Aileniz müslüman olmasaydı yine de şimdiki gibi olur muydunuz? araştırır mıydınız?

aile olmasaydı yine bir dine inanma ihtyacına girer miydiniz? ne yapardınız?

Güncellemeler:
soruya soruyla cevap vermeyelim arkadaşlar. kötü bir niyetim yok. farklı düşünceleri görmeyi seviyorum size değer verip fikirlerinizi soruyorum.

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ben araştırmazım. eğer tanrı nın bir adaleti varsa, bu kadar zor bir adaleti sağamayı bir tek tanrı başarabilir galiba 😒

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ben müslüman bir ailede büyüdüm. Çevremde öyle ama belli bir yaşa gelince sorgulamaya, araştırmaya başladım. Ve müslüman olarak devam etme kararı aldım. Halende araştırıyorum yani bunun sonu olduğunu sanmıyorum sonuçta dini bir inanç. Anlıcan evet yine müslüman olurdum

1|0
    0|0
    • Çok araştırmak da iyi değil aslında. Takıntı haline gelebilir.

• Soruya alınmadan cevap veren birisin. Gerçek dindar bence senin gibi olmalı.

• ülkemizde İslam'ı kötülemeye çalışanlar çok ve bazen şunu yapıyorlalr - müslüman ailede büyümeseydiniz belkide müslüman olmazdınız siz bu durumda müslüman sayılmazsınız- demeye çalışanlar var. Bu sebeple bu soruya tepki aldıysan maalesef kötü amaçlı kullanan insanlar yüzünden. Tabi diğerlerininde saha sakin yaklaşması gerekir ama insanız sonuçta bir yerde sonra tepkiler yaygınlaşıyor

Erkekler Ne Diyor 10

• Zor bir soru... ne kadar sukretsek az ama ailem musluman olmasaydi ve bana hic bir dini kotuleyici bir sekilde anlatmasaydi ben yine sorgulayacagimi arastiracagimi dusunuyorum. Hristiyanligi ve Museviligi arastirdigim gibi. Zaten mantik arayan birisi icin tum sorulari cevapliyor islam.

0|0
    0|0
  • tabikide araştırırdım

1|0
    0|0
  • İnançlar ataerkil toplumdan geliyo. Sonradan kişi kendi benliğini keşfettiğinde araştırır fakat aile ateistse çocukta öyle büyüyo

1|0
    0|0
  • Çok araştırdım.

1|0
    0|0
  • Bu soru Müslümanların araştırmadığı anlamına gelen bağnaz sorulardan mı?

0|0
    0|0
    • soruya soruyla cevap vermesek beyefendi. benim öyle kötü niyetlerim yok. insanların düşünce yapısını merak ediyorum. ks de bunun için var. öğreniyorum.

• Bunun farkındayım... Sorun Müslümanları aşağlıyacak şekilde sorulmuş.. onları bağnazlıkla suçlamışsın sorunun içinde.. bu yüzden tepkimi anladığını umarım..

• alıngansın. başka bişey demiyorm. yalnız insanları susturarak dinini koruyamazsın. ben islam diniyle ilgili kötü bir ifade kullanmadım ayrıca.

• Şu andaki durumdan çok farklı olmazdı.

0|0
    0|0
  • olurdum eminim

0|0
    0|0
  • Siz araştırdınız mı?

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• Ben kesinlikle araştırırdim ki simdi bile araştırıyorum. Özelikle yahudilik getirdigi sionist mason örgütleri ya da lobby artık herneyse , hristiyanlik zaten Fransa da doğuma büyümeyim tanımadigim bir kültür degil icin de yaşıyorum. Benim anlamdıgım Turkiye de kiler neden kendi dinlerini bu kadar aşağlıyorlar, hristiyanlar dinlerini yasayanda yasamayanlarda da hiç bir sorun yok bir negatif algilari yok, islam hristiyanliktan sonra gelsede temelleri ayni bu dinlerin, Turkiye de ki bu megatif algi (saçma bir durum) kensinlikle propangada ile yerleştirildi ki bunu yeşilçamdan tut ülkenin inkilap döneminde yapılmış anlamaiz girisimlerde bile bulabilirsiniz, medya zaten en büyük destekcisi bu alginin , ozelikle 2000lerden onceki donemler inanilmaz.

0|0
    0|0
    • Hristiyanlik zorla yaşanmıyor ama. Burda aileler çocuklarını zorluyor.

• Sen o baskiyi ailenden gordugun için heryerde oyle goruyorsun demekki , bu kadar onyargili olmasan keske. yazik. . . kendi psikolojik sagligin için bile zarar boyle dusunup kendini yipratma

• çunku gerçekten Turkiye de oyle bir sey yok çogunluk olarak, exception her zaman olur var da bunun için uzgunum zor bir durum umarim bunu yapan aileler farkina varirlar durust olmakta fayda var

• Ailem zaten musluman degil kendimde degilim ve arastirmadim ama cevremdeki herkes musluman olunca biraz bilgim var fakat hicbir dine asla inanmam inanmakta istemiyorum

1|0
    0|0
    • inanmak ya da inanmamak tercih meselesi. araştırmadan da inanmayabilirsin. sonuçta yokluğa ispat gerekmiyor. var diyenler uğraşsın.

• evet ne olursa olsun bu dını bulup musluman olurdum

0|0
    0|0
  • Arastirirdim. Ezelden beri suregelen seyleri sevmem.

1|0
    0|0
  • aileme uyardım heralde

0|0
    0|0
  • Ailem müslüman ve ben 2 yıldır durmaksızın araştırıp/okuyorum.

0|0
    0|0
  • bence evet araştırırdım ama mecburen aynı dinde kalırdım

0|0
    0|0
    • mecburen derken

• sadece türkiyede mahalle baskısı denen şey yok değil yurt dışındada aynı farklı değil hristiyan isen farklı bir dine geçmen zor yani

Yükleniyor... ;