Sizce insanoğlu en çok zararı hangisinden görmüştür?

Yazının icadından bu zamana kadar geçen sürede insanoğlu en çok zararı hangisinden görmüştür?

• Siyaset
    A seç
  • Din
    B seç
  • Bilim
    C seç
  • Ekonomi
    D seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
210

En İyi Kız Görüşü

• Aslında tek bir şıkkı işaretlemek çok zor.
    Ülkeler arası siyaset kavgası milyonlarca kişinin ölümüne, dinlerin yayılması ayrımcılığa ve bu sebeple savaşlara, bilimin aşırı ilerlemesi doğanın yok olmasına, ekonominin fazla gelişmesi ham madde arayışına, bu da savaşa yol açmıştır.

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• şu an en büyük zararı. Din yüzünden görüyoruz. Malum bazı kişiler dini kullanıp halkı sömürüyor.
    Bugüne kadar Allahtan korkmayan, kuldan utanmayan ve ar damarı çatlamış bazı insanların; ağızlarını din, iman, peygamber ve Allah adıyla eğip bükmelerine kanarak çok istismar edildik:Bizlerin oylarını aldılar, soydular veya soyulmamıza göz yumdular. Verdiğimiz vergilerden oluşan siyasi partilere yardım paralarını zimmetlerine geçirdiler, hesap vermekten kaçtılar ve kendilerine özel aflar çıkardılar. Allah adına fakirlere yardım edeceklerini söyleyerek paralarımızı topladılar ve ceplerine attılar. İslami Holdingler kurup, bizlere helal kar payı vereceklerini söyleyip, alın teriyle kazanıp, dişimizden tırnağımızdan arttırdığımız birikimlerinizi toplayıp yok ettiler. Sözde şeyh ve hoca efendilerin Kuran’ı- Kerim’de olmayan sözlerini, Allah katından gibi gösterip bizi şirke bulaştırdılar.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• aslında A ve B yi birbiriyle bağlantılı olarak düşünüyorum ama tarihi en eskiye dayanan B olduğu için B dedim..

0|1
    0|0
    • Yazacağımı yazmışsın..
      Dini kullanıp siyaset yapanlardan da çok görüldü.. Gerçi bilim diyenlere önce güldüm ve sonra aklıma atom bombaları vs geldi..

• @gallantt bilim diyenlerin senin düşündüğün gbi atom bombalarını falan kastetiğini sanmıyorum ben ama.

Erkekler Ne Diyor 9

• Günümüz siyasetinin de yarısı din üzerine değil mi zaten?

1|1
    0|0
  • Hepsinden zarar gördük ama dinin yarattığı zarar en fazla sanırım cevap içinse uzağa bakmaya gerek yok şu an bile İŞİD denen bir tehlike var dine göre insanları öldürmek kabul edilemeyecek bir günah ama adamlar Allah için öldürüyoruz deyip kendilerini temizmiş gibi gösteriyorlar Allahuekber deyip adam öldürmek. Çok trajik değilmi

0|0
    0|0
    • Dine göre insanları öldürmek kabul edilemeyecek bir günah diyorsun da.. Kuran'da bir çok ayette "öldür/ellerini kes/boyunlarını vur" diye emirler var..

• İnsanlar tarafından yazıldı..

• @gallantt İşte bu yüzden deistim zaten Tanrı düzenli bir evren yaratıp kendi haline bırakmış herkes te inanacak bir şey arıyor.

• Kesinlikle Din abi insanların kafasını yıkamak için birebir.

1|1
    0|0
  • Siyaset ve yobazlardan. + Bilim adı altında yapılan zararlı çalışmalardan. Ekonomi de tabi zarar veriyor hepsi ama en çok siyaset ve yobaz.

0|0
    0|0
  • Siyasettt

0|0
    0|0
  • siyasetten

0|0
    0|0
  • Din bir afyondur

0|0
    0|0
  • Bilim en alakasız ve saçma seçenek olmuş. Din yanlış kullanıldığında çok zararı olmuş ama yinede temeline baktığında birçok din insanları iyiliğe sevketmeye çalışmıştır aslında. Kapitalizm seçeneği yok o yüzden siyaset diyorum :)

0|0
    0|0
  • Ne yazıkki dinden. Siyasetçilerde, kapitalistlerde dini bahane edip savaş açar ya da bölge halkını kışkırtır

0|0
    0|0
Yükleniyor...