmış biri?

• Kayıtlara göre 8 kez şikayet etmiş zaten.

• yahu madem şikayet etmiş, silah bulacak imkanı da varmış neden kaçmamış da adamı öldürmüş? şikayet edilen her insan hakkındaki şikayete konu fiili işlemiş anlamına gelmez. ben çok yakın bir arkadaşımdan biliyorum. çenesindeki hafif bir morlukla doktordan rapor alıyorsun; mahkemede onu kimi yaptığını ispata bile ihtiyacın yok. Doğrudan 6 ay hapis veriliyor. Bu adam varsay ki kaçak. Bulunamıyor. Adamın yerini yurdunu bulup öldürene kadar ihbar edip yakalatsaydı veya adam kendisini bulduğunda ve saldırdığında öldürseydi zaten hiç ceza almaz. Bir insanın öldürülmemesi için veya öldürüldüğü zaman katilin cezalandırılması için o insanın mükemmel bir şahsiyet olmasına da gerek yoktur. ve benden size tavsiye internette şurda burda gördüğünüz herşeye inanmamanız gerekir zira bu kaynaktan gelen bilgilerin yüzde 80'i yalan ve uydurma...

• tam dicektim kendinize bakın diye detaya yazmışsın ve yazdıgın gibi bu sorunu önce siz lkendinizde halledin sevgilim sibirli küfür ediyo ama seviyorum ayrılmam diyen kadını ölüm ayırıyor işte o gerizekalılar bunu gözü morarınca anlıyor ya da sakat kalınca

0|0
    0|0
  • Adalet iktidarın yapbozu oldu. Daha bunun gibi yüzlerce suçu örtbas ediyorlar. Zalim ve zengine ayrıcalık yapıyorlar mazlumu eziyorlar. Bu olaylar olurken onlar koltuklarında rahatça yayılıyorlar. İnşallah ilahi adalet tecelli edecek, adaletsizlik yapanlar ve zulmedenler tepetaklak gidecek

0|0
    0|0
  • Hukukçu olmadığın için neyin nasıl ceza aldığını bilemezsin. Burada sen kimsin ki erkeklere genel olarak laf yapıyorsun? o kişiler erkek değil, adam da değil. Hayvan bile değiller. Sen gelmiş burada erkeklere suçlamış gibi soramazsın bunu. Bu yazdığın yanlış olmuş. Bizler erkeğiz insanız ama bu dediğini yapanlar insan değiller. Provokatör bir paylaşım olmuş açık ve net. Tepki almak istiyorsan suçlamadan sor ki, güzelce fikirlerimizi açıklayalım.

0|0
    0|0
  • toplumsal cinnet var bence geçen senin son yarısında 700 erkek öldürürüldu toplum cinnet geçiriyor resmen..

0|0
    0|0
  • bir kac tane daha gerek

0|0
    0|0
  • Turkey power

0|0
    0|0
  • Bu ülkede kendini haşa ilah sanan hakimler savcılar var. Kendi kızları böyle bir durumla karşılasincaya dek, bu tuhaf durum değişmeyecek...

0|0
    0|0
  • Türkiyede adalet sadece bir kadın ismi işte. Her katile omur boyu hapis verilseydi keşke.

0|0
    0|0
  • Gidene gecmis olsun

0|0
    0|0
  • Haza

0|0
    0|0
  • iyi insanlarla takılın

0|0
    0|0
  • İnsanin kendine yaptigini hic kimse kendisine yapamaz... Kimin ne derdi oldugunuda kimse bilemez...

0|0
    0|0
  • benim olduğum yerde öyle şeyler olamaz. olma ihtimali sıfır.

0|0
    0|0
  • Öldürülen erkek daha fazla.

0|0
    0|0
    • Katilleri kadın mı?

• Nasıl ne farkedecek ya?

Kadınların neredeyse tamamı saçma sapan sebeplerle kocaları, babaları tarafından öldürülüyor nasıl ne farkeder? KADINLARI ERKEKLER ÖLDÜRÜYOR

• Saçma sapan nedenlerlede erkeklerde erkekleri öldürüyor. Ne olacak?

• Kıskançlık yaparak kocasını öldürenler ve sevgilisiyle beraber kocasını öldürenler kaç yıl ceza yiyor

0|0
    0|0
    • Vermiş ayarı daha geçenlerde sevgilisiyle birlikte oğlunu öldüren anne serbest kaldı

Kızlar Ne Diyor 6

• İdam geri gelsin!

0|1
    0|0
    • şu an 30 yaşında falan olsam bu isteğini yaşına vururdum ama ben de 18 yaşında olmama rağmen Türkiye'de idam varken neler yaşandığını biliyorum. Adaletsizliği körükleyecek isteklerde bulunmadan önce araştırma yap biraz.

• Ulan yazdığın saçmalıkları gözün görmüyor mu senin? Ne beyinsiz bir yaratıksın sen ya?

• Ağzını topla!! Görüşüme saygı duy. Saygı duymayacaksan soru sormayacaktın. Şimdi yok ol!

• Bende anlamadim

0|0
    0|0
  • Benim sonuma benziyo sanki

0|0
    0|0
  • Çok iyi bir yere değinmişsin.

0|0
    0|0
  • Ayenn oyle kuzum akillanma bu kizlar

0|0
    0|0