Midye yemek günah diyorlar siz ne düşünüyorsunuz?

Midye yemek günah diyorlar siz ne düşünüyorsunuz?

Kalbimizde kaç kişiye yer var tek kişilikmi yoksa?

0|0
2451

En İyi Erkek Görüşü

• Yiyin yedirin, mis gibi be

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Valla ben çok seviyorum inşallah değildir :/

0|0
    0|0
    • @Everesttt öğrenmiş olduk teşekkürler

• Rica ederim :) bende öğrenene kadar yiyordum. Öğrendikten sonra hem midem kaldırmadı. Hemde haram olduğu için istemedim. Ama canım çekince pilava bol karabiber ve limon sıkıyorum 😝 Harika oluyor 👍🏽

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 50

• Ağzı olan konuşuyor mk
    Çocuklara tecavüz ederler ama midye günah cısssss yersen yanarsın
    Yobaz pisliklerin uydurması

Tavukta pok yiyor o Zaman o da günah

#inciheryerde

2|1
    0|0
  • Asıl adı olan PİNA denilen bu tür canlılar (midye-istiridye-kabuk) kendi içerisinde bir salgıyla yumurta denebilecek hücreyi dışa salar ve erkek midyenin salgıladığı hücreler ile birleşerek üreme gerçekleşir.
    Asla ve asla hayız söz konusu olamaz. Çünkü memeli hayvan gurubunda değillerdir.
    Lakin PİNA denilen bu hayvan gurupları denizlerdeki tüm pislikleri temizleyenler olduklarından esasen bünyelerinde çok fazla zehir barındırmaktadırlar. Bu yüzden de yenmesi insan sağlığı açısından pek yararlı değildir. İşin bir de imalat kısmına bakmak gerekirse sana şöyle bir örnek vermek isterim;
    İzmir'de Kadifekale midye üretiminin merkezi diyebilirim. Ve o mahallelere gitsen, yapılırken çıkan kokuyu duysan, pişirdikleri ortamı görsen inan ki bir daha değil yemek gördüğün anda dünyanın öteki ucuna kaçarsın.
    Sonuç olarak yok harammış yok bilmemne bunlar hikaye. 1400 yıl önce kim midye görmüş de haram fetvasında bulunmuş? Geçenlerde buna benzer bir yazı okudum gülüp geçtim. Karpuzdan bahsediyordu sindirimi rahatlattığı ile ilgili bir yazı. Neymiş peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S. A. V) her yemekten önce bir kaç dilim karpuz yermiş. Yahu çölde karpuzu nereden buluyordu da yiyordu?
    Türkiye'de biri bir laf atar dilden dile değişerek yalan büyür de büyür. Sonuç olarak haram değil lakin TEMİZ de değil. Yine de ben yerim diyorsan afiyet olsun

0|0
    0|0
  • ya sen niye o resmi koyuyorsun ki gece gece, sade başlık aç yeter, midye yemek günah değil ama onun resmini çekip koyman ondan daha günah (not ben midyeyi hiç sevmem)

2|1
    0|0
  • Önce şu midyenin adet olması efsanesini ele alalım😊
    idyenin biyolojik yapısını (anatomisini) incelediğimde, adet olması gibi bir şeyin söz konusu olmadığını görürüz.
    Adet, insanlarda, döllenmeyen dişi hücresinin kanla birlikte vücuttan dışarı atılmasıdır. Memeli canlılarda ise, period aralıkları ve sebepleri değişmekle birlikte çeşitli kanama ya da adet söz konusu olabilir (örneğin; köpek, inek). Midye bir yumuşakçadır, yani ahtapot ve solucan gibi, diğer hayvanlarda olduğu gibi kan olmayan canlılardır. İçinde kan dahi olmayan bir canlının da dışarıya kan çıkarması da söz konusu olamaz. Zaten, adet oluyor diyebileceğimiz inek insanlar tarafından yeniliyor.
    Ayrıca, midyeler, üremelerini balıkların çoğunda olduğu gibi, dış döllenmeyle gerçekleştirir. Dişi midye suya yumurtalarını bırakır, erkek midye de erkek hücrelerini suya bırakır. Suyun içerisinde bir araya gelen bu hücreler, yeni bir hücre oluşturur ve bu da yeni bir midyeyi meydana getirir. Yani, adet gibi, iç döllenme olmaması sonucu, hücrenin kanla dışarı atılmasının, dış döllenmeyle çoğalan ve içinde kan dahi bulunmayan midyeyle ilgisi yoktur.
    Ancak midye sağlıksız bir besindir Denizin çöpçüsüdür DenizKerim pis kısmında Yaşar ve bazımezhepler haram demezken Hanefi mezhebi sağlıksız oluşundan dolayı caiz bulmamıştır.

0|0
    0|0
  • Öyle birşey yok.

Bunu destekleyecek Kuran'da bir ayet de yok.
    Allah 4 şeyi yasaklamıştır.
    1) Domuz et'i
    2) Kan
    3) Leş
    4) Allahtan başkası adına kesilen hayvan.

Bunun dıiında ki hadisler vs. uydurmadır

0|3
    0|0
    • hayır genç arkadaşım ehl-i sünnet imamlarına böyle bir yakıştırma yapmak seni dinden çıkarır..

• @denizdekigitarist Öyle inek gibi kalırsın. Kendi düşüncelerinin olmadığı yerde öyle ma l gibi kalırsın. O yüzden alimlere değil. Kendi düşüncelerine yer vereceksin. Benim tek Kitabım Kuran, Peygamberim Hz. Muhammed, mezhebim ise yok. Çünkü Hz. Muhammed mezhepsizdi ve Kuran'da mezhepsiz indi.

Ben sizin gibi öyle Allah yolunda insanları kandıranların yolundan gitmem

• şimdi bu kadar şeyi okumadımda dinden çıkarmaz şii lere bilebitat desende müslüman değil diyemiyorsun sen nereye hemen adamı dinden çıkardın

• Şafii icin helal hanefi icin haram mezhep imamları kesin olmayan durumlar icin hadisleri de hesaba katarak kendilerince hüküm çıkarmışlar sen de oku hangisine kanaat getirirken öyle amel et ama bence dinen mubahtir yani helal

0|0
    0|0
  • Çok iğrenç birdeybirşey

Hayatimfa hic yemedim. Millet der nasip yemesine hadi canim falan ama hic sevmem yemedik migde bulandirici

0|1
    0|0
  • Kafasına göre sevap günah uyduranlar işte ne yapıcaksın :DDD

1|0
    0|0
  • hanefi mezhebine göre günah..
    şafii mezhebine göre ise değildir..

midye adet gören bir deniz canlısıdır.. bu yüzden hanefi mezhebinde necis görülmüş ve imam hanefi hz. tarafından yasaklanmıştır..

şafii mezhebinde denizden cıkan her canlı helal oldugu için serbesttir..

0|0
    0|0
  • Denizdeki pislikleri arındıran bir süzgeci günah olmasa bile yemem ben.

0|0
    0|0
  • şafii lerde değil hanefilerde mekruh ya da haramdı bunun haricinde midye sağlıklıda değil deniz tabanındaki pisliklerle beslendiğinden etinde toksin çoktur ayrıca kendi içine adet olduğu iddiasını duydum ama bunu bilmiyorum araştırmadım etmedim ancak diğerlerinden eminim

0|0
    0|0
  • Ama bu can cekme bu vicdanszlkkk canım cektiiiiiiii

0|0
    0|0
  • Böcek la bu bune anasını satim. Günah veya değil iğ-renç olduğu kesn bir döner varken iskender varken şu iğ-renç seyi nasıl yiyorlar harbi

0|0
    0|0
  • Aldığımız nefes bile haram onlara kalsa :) boşverin afiyet olsun.

0|0
    0|0
  • günah benim suç benim. d

0|0
    0|0
  • denizden cikan hersey halal :d

0|0
    0|0
  • Regl olan hayvanı yemek akıl karı değil zaten. Mehruh diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • soru hangisi?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    30

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 23

• Ben yiyorum midye acikcasi

0|0
    0|0
  • sevmem zaten :D

0|0
    0|0
  • Adet gördüğü için haram evet.

0|0
    0|0
  • Evet haram çünkü adet görüyor.

0|0
    0|0
    • Hanımı diyorsunuz hepsi dışı ozaman

• Biz Kadınlarda adet goruyoriz ona bakarsan

• Dinimizce haram/günah olan bişeyle başka şeyleri karşılaştırıp nefsimi okşamak tarzım değil. Zaten dinimize göre kadına bakmak da günah. Midye sadece haram.

• Midyeyi evde yiyeni de ilk kez görüyorum. Ben ayak Üstü atarım tezgahın önünde :D:D

0|0
    0|0
  • Midye hiç sevmem

0|0
    0|0
  • Yok sudh

0|0
    0|0
  • Günah mı bilmem ama ben midye sevmem 😒💆🏻

0|0
    0|0
  • Ye gitsin ya Ben çok severim 😄

0|0
    0|0
  • Midye sevilmezmi ya, candir o candirrr

0|0
    0|0
  • Günah olduğunu düşünen yemeyebilir

0|0
    0|0
  • Mikroplu :/

0|0
    0|0
  • Harama yakin mekruh

0|0
    0|0
  • ebiyyy hic sevmem

0|0
    0|0
  • Daha doğrusu tenzihen mekruhtur. Eğer Hanefi mezhebindensen

0|0
    0|0
  • Ben cok seviyorum ama bir yerde gordum bu midyedeki etsi sey boyle pis mantar virus gibi seylerin birlesmesinden oluyor dediler korktum

0|0
    0|0
  • Evet günah.
    Regl oluyorlar.

0|0
    0|0
  • Günah evet. Çünkü adet gören bir canlı

0|0
    0|0
  • kim diyor

0|0
    0|0