Tip olarak Orta Asyalılık kalmamış sanki artık bizde?

Orta Asyalılar genelde çekik gözlü olurlar ve daha sarı tenli olurlar ya. Bizde pek öekik gözlülük faşan yok artık. Ben Slavlarla Yunanlılarla Romenlerle Ermenilerle ve Araplarla bayağı karıştığımızı düşünüyorum. Sizce?

1|0

En İyi Kız Görüşü

• Dogru dusunuyorsun dusunsene osmanli padisahlari bile hep farkli irklardaki kadinlarla birlikte oluyordu ayni zamanda ulkede bir suru farkli irk vardi tabiki karisir bu yuzden bence insanlar irksal meseleleri birakip daha insani seylere yonelmeli

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Vallahi o kadar derin bir konuya değindi ki Üşenmez sen oku

Türkler Anadolu'ya gelmeden önce de safkan Türk değildi zaten

Avrupalı sarılırdım bugünkü Kırım ve Ukrayna bölgesinden batıya ve doğuya Dalaman milattan önce 4000 senesine tarihlenir milattan önce yanlış hatırlamıyorsam 1000 senesinde Çin içlerinde Avrupalı sarı ırk yaşıyordu Mongoloyit (bu isim konmuş) olan Hun Türkleri Çin' Sarı ilk olan vusun ve yüecileri yeni bugünkü Kırgızistan'a göç ettirildiler Bumin Kağan M. S.552 senesinde Göktürk kağanlığı'nın kurunca 10 tane aşireti'ni İstemihan'ın önderliğinde Kırgızistan'a gönderdi oraya yerleşen 10 Türk aşireti o bölgede yaşayan Avrupalı ırklarla karıştılar Hatta Peter golden O sarı ırkların 10 Türk aşireti içerisinde erimiş olabileceğini söylüyor. Göktürkler dağıldıktan sonra 10 Türk aşireti başka bir Türk milleti olan karluklar'ın baskısıyla Aral Gölü çevresine göçtüler ve orada 24 boy halinde teşkilatlandilar ve Oğuz ismini aldılar. Ve daha sonra İran yoluyla Anadolu'ya göçtüler.

Hatta ve hatta tüm bunlar yaşanmadan önce milattan önceki yıllarda �ranlı bir kavim olan Alanlar Moğolistan'ın göçmüşlerdi yanlış hatırlamıyorsam moğolistanda sarı ırk da yaşıyordu

yani Türkler Anadolu'ya geçmeden önce de avrupalı ve iranlı ırklarla karışmışlardır moğolistanda yaşarken bile Öztürk değildiler

Sen nerelisin

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İklime göre şekillenirmiş diyor uzmanlar topraklarımızı terk-i diyar eyleyeli kaç yüzyıl oldu benim baba tarafı ataları Orta Asya göçmeni miymiş neymiş baba tarafı yoğunlukla çekik gözlü ben de çekik gözlüyüm babam gibi, anne de çekik gözlü abim değil ama doğru Türk halkı olarak gayet şekilli milletiz esmerinden, sarışınına, kızılına kadar olduğu gibi.

0|0
    0|0
    • Bizim ailesi Ukrayna göçmeni ama sarışın değilim esmerim.

• bizim sülale az buçuk çekik

0|0
    0|0
  • hayır karışmadık. Orta asyada ikende Türktük hala da saf Türküz :)

0|0
    0|0
    • Karışmadıysak neden artık çekik gözlü değiliz?

• o zaman

• yukarıdaki yazıyı oku :-)

• Slavlarla karışsak iyi 😂

0|0
    0|0
    • Ben yüzde 38 Ukrayna göçmeniyim. Ama yurtdışında çoğu kişi beni Fransız ya da İspanyol sanıyor. Hiç Rusa da Ukraynalıya benzeten görmedim.

• Yüzde 62'in Türk'tür belki ondandır 😃

• belki de

Erkekler Ne Diyor 3

• sonunda kafası çalışan bir vatandaş çıktı. darısı diğer türklük nâraları atanların başına :)

1|1
    0|0
  • şu an Türkiye'de Türk, Kürt, Ermeni vs dedikleri sosyokültürel, dil gibi öğelerin genel adıdır. Yani saf ırk yok. Orta Asya'da saf Türk ırkı var ama.

0|1
    0|0
    • Ben de Çerks göçmeniyim ama bu ülkenin içinde yaşadığım için ben de Türküm :)

• Aynen dediğim gibi kardeşim saf ırk olmadığı için hangi kültürle büyüdüysen o kültüre aitsindir. Çerkes değilim ama bende de durum seninki gibi :))

• Bizimkiler Doğu Ukraynadan gelmişler Adanaya.

• çekik göz baskın gendir ama senin ailede yok demek ki

0|0
    0|0
    • Türklerin çoğu çekik gözlü değil ki.

• normal kalırlar isterse 1 milyon yıl geçsin

• aynısı çekik göz için de geçerli

Yükleniyor... ;