Ramazan ayında oruç tutanların tutmayanlara sataşması?

o kadar çok gördüm ki şu ayda bari sormayın bunları 30 gün boyunca kendinize hakim olamıyorsunuz tarzı yorumları. veya herkes dışarıda yemek yiyor kimse mi oruç tutmuyor madem tutmuyorsun bari saygı göster gibi yorumlar. herkes müslüman değil oruç tutmuyorlar bu ay ve müslüman olan insanlar da oruç tutmayabiliyor. tutan insanların bunun bilincinde olması gerekmiyor mu? ben hristiyanım oruç tutmuyorum bu ay benim için sıradan bir ay. yemeğimi de dışarıda yerim nişanlımla da istediğimi yaparım. zaten bu oruç tutan insanın sınavı benim değil nefsine onun hakim olması gerekmiyor mu? siz ne düşünüyorsunuz?
dipnot : elbette ki oruç tutan insana saygı gösteririm olabildiğince yanında bir şeyler yememeye veya içmemeye gayret ederim ama böyle bir zorunluluğum yok sonuçta

1|1
817

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• sonunda mantıklı birileri 🤘🏻

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• Aslında burada belirtilmek istenen bunu kasti ve nispet olarak yapanlaradır. Onun dışında senin dışarıda yemek yemen gerekiyorsa oturup yiyebilirsin. Ama sırf insanlar oruç tutuyor oturup şurada bir güzel yemek yiyim düşüncesiyle yapıyorsan bu teorik olarak zulüm sayılır.

2|0
    0|0
    • ben de oruç tutuyorum paskalyadan önce bizimki biraz daha farklı ama herhangi bir garezim yok oruç tutuyorlar diye dışarıda yiyor değilim

• Tamam öyleyse sorun yok. Sizin oruçun şartları güzel yalnız :)

• öyle gerçekten :D

• Haklisin.

1|0
    0|0
  • onların tavrı yanlış ama senin üslubunda yanlış.
    ne demek dışarda nişanlımla istediğimi yaparım?
    dingonun ahırı mı dışarısı?
    ramazan ayı için değil tüm zamanlar için, dışarısı dingonun ahırı değil.

0|0
    0|0
    • dışarıda yerim nişanlımla da istediğimi yaparım. öncelikle soruyu tekrar okumanı tavsiye ediyorum nişanlımla dışarıda istediğimi yaparım değil dışarıda yerim nişanlımla istediğimi yaparım. senin üslubun daha mı doğru bu güzel benzetmeyle? bir başka konuysa benim sevgilimle ne yaptığım nerede yaptığım kendi ahlak çerçevemle sınırlıdır seninkiyle değil

• neyin yan çizmesinden bahsediyorsun acaba?

• Bırakın kendi haline meczuptur.

• Ben bir satanist olarak söylüyorum ki sonuna kadar haklısın. Ancak senin dininde yani Hristiyanlıkta da oruç kavramı var biliyorsun değil mi?

0|0
    0|0
    • evet biliyorum benim dinimi bana öğretmene gerek yok teşekkür ederim. daha hafif bir oruç bu şekilde değil ama

• Haklisin teyze

1|0
    0|0
  • ateistlerde muslumanlarda kendilerine gore hakli

0|0
    0|0
  • Valla onumde istedikleri kadar yesinler hic umrumda degil. Ama saygi gostermeyi seve seve ogreneceksiniz. Sizde isinize geldiginde fır fır saygi diye dolanirsiniz ortada.

0|0
    0|0
    • pardon da bu zaten senin sınavın benim değil tabiki yerim tutup da gözüne sokacak bir insan değilim. sen misilleme yaparsan ben de yaparım siz de açım diyen sokak çocuklarına bir tarafınızı dönüp giderken saygı beklemeyin. oraya boş yere dipnot bırakmadım senin gibi okuma zorluğu çekenler için ayrı yazdım saygı duyarım dikkat ederim diye. çemkirmeyi bildiğiniz kadar saygıyı bilseydiniz bu soruyu sormuş olmazdım.

• Gun gelir devran doner beni bilen bilir ne cins insanlara saygi gosteriyorum aklin almaz. Sanal da yapilanlarda umrumda degil

• aynen kardeşim ne kadar haklısın gün gelir devran döner

• haklısın ama birde onlara anlat bunu

0|0
    0|0
  • Kalan 11 ayda da ne kadar ateist varsa inançlılara saldırıyor. Bu konuda ne düşünüyorsun?

0|0
    0|0
    • ben daha hiçbir ateist görmedim durduk yere inançlı birine saldıran. ayrıca konu bu değil

• ben hala görmüş olmuyorum. sen anlattığın için üçüncü kişi oluyorum. ama senin yorumun ne kadar ateist varsa inançlılara saldırıyor çirkin bir genelleme olup ateistlere sataşmaktır. eğer ki inançlıysan anladığım kadarıyla öylesin senin hiç görmedim demene bir örnek olsun.

• Pes doğrusu. soru başlığını bir oku önce. sonra genellemeyi kim yapmış tekrar konuşalım. Ateistlerin bazen oldukça yüzsüz davrandıklarını biliyormuydun.

• Çünkü yobazlar onlar biraz saygı duy yobazlara azcık yobaz ış gibi davran

0|0
    0|0
  • Yurtdışındakiler daha saygılı adama ye diyorsun sen oruçsun yemem diyor bizde saygı hakgetire

1|0
    0|0
  • kimse kimseye sataşmıyor uydurma bunu sen öyle görmek istiyorsan o başka tabikiii

0|0
    0|0
    • yaşadığım şeyi nereden bilip de uydurma diyorsun? ayrıca burada da vardı bir sürü soru ve yorum tutmuyorsanız saygı gösterin diye. sen farklı şekilde görmek istiyorsan o da başka

• Daha bir gun olmuş ramazan baslayalı senin sorduğun soruya bak

• senin gördüğün bir çevre vardır sen görmüyorsun diye ben görmüyorum diye bir olay yok. burada da gördüm kendi yaşadığım çevrede de gördüm. bu yıl diye özel bir tarih belirtmedim de ayrıca. ben insanları da kışkırtmıyorum.

• Sen uyurken ben görültü yaparım bana ne senin uykun

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• herkes kendine tutuyor ama biraz saygı..

0|0
    0|0
  • Katiliyorim sana bu muslumanlar anca cemkirmeyi biliyo zaten

0|0
    0|0
  • Yedigin yemegi kimsenin yüzüne gözüne sokmadikca hic bir sorun yok. Oruc tutuyoruz diye milleti biktirmayalim bence de

0|0
    0|0
  • Yüz defa söyledim bunu bugün hala aynilar hesapta hoşgörü dini işte

0|0
    0|0
  • Madem hristiyansin tamam tutma oruç ama dışarda da yeme yemeğini al ne aliyosan evinde ye ne olursa olsun nefis yani aç olan insanın haliyle canı ister.

0|0
    0|0
    • zaten olay bu değil mi aç insanların halini anlamak kimse kalan 11 ay boyunca umursamadan dışarıda yemeğini yiyor abla bir ekmek ya da açım diyen insana dönüp giden var ben tutmuyorum ve benim sınavım değil dolayısıyla dışarı da çıkıp yerim madem açsın canın çekiyor o zaman sen evde otur

• senin görmediklerin var görüp yardım edemediklerin olabilir. dediğim gibi orucun amacı zaten o aç insanları anlamak o yüzden de yemeğini evde ye demek bana saçma geliyor

• Kendinle çelişiyorsun.

0|0
    0|0
    • nerede çelişiyorum açıklamaya çalışayım kendimi

• Elbetteki oruç tutana saygım gösteririm olabildiğince yanında bişeyler yememeye veya içmemeye gayret ederim diyen sen yemeğimi de dışarıda yerim filan fıstık diyorsun. Guzel mantık.👌

• yanımda oruç tutan biri yoksa yer içerim? bir cafede oruç tutan insan niye olsun yanıma da oruç tutan birini çağırmam. neresinde çelişki?

• Yuhh hristiyanlar cehenemliktir bunu unutma farz bu hobi değilim iyi diolar helal onlara

0|0
    0|0
    • sen cenette gidersen bu saygısızlıkla ben karşılarım seni zaten merak etme. cehennemlikmiş. tanrının gönderdiği dini uygulayan niye cehenneme gitsin?

• Bak ben insanları yargılanmam haklsn saygszlk özür dilerim sen zaten obur dünyayı bilsen ağlar utanrsn Kabir azabını cehennemde yanıp dirilcegini farzmı zoruna gidiyor

Yükleniyor... ;