Devlet hastanesinde ki doktorlarin egosu neden bu kadar yüksek?

İnsanları aşağılar ya da emreder gibi konuşan devlet hastanesi doktorları bizleri ne olarak görüyor acaba? Mesela bir soru soruyosunuz doğru durust yuzunuze bakmadan geçiştirerek cevap veriyorlar. İşlerini doğru düzgün yapmiyorlar bile. bir kere acile gittiğimde doğru düzgün muayene edilmeyerek sadece benim söylediğim şeylere gore ilaç yazan bir kadın doktor sayesinde hastalığımin ne olduğunu anlamayarak uzun sure ağrı çektim. Bu kadın doktor diğer hastalara da aynı şekilde muayene etmeden ilaç yazıyordu.
Başka bir erkek doktora 2. Kez çok atesim çıktıgi için gittiğimde "ilaçlarını verdik ya. Başka ne istiyorsun? Git iyileşmeyi bekle" tarzı şeyler söyledi. O bunları söylerken ben ateşten karşısında titriyordum.
Devlet hastanelerinde ki hemşirelerin bile bir tarafları kalkmış. Ayrıca cok beceriksizler damarimi patlattıkları halde benim kilolu olmamı öne sürüp kendi beceriksizliklerine kabahat buldukları oldu. Anlamıyorum ki hepsi mi tuhaflar yoksa bana mi boyleleri denk geliyor? Size de böylesi denk geldi mi? Ayrıca bunları 184 u arayarak şikayet etmek mümkün ama kesinlikle sikayetinizi uygulamaya koymuyorlar somut birsey yok diyip gecistiriyorlar. Artık özele gitmeye başladım bu insanlar yüzünden.

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Onlari egolastiran bizleriz. Burunlarindan kil aldirmiyorlar. Bazilari cidden meslekten men edilmeli. Sen kimsin ya hasta olmazs nadil para kazanacaksin?

1|0
    0|0
    • Hani bunlar bir ara ayaklaniyordu ya doktora şiddet uyguluyorlar bilmem ne diye. Gerçekten hakedenleri var o dayağı. Karşılarındaki hastayı insan yerine koymuyorlar bile

• haklisiniz o kadar korunuyoruz ki insanlar böcek öldürür gibi doktor öldürüyor.

• @texas60 ozellikle bazi doktorlar dedim😊 abim 112de yengemlerim de hastanede. Sence bu kadar duyarsiz olabilir miyim?

En İyi Kız Görüşü

• Özel en iyisi valla çok güzel ilgileniyorlar

Bende devleti sevmiyorum dediğin gibi doğru düzgün kan alamiyorlar damari bulamıyorlar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• onlarında işi zor napsınlar günde 500 tane hastaya bakıyolar laf anlamayanmı dersin girme deyince girenmi dersin neler neler, adamlar dünyadaki en zor işi yapıyor , insanlarla uğraşıyor.

3|1
    0|0
    • Bu meslegi seçen kendileriydi. İnsanlara tahammül edip iyileştirmeyi amaclamayacaklarsa istifa edip mesleğin adını kirletmezler. Bir çoğu aldıkları maas icin o koltukta insan canini hice sayiyor

• abartıyorsun ya cidden.

• Devlet hastanesine günde binlerce kişi gelir ve çoğu eğitimsiz cahil kişilerdir. Adamlarda artık işin ustası olmuş kimseye yüz vermiyorlar. Kişisel bakınca mevzuya sana karşı tavırlarını beğenmesende onlarda haklı. Günde kaç kişi geliyor oraya ve onlar iyi niyet gösterse bizim halkımız iyi niyet göstereni enayi diye algılayıp kullanmaya calısmasıyla meshurdur hele ki cahil kesim. O yüzden iki yüz verirlerse tepelerine çıkarlar onlarda hiç kimseye yüz vermiyorlar. Olan aradaki düzgün insanlara oluyor işte ama bu devletin neyi doğruki zaten o yanlış olsun :)

0|0
    0|0
    • Cahil biri doktoru enayi yerine koyup kullanacak oyle mi? Sacmalamissin biraz kusura bakma.

• Ayrıca kimse kimseden yüz vermesini felan istemiyor mesleğinin hakkını vermesini istiyoruz

• evet malesef

1|0
    0|0
  • sırtlarını devlet baba ya dayamışlar ya ondan olsa gerek :)

1|0
    0|0
  • ne yaptılar kanka sana bu kadar yazdın

1|0
    0|0
  • Bilmem hic devlet hastanesinde doktor olmadim.

0|0
    0|0
  • o kadar kitabı bende okusam toplamda 10 yıllık eğitimden sonra uzman olsam
    sen bende ki egoyu gör :)
    adam ömrünü vermiş. daha ne yapsın

0|0
    0|0
  • bir makineliyle hastaneyi tarayasım gelmiyor desem yalan olur :)

0|0
    0|0
  • Sen niye kendini bir bok sanıyosan onlar da oyle sanırım. Sen doktor olsan daha beter olurdun

2|0
    0|0
    • Kendimi bisey sandığımı neye dayanarak söylüyorsun?

Kızlar Ne Diyor 10

• Senin gibi hastaların suratına vurasım geliyor beğenmiyorsan gitme.
    Bu kadarda abartmak, genellemek olmaz ya.

2|0
    0|0
    • Gitmiyorum zaten sana noluyor ya suratına vuracakmis varoşa bak hele

• Beynin olsa bu kadar rahat bir genelleme yapmazdın. Sağlık sektörü kolay sanıyorsun heralde. Nasıl senin gibi memnuniyetsiz ve kendini bir b. k sanan hastalar varsa mesleğini iyi yapamayan sağlıkçılarda var.
      Gitmiyorsan burada çemkirme.
      Zaten çok meraklıyız ya.
      Duasını eden hastalarımızda var çok şükür. Kıymet bilenler.
      Sen hastalanınca kendin tedavi ol madem beğenmiyorsun.
      Ama fazla okuman gerekecek.
      Şimdi engelleneceksin muhattap olamam daha fazla.
      İnsanı sinir ediyorsunuz.

• o yüzden dayak yiyorlar (şiddet yanlısı değilim ama hiçbir şey nedensiz değildir)

1|0
    0|0
  • tıbba giren hicbir insan günde 500 hastaya bakmak icin girmiyor. avrupada daha iyi demissiniz ya avrupadaki sistem vardı da biz mi uygulamadık doktorlar olarak? normal bir muayene 15 dk surmeli ama 5 dkyi geçince doktora beni niye beklettin diye saldırmak cok normal karşılanıyor. saldiran sizsiniz muayene etmiyor diyen sizsiniz ben anlamıyorum. begenmezsen baska doktora gidersin gelip genelleme yapip bir de dayağı hak ediyorlar demissin senin gibiler yuzunden saglik terörizmi arttı bu ulkede. her yanlış politikanın faturasını doktorlara kesin. boyle devam edin iste biyle yaşama sebebi doktor olmak olan insanları hayata küsturün. biz doktor olablimek icin hayatımızın 30 senesinden vazgeciyoruz diz gulup eğlenirken sizin sağlığınız icin deli gibi ders çalışıyoruz bütün gençliğimizi fakülteye bağısliyoruz siz de gelin doktor dayağı hsk ediyor diyin asıl siz muayeneyi hak etmiyorsunuz

1|0
    0|0
    • Abi sanki hayatın boyunca benim sagligim için yaşamış gibi abartmista abartmissin. Seni tanımam etmem belki doktor olarak iyisindir ama kendi meslektaşlarının kötü olanlarını elbet gormussundur. Kendi ailenden birini onlara emanet eder miydin? Sen söyle.. neden yani böyle kötü doktorları bile sonuna kadar savunuyorsunuz içinizdeki çürükleri kendiniz ayiklamaniz gerekirken. Anlamıyorum.
      ayrica avrupa da daha iyi yazan ben değilim iyi oku. Ve ben genel olarak böyle doktorlara karşılaştım dedim hepiniz oylesiniz demedim. mesleğini doğru düzgün yapmayan doktorlar dayaktan fazlasını hakediyor emin ol

• söylediklerimi anlamamakla bir kez daha haklı çıkardın beni ben ne söylersem söyleyeyim senin anladığından öteye gecemiyorum o yuzden sana laf anlatmaktan vazgeçtim tamam sen haklisin gelin doktorlari dovun size ilaç verip etkisini göstermesini bekledi diye muayene siran gec gelince neden gec erken bitince niye düzgün muayene etmedin diye gelin döve döve kötü doktor yaftasi yapıştıra yapıştıra memlekette doktor bırakmayın

• Asıl sen anlamiyosun

• Bizim burdakilerde yuksek degil

0|0
    0|0
  • sacmalikmis gercekten yurtdisinda boyle degil

1|0
    0|0
    • Türkiyede bir çok şey saçmalık zaten

• hiç iyi değiller

1|0
    0|0
  • Sende 6sene tıp oku ardından dünyanın en zor ikinci sınavı TUS a gir (tıpta uzmanlık sınavı) sonra atanmak icin KPSS ye gir sende anlarsın neden boyle olduklarini. Tek taraflı düşünüyorsunuz kolay bir meslek degil

1|0
    0|0
    • Bla bla bla.. inek gibi çalışıp asosylligin dibine vurup o dediğin sınavlardan başarılı olmak gayet mümkün. Bizi yüzünde gulucukler açarak beklesinler demiyoruz en azından mesleklerini hakkını vererek yapsınlar muayene etmeden ilaç yazmak mıdır doktorluk? Ya da ateşten titreyen birine napayim sana demek midir?

• Bu ülkenin bu devletinden ne bekliyordun sorabilir miyim?

0|0
    0|0
  • Önüne geleni sağlık görevlisi yaparsan olacağı bu. Tanıdığım bütün hemşirelerin totosu havada hatta biri benden bile küçüktü. Slmımı almadı bir kere. Şok oldum. Başımıza çıkardılar iyice

1|0
    0|0
    • Kendileri küçük dağları yaratmış çünkü

• Aynen

• Haklıısn öyleleri var genellemeyelim tabi
    evet şikayetler ciddiye alınmıyor denedik gördük
    annem ölüyordu doğumda nerdeyse

1|0
    0|0
    • Allah korusun kanka geçmiş olsun annene. Tabi genellememek lazım ama çoğu memnuniyetsiz ve insanlara tepeden bakiyor

• Geçeli 8 yıl oldu sağol :)

Yükleniyor... ;