Fakirlerin yaşam enerjisi neden yüksek oluyor?

Adam karnını doyuramıyor. Ayakkabıları yırtıktan hallice. Montu abisinden kalma. İçinde müthiş bir yaşama sevinci var. Sıcakkanlı, coşkulu, girişgen, özgüvenli...

Buradaki 'adam' kocaman bir yığını temsil ediyor.

2|1

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 12

• Hani inanmadığınız "Allah" var ya? Yetinmeyi öğretiyor onlara, iyiliğin güzel yüzünü gösteriyor, olmasa bile paylaşmanın mükemmelliğini tattırıyor ruhlarına. İyi niyetin çok ise daima huzurlu olursun, huzur ise enerjiyi besler. Az ile yetinmeyen çoğu bulamaz.

0|0
    0|0
    • Ya Allah mallah diyorsun da her türlü ahlaksızlık yine bu fakir kesimde görülüyor. Eşek zikme, kuzene yengeye yavşama ve mütemadiyen ölümüne patlamak sadece birkaç örnek..

• tamam gidiyim bende o zaman, iyi bak kendine

• Haberleşiriz yine dikkat et kendine

• Yetinmeyi bildikleri icin bence, insan sinirlarindaki cizgiyi genisletmek icin mucadele yi biraktiktan sonra mutlu olabiliyor...

1|0
    0|0
  • kalbi zengin çünkü

1|0
    0|0
  • Kaybedecek neyi var ki?

0|1
    0|0
  • Parası olmayanın derdi yoktur da ondan. Zengin adam alışmış kendini o pozisyonda koruması gerekiyor. Fakirin nesi var da koursun? bulursa yiyecek bulamazsa o gece aç uyıyacak. Adam zaten alışmış bu gelişigüzel yaşama neden dert olsun ki? Sen bir zenginden alsana tüm parasını adam ertesi gün intihar eder.

1|0
    0|0
  • Küçük denizde büyük balık olma meselesi. Daha iyisine sahip olabileceğine ihtimal vermiyor ve elindekilerle mutlu oluyor.

0|0
    0|0
  • Hayatın paradan ibaret olmadıgını bildiği için olsa gerek

0|0
    0|0
  • Şükretmeyi biliyor

1|0
    0|0
  • Pis fakirlrin nesi enerjii hep monotonlar asıl biz yaşam enerjiliyiz.

1|0
    0|0
  • Dusundum dusundum ne yazcagimi bulamadim

0|0
    0|0
  • Yazar burada parayla mutluluğun satın alınamadığını vurgulamış.

0|0
    0|0
  • Belki hala umudu vardır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• belki de kaybedecek bir şeyleri olan insanlar, yaşam enerjilerini o ''şey'' leri kaybetmemek için harcıyorlardır. oysa ki kaybedecek bir şeyi olmayan insanlar enerjilerini her daim muhafaza edebilirler. ''şey'' den kastım, maddi olan herhangi bir şey

1|0
    0|0
  • Para dert getirir. Sürekli daha iyi koşullar istemek. Asla mutlu olamaz insan elinde parası vardır ve daha iyi koşullarda yaşamalıdır. Fakir insan küçük şeylerle mutlu olabilir. Ama zengin olunca insanın koruması gereken bir serveti vardır ve bu serveti büyütmek zorundadır. Fakir insanın bir sebebi vardır hayatta karnını doyurmak fazlası değil. Fazla mal mülk alacak gücü yoktur zaten amacı sadece karnını doyurmak ve yaşamını devam ettirmektir. Zengin karın toklugundan daha ileri zevkler keşfetmiştir ama o zevkler de zamanla yetmiyecek ve daha iyilerini istiyecek. Mutlu olmayı bilmeyecek artık.

0|0
    0|0
  • sen çok zenginsin heralde kanks :)

0|0
    0|0
  • Ben meselâ yemek yemeyi bir yük olarak görüyorum çoğu zaman, yük olarak görmesem bile bakıyorum ki yemek yemediğim zamanlarda oldukça mutluyum çünkü ruhuma iyi gelen şeyler yapıyorum, sevdiğim şeyleri yapıyorum

0|0
    0|0
  • Adamın derdi yok olum hayalleri küçük onları da gerçekleştiriyor beklentiyi küçük tutarsan mutlu olursun

0|0
    0|0
  • Çünki dunya çükünde değil adamin 😅

0|0
    0|0
  • hayattan beklentisi hedefleri düsük oldugu icin öyle. bir is adamini bir milyon tl tatmin etmezken fakir birisini bir sicak corba mutlu ediyor.

0|0
    0|0
  • fakir olmak böyle keyifli işte

0|0
    0|0
  • zengin her gün param calıncak korkusuyla uykusu kaçarken fakir kaybedeceği bir şeyi olmadıgı için rahat yaşar aç kalmak kanaatı öğretir.. ruhu tok oldugu icin daha mutludur

0|0
    0|0
  • belki de zenginde fazlası hazımsızlık yapıyordur...

0|0
    0|0
  • Zenginlerin beyni hep meşgul, hep biseyler dusunup planlamalar yapıyorlar
    Ama fakir o anı yasiyor

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;