Sizce hayat şartları mı yoksa insanlar mı bizi yoruyor/üzüyor?

Bence insanlar. İnsanlardan bıkmış durumdayım. Çeşit çeşit insan tipleriyle karşılaşıyorum. Cahilse laf anlatamıyorsun, karaktersizin tekiyse alttan almaya çalışıyorsun. Hep insanları idare ediyor sabır ediyoruz. Ben yeri geliyor susuyorum yeri geliyor konuşuyorum. Ama içim rahat çünkü hesap gününde adaletin yerini bulacağını ve haklı olanın kazanacağını biliyorum. O kibirli ve egolu insanların havası burada söker. Ama öbür tarafta sökmez. İnsanlar kadar hiçbir şey yormadı beni bu kadar. Tercihleri sorgulayan akıl veren akrabalar, konumu iyi olup insanı aşağılayan yaratıklar. İnsanın insandan üstünlüğü yoktur. Herkes eşittir. Biri doktordur diğeri çöpçü. Eğer karaktersizse ve insan olamamışsa o doktorluğun hiçbir şeyi kalmaz. Önemli olan merhametli, vicdanlı olmak en başta İNSAN olmak.

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• cümlenin sonuna allah belanızı versin yakışırmış :D

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• +insanlarda hayatın bir şartı değilmi? zaten hayat şartından kastettigin sey bircok insanın birlikte yarattıgı bir "yapı".
    +adaletten bahsediyorsun, cahil dedigin adam ailesinden ve cevresinden, senle aynı egitimi-öğretimi aldı? kibirli, egolu, zalim... vs dedigin insanların senden tek farkları yasadıkları-ki bu hic ellerinde olmadı-, sence sen o birgün ceza cekicegini umdugun insanın yerinde olsaydın-(bebeklikten bugune kadar)- sen farklımı olucaktın? seni sen yapan hiçbirşey elinde degil, sana ait degil, sans eseri.
    anlatabildimmi acaba kendimi?

0|0
    0|0
    • Cahilligin egitimle alakasi yok ne insanlar gordum universite okumusta adam olamamis

• bahsettigin seyi "ögretim", sosyal-kültürel değer ve yargıları "egitim" olarak yazmıstım aslında. adam olmak ile kastettigin herşeyin sana başkaları tarafından öğretilmiş, benimsetilmiş ya da dolaylı yoldan kazandırılmış oldugunundan bahsediyorum.

• Hayat zor değil, İnsanlar Zor!

1|0
    0|0
  • insanlar yoruyor insan her şarta uyum saglar yokluga varlıga evet ama hayatındaki insanlar
    onu yorar

0|0
    0|0
  • Hayat şartları ya

0|0
    0|0
  • İnsanlar tabi şartlar ne olursa olsun insan bozulabiliyorsa bu onun kusurudur

0|0
    0|0
  • Cok doğru söylüyorsun

0|0
    0|0
  • Hayatı insanlar zorlaştırıyor

0|0
    0|0
  • Insanlar

0|0
    0|0
  • insanların maddesel olarak paraya tapmaları

0|0
    0|0
  • her ikiside

0|0
    0|0
  • Bu sorunları yaşamamak için Humanizm şart

0|0
    0|0
  • İnsanlar Bizi

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 13

• beni ben üzüyor ve yoruyorum. genelimizi oyle aslinda. biz istemedikten sonra bizi kimse uzemez.

0|0
    0|0
  • Hayat şartlarının zorluğunu insanlar tarafından sınandığımız için unutuyoruz.
    Zira insanlar hayattan daha zor.

0|0
    0|0
  • Nence sinif ayriliklari adi altinda egolari tavan olan insanlar bizi yoruyor yasam sartlarini bir sekilde asmayi basariyor insan

0|0
    0|0
  • Bence her ikiside yoruyor

0|0
    0|0
  • İnsanlar

0|0
    0|0
  • Insanlar yoruyor

0|0
    0|0
  • İnsanlarr

0|0
    0|0
  • Insanlar

0|0
    0|0
  • İnsanlar

0|0
    0|0
  • İnsanlar yoruyor.

0|0
    0|0
  • insan olmak istemiyorum bazen çok yoruyorlar

0|0
    0|0
  • insanlar biirbirini yoruyor hayat lartlarıını bile belirleyen insanlar değilmi zaten?

0|0
    0|0
    • Biri fakirdir diğeri zengin. Ne bileyim yani yokluk yükselememek. Hayat şartları işte.

• tamam işte fakirlik ve zenginliğide biz parayı buluo kimine çok kimine az verip yaratmadıkmı?

• Tabi ki insanlar yoruyor, hayatın bir suçu yok, bütün suç insanlarda.

0|0
    0|0
Yükleniyor...