Ev hanımı olmak aşağılanmıyor mu?

Ev hanımı olmak artık neden bu kadar hor görülüyor? Mesela bir kadın çocukları için çalışması bırakması kötü mü? Mesela ben çocuklarımı bir başkasına (kendi annem bile olsa) her sabah emanet edemem. Onlara gerek hissi bir terbiye vermem gerektiğini gerekse herkesin Televizyon başında unuttuğu vakitlerde onlara ilim öğretmem gerektiğine inanıyorum. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

2|2

En İyi Erkek Görüşü

• O aşağılayan çok bilmişleri boşver sen..
    Onlar ne kadınlıktan anlarlar, ne de annelikten..
    Onların hayalinde evlilik bile yok.. Düşledikleri hayat gündüz saygın iş kadını pozlarında olup, akşam bardan ayarladı erkeği eve atmak.. Serseri hepsi..
    Sen bence doğru yoldasın.. İyi bir eş ve iyi bir anne olacağına eminim..
    Senin gibi düşünen kızların sayısı artmalı.. Ve bir tanesi de bana denk gelmeli.. :)

1|0
    0|0
    • En iyi seçtiğin için teşekkürler.. Ben de seni en iyi seçiyorum gizli.. :)

• Ben de size teşekkür ediyorum o zaman!

En İyi Kız Görüşü

• Değil tabiki bazı kadınlar evde oturup akşama kadar uyuyorlar öyle de olmamak gerek ama çocuklarını kendi istediğin gibi yetiştirmek istemen çok güzel bir şey.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Ev hanımı tamamen erkek dominant kültürün doruk noktası,
    Çocuk yetiştirmek söz konusu ise anne baba ortak bakmalı olmayacak ise insan israfı yapılmamalı,

Kadın okumayı bırakıp sadece kadınlığı ile dünyaya hiç bir şey katmadan yaşayıp gidiyor, mulkten farksız

Kocasına denk değil , peşinden yürümek ile yükümlü kendi yaşamını kontrol etmez , kendi olmaz

Geliri yok göbek bağını kesemez...

TV başında oturmamalari iyi ama

0|0
    0|0
  • Ev hanımlığı: Çalışmak bana zor geliyor. Koca maaşı misss kebap. Yaşasın parazitlik

Çalışıp çocuklarına bakan kadınlarda var ve emin ol onların çocukları da terbiyeli oluyor. Sen terbiye vermeyi bildikten sonra gerisi yalan. Çalışmayı mazaret etme.

Bu ülkede ki haysiyetsiz kişilerinin annesi holding sahibi de sürekli toplantıda mı geçiyor ömrü? Yooo. Onlarda ev hanımı ama terbiye vermeyi bilmeyince bilmiyorlar.

0|1
    0|0
  • benim annemde evhanımı... anneme olan saygım diğer kadınlara yansır... asagılamk soz konusu olamaz bende...

1|0
    0|0
  • Bunu Aşağılayanlara Önce Tübitak'ta Koymak Sonra #Cern'de Koymak Lazım.

0|0
    0|0
  • Valla benim annem ev hani mi bildiğin vali devran

0|0
    0|0
  • İnsanların çoğuna uyan zarardadır; çünkü Kur’an-ı kerimde mealen,
    (Yeryüzündeki insanların çoğuna uyarsan, seni Allah yolundan saptırırlar) buyuruluyor. (Enam 116)

0|0
    0|0
  • Haklısın sende

0|0
    0|0
  • neden aşağılansın

0|0
    0|0
  • Kocanın ysterli parası varsa. Ortalama eve 2.5 maaş giriyorsa. Ev hanımı olmak çok doğru.

0|0
    1|0
  • Haklsıın.

0|0
    0|0
  • Hayır..

0|0
    0|0
  • Alakası yok.

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • düşüncelerin doğru ama evhanımı tabiri yanlış.

0|0
    1|0
  • Ev hanımı olmanın neresi aşağılanmak manyakmısın ya

1|0
    0|0
  • hor görülecek bir durum yok çok iyi düşünmüşsün yolunda devam etmelisin

1|0
    0|0
  • Katılıyorum

#Türkerkeği

0|0
    0|0
  • Tam tersine, benim kıymetlim olurdu 😌😌😌😌

0|0
    0|0
  • var öyle bunu hor görücek tiplerde herkesin kendi seçimi

0|0
    0|0
  • Bu devirde tek bir maasla zor gecnyo ev artk

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 13

• Kim diyor onu halt yemiş onu diyen annelerimiz prof mu?
    Ayrıca mesela bende üniv okumadım ama bu benim tercihim bütün imkanlarım olmasına rağmen istemedim bunu bu seçimdir
    Ayrıca kültür demek diplomayla fakültelerde verilmiyor insan kendini geliştirdikten sonra diplomanın önemş yok bence ne üniv mezunları biliyorum açıp bir kitap dahi okumazlar

0|0
    0|0
  • Aşağılanıyor

0|1
    0|0
  • Aşağılanıyor halbukı aşağılanacak birley değil olması gereken erkeğin çalışıp kadınına ve evine bakması ama şimdi erkekler her kadına ağzını sulandırdıydı için kadının güvencesi olmuyor bu yuzden kadınlar meslek sahibi olmayı yeğliyorlar

0|1
    0|0
  • ev kadınları kadar çok çalışan var mı ki? çalışmalar bile ertesi gün yapacakları işi öyle çok düşünürler ki iş yapmış kadar yorulurlar :D

0|0
    0|0
  • Aşşağılayan kim merak ettim. Kapını kapat herkes dışarıda talım boşverr

1|0
    0|0
  • Kendi tercihin. Kimse seni bu durumdan ötürü asagilayamaz. Anneler kutsaldir.

0|0
    0|0
  • Ne alaka ya

0|0
    0|0
  • çocuk doğurduktan sonra artık bende ev hanımı olacağım... kim hor görüyomuş bakim

0|1
    0|0
  • Tatili olmayan tek meslek ve en zoru emeklilikte yok bende bir ev hanımıyım çocuklarım için mesleğimi bıraktım fedakarlıksa fedakarlık en azından bana göre

0|0
    0|0
  • ne alakası var ya

0|0
    0|0
  • Aynı kanıdayım 👍

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • NE münasebet kim Demiş onu gönder banada veriyim ağzının payını