Ateistler illuminatiye inanır mı?

Genelde ateistler illuminatiye inanamıyor. Dinle ne gibi bağlantı kuruyorlar acaba?

0|0
44

En İyi Kız Görüşü

• Müslümanlar daha inanır böyle şeylere. Genelde müslümanlar inandığı için inanmıyorlar.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İlluminati avrupada skolastik düşüncenin hakim olduğu orta çağda ortaya atılmışdır. Şöyle ki o dönemde hristiyan din adamları o kadar ileri gitti ki para karşılığı cennetten tapu satmaya başladılar. Yönetime de hakim olan bu dinin ağır bastığı sistemi illuminati örgütü kaldırmak istemiştir. İlluminatinin diğer amaçları diktartör düzenleri yıkmak, dini inançları yok etmek, milliyetçiliği yok etmek ve zihin kontrolü ile yeni bir dünya düzeni oluşturmaktır. Ama gelelim işin aslına şimdi. Bu grubun olduğu asla ispat edilemedi. Hatta hayal ürünüdür deniyo. Çünkü din elden gidiyo yaygaralarını koparanlar her zaman dünyada farklı çağlarda yaşamıştır ve bu onların uydurduğu birşeyde olabilir.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• İlluminati'ye inanmak da nedir? Doğa üstü bir güç mi illuminati?

Zamanında baskıya, batıla, dine karşı ''aydınlanmışlar'' ismi ile kurulmuş gizli bir topluluk olduğunu okumuştum. Şimdi bunun inanmak-inanmamak kısmı nerede? Daha çok bilmek-bilmemek kavramına girmiyor mu?

0|1
    0|0
  • Şeytanın gozu :d

0|1
    0|0
  • O ayrı bir mevzu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Ateistim ve illuminatiye inanıyorum. Bu topluluk 18. yüzyılda kilisenin her teknolojik gelişmeyi reddeden yapısına karşı oluşturulmuştur ve günümüzdeki amacı da din kavramının olmadığı tek bir devletin olduğu liberal serbest ekonomiye sahip bir dünya oluşturmaktır. Bence çok da iyi bir hedef fakat başarılı olunabilir mi? Orasını zaman gösterecek.

0|1
    0|0
  • yazdığım bence yi oku reyis

0|1
    0|0
  • İnanmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;