Kalp mi düşünür? yoksa beyin mi?

onlar kur'an'ı düşünmüyorlar mı? yoksa kalplerin üzerinde kilitleri mi var?
muhammed süresi 24. ayet

andolsun, cehennem için cinlerden ve insanlardan çok sayıda kişi yarattık. kalpleri vardır bununla kavrayıp-anlamazlar, gözleri vardır bununla görmezler, kulakları vardır bununla işitmezler...
araf süresi 179. ayet

yeryüzünde gezip dolaşmadılar mı ki, düşünecek kalpleri, işitecek kulakları olsun? çünkü gerçekte gözler değil, göğüslerdeki kalpler kör olur.
hac süresi 46. ayet

kur'an'ı anlamamaları için kalpleri üzerine perdeler, kulaklarına da ağırlık koyarız. kur'an'da sadece rabbini andığın zaman arkalarına dönüp kaçarlar.
isra süresi 46. ayet

hakkında kesin bilgi sahibi olmadığın şeyin peşine düşme. çünkü kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur.
isra süresi 36. ayet

muhammedin zamanında tıp bilimi günümüzdeki kadar gelişmediği için vücuttaki organların ne görevde olduklarını bilinmemesidir öyle ki eskiden insanlar düşünce ve idrak gibi şeylerin beyinde değil kalpte olduğuna inanırlardı düşünce merkezi kalp sanılıyordu muhammedde düşüncenin kalpte şekillendiğini sanıyordu ve kuranda beyin yerine kalp kullanmayı tercih etti acaba kuranı muhammed mi yazdı?

Güncellemeler:
@korkakishot senin düşüncen ne?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

  • Sultan Süleyman'ın dediği gibi " Bir ademoğlu ölünce kalbine ne olur? Kan ve can çekilince ne kalır geriye? Aklın yolları kifayetsizdir bunu çözmeye. Kalp bilir yalnızca hakikati." Kalbimiz düşünmeye yarayan organımız değildir lakin beynin de oksijen alabilmesi, hayat bulabilmesi için kalbe ihtiyacı vardır. Her organın olduğu gibi. Kalp aslında mecazi olarak kullanılıyor "Duygusal kısım, duygu ile hüküm verme, duyusal sezinleme," kalbe yüklenmiştir mecazi olarak. Asırlar öncesindeki şiirlerden tut herşeye kadar. Belki dediğin gibi idrak organını o sanıyorlardı. İnanmak biraz hissi bir durum oluyor ( Göremeyip iman etmek bir nevi hissen inanmaktır zira bilimsel olarak doğrulanamaz). Çoğu düşünen insan yaratıcının varlığını kabul etmiyor lakin kalbinin (beyinde bulunan inanca ayrılan bir kısım bulunmakta mecazen kalp deniliyor) bir kısmı inanmak istiyor.

    0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor... ;