Ankaralı arkadaşlar sizin bilebileceginiz bir soru sormam gerek aklıma takıldı?

Gardaş ile kardeş arasindasindaki fark nedir? Ankaralilarin bakis acisinda bu iki kavram farklıymis ve arkadasim bana sen benim gardaşımsin kardes ile farkı var dedi ve ne anlama geldigini bir türlü anlayamadim detaylı anlatirsaniz cok sevinirim :)

Güncellemeler:
Farkını anlayamama sebebim kendisinin gardaş sırt dayandığın duvardir kardes ise kardes gibi gördüğündur ifadesini kullandı ve benim bildigim kardeşe sırt dayarsindir yani fark yok aslinda ama oldugunu iddia etmeye devam etti ve bir türlü anlamlandiramadim :(

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• manyak mısın İç Anadolu halkı k harfi ile başlayan bütün kelimeleri g ile okur gamyon gapı guş... falan hiçbir farkı yok Ankara da kardeş gardaş deniyor :D

0|0
    0|0
    • Farkı olduğunu iddia etmese ben zatem öyle anlayacaktim ama israrla farkının oldugunda diretti

• Ankara lıyım hemde sonradan göçme değil Ankara nın yerlisiyiz hiçbir farkını görmedim

En İyi Kız Görüşü

• 'gardaş deriz kankaya' diye şarkı var hiç mi duymadın yahu asffa

0|0
    0|0
    • Duydum da ne bilim :D bana gardaş sırt dayandığın insandir kardes ise kardes gibi gördüğündur dedi kendisi ve farkini anlayamadim o yüzden :D

Erkekler Ne Diyor 1

• Gardaş genelde daha samimi olduğumuz kişilere kullandığımız bir terim. Bayağıdır birbirini tanıyan seven insanlar için.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• ankaralıyım ve bunu ben de bilmiyorum ama çok gereksiz bişey sanırım

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;