Ne düşünüyorsunuz?

Ne düşünüyorsunuz?
İngiltere'de yaşayan bir annenin oğlunu Elsa kıyafetiyle okula götürürken otobüs durağında bir kadın tarafından küçük görülmesinin ardından ona verdiği cevabı:

"Zachary benim üç yaşındaki oğlum ve kim olmak istiyorsa o olabilir. Bugün bir Disney prensesi olmak istedi ve evet, onu okula öyle yolladım. Neden mi? Çünkü giymek istediği şey buydu, öğretmenlerine ve arkadaşlarına Elsa kıyafetini göstermek istedi. Çünkü gösterisinde Let It Go'yu söylemek istiyordu. Çünkü senin uymasını beklediğin cinsiyet kalıplarını anlamıyor. En önemlisi çünkü o muhteşem bir çocuk. Oğlum hem bebeklerle hem arabalarla hem prenseslerle hem de korsanlarla oynayabilir. Scooter'ını sürebilir ya da bebek pusetini sallayabilir. Yüzüne zombi makyajı yapabilir ya da ruj sürebilir. Ve eğer bir elbise giymek istiyorsa giyebilir. Bir daha beni ve kovboy ya da prenses kıyafeti giymiş oğlumu gördüğünde o zehirli sözlerini kendine sakla ve ona ne kadar güzel göründüğünü söyle. Evden dışarı çıktığında utanması gereken sensin, biz değiliz."

Her ebeveynin böyle duyarlı olması en büyük dileğimdir.


0|0
22

En İyi Erkek Görüşü

  • Maşallah. Allahtan olay ingiltere de oldu düşünsene Türkiye de olsa birsürü sinek üşüşürdü soruna TÜrk değilmiyiz abi 5. dünya ülkesiyiz. Bizdeki mallar böyle cahiliz falan filan :) Rabibime şükür ingiltere de olmuş :D 3 yaşında ki bir çocuğun zihni ne kadar kirlenebilir ki tabii ki istiyorsa balerin kıyafetleriyle gezsin nolcak sankim. Doğruyu yalnışı bilmeden insanların seçim yapmasına Tanrı bile müsade ediyorken yaratıcın müsade ediyorken yaratılanın sorgulamaya çalışması ne kadar da komik.

    1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

  • Çok güzel ya, gerçekten keşke bütün ebeveynler bu kadar iyi olsa. Gelecek nesil çok daha düzgün insanlardan oluşurdu.

    0|0
    0|0
Yükleniyor... ;