Ne olacak bu ülkenin tembelliği?

Sabah 09.20'da 3 yere telefon ettim.

- Bilgisayarcım. Henüz açmamış
- Sigortacım. Telefonu cevap vermiyor.
- Belediyenin otopark hizmetlerinin santrali bile çalışmıyor.

Ondan sonra bu ülke neden kalkınmıyor. TEMBELİZ !

Ne olacak bu ülkenin bu tembelliği? Batı medeniyetlerinde sabahın erken saatinde herkes görevinin başına geçerken bizde ara ki adam bulasın.

2|0

En İyi Kız Görüşü

• bilgisayarcılar genelde geç saate kadar çalıştığından kafasına göre takılabilir belki de, diğer ikisi epikmiş yalnız.

tembellik tek başına anlatmaya yetmiyor bence. çünkü disiplinsizlik var. işini umursamazlık var. hiçbir iş yapmadan para kazanmayı hayal eden kötü kalplilik var. tembelliğin içini bu ve bunun gibi bir sürü bezdirici anlayış dolduruyor.

1|2
    0|0
    • Katılıyorum. Bir çok olumsuz duygu ve durum söz konusu ama işinin başına geçmeyen, iş ahlakı düzgün olmayan kişilerin arasında yaşamak ve onlardan hizmet almaya çalışmak bazen sinir bozucu olabiliyor.

• Ben bir daha kedi falan bakmam. Gidenin yerini hiç bir şey dolduramaz. Mahallenin kedilerine bakıyorum gerçi. Hepsi evlatlar bana :) Hatta bir tanesinin gözünü bile iyileştirdim ama son seferinde terramycin'i biraz gözüne kaçırdım galiba. Benden kaçıyor artık. hahahaha.

Demek ki sizin ilacınızı buluyoruz. Tatil ! Uzun süredir ihtiyacınız olan tatil ve hava değişimi. Belli ki güzel bir program yapılmış. Ne güzel. Umarım ki gönlünüze göre olsun. Eve dönerken tadı damağınızda kalsın ve hemen bir sonraki için planlar yapmaya başlayasınız.

• İlk göz ağrımın yeri başka, ama kalbimde bana ihtiyacı olan bir çift şapşal göz için her zaman yer var sanırım. Sokaktaki serserileri severim, bende de birkaç serseri var <3

Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Dilerim ki hepimiz için keyifli günler gerçekten olsun.

En İyi Erkek Görüşü

• Bahaneler ülkesiyiz. Herşeye bir cevap ve bahane hazır. Hiç kimse bir kere olsun dürüst davranıpta evet kardeşim tembeliz diyemiyor. Geç saatlere kadar çalıştım o zaman sabah erken açmayayım. Bu bahane değil arkadaş. 2-3 saat uyuduğum zamanlarda oldu benim. Önce işine sonra insana saygın olacak. bir işyerinin kapısında beklediğimiz zamanlar oluyor sabahın 08:30unda. Adam hala açmamış işyerini. Cenazen varsa, hastan varsa eyvallah. Ama yok geç yattım, yana yattım, çamura battım... geçeceksiniz bunları. Dedelerimiz sabah namazını kılar dükkanını açardı. Nereden nereye geldik...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Sokak çocuklarını bildirmemiz gereken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hattı haftaiçi ve 08.00-17.00 arası hizmet veriyor en sinir olduğum.

3|4
    0|0
  • Ayol hata sende sayın Graham; 9.20 de insanlardan hizmet bekliyorsun. İteleye kakalaya hizmet alıyorsun zaten, o saatte İteleye kakalaya da olsa hizmet alabilmen şaşırtıcı olurdu.
    Adına tembellik diyelim başka bir şey diyelim böyle gelmiş bu sistem de umalım ki böyle devam etmesin. Gerçi bunun değişeceğine karşı bir umut beslemeli miyim ki bilemedim?

0|1
    0|0
  • Tembelin yanına ruhsuz insanları da ekleyelim
    Çoğu insandan görüyorum işleri güçleri olmasa 12 de ancak kalkarlar
    Bunun da bir nedeni hayata enerjik bakmamaları robotik olarak yaşamaları
    Oysa dışarda güzel bir güneş ve yeni bir gün armağan edilmiş bunları görememek büyük bir kayıp

0|1
    0|0
  • bence cok dogru bır tespit

0|2
    0|0
  • Evet. Benm bugünkü uğradığım yerler de 11 de açtı.

0|1
    0|0
  • Türk milleti olarak hayatı kaplumbağa hızında yaşamaya alışmışız işte zora gelemiyoruz.

0|1
    0|0
  • Aynen gelisemiyoruz

0|1
    0|0
  • Uykunu almadan kalkmak dunyanin en sacma seyi

1|0
    0|0
  • Bildiğin Türkiye işte.. Kim ciddiye alır

0|1
    0|0
  • Yerinde bir tespit büyükşehirlerde bile önemli işyerleri 9 buçukta açılanlar var

0|1
    0|0
  • Hepsi yerinde ama kasten telefona cevap vermiyorlar

0|0
    0|0
  • Hazira konmak var bizim ulkemizde. Calismadan zengin olmaya calisiyoruz. Emeksiz is olmaz. Olsa da tadi olmaz. Bu degisirse belki bir derece kalkiniriz.

0|1
    0|0
  • Geç kalkıyoruz ama geç yatıyoruz. Öyle düşünme.

0|0
    0|0
  • Batıda bugün tatil yarın da tatil. Öbür gün cumartesi zaten tatil pazar da zaten tatil. 😄

0|0
    0|0
    • Domuz etini karıştırarak gereksiz bir din unsuru kattınız olaya.
      Üstelik 4 gün tatil diyerek onlara tembel demeye çalıştınız.
      Yetmedi sömürgecilikten dem vurdunuz ama 21. yy'da yaşadığımızı unutuyorsunuz.
      Son model arabalar gibi ucuz ve çirkin söylemlerle kendinizi tatsız bir konuma sokuyorsunuz.
      Batı düşmanlığı hatta belkide nefreti içeren söylemler bunlar.
      Siz tarafsınız olduğunuzu iddia etseniz bile sözleriniz birbirleriyle çelişiyorlar.

• Tavrınızı ve tutumunuzu sevmedim.
      Yanlış görüşleri kendinize kılavuz edinmişsiniz. Sizden müspet bir tutum bulacağıma ve aklın yolundan gittiğinize inanmıyorum.
      Daha fazla rahatsız etmemeniz açısından sizi engelliyorum.

• haklısın canım

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Batı daha çalışkan değil ki. hatta ispanya da siesta denilen bir zaman bile var. adamlar işi bırakıyorlar kapatıyorlar uyuyorlar gündüz vakti. ama saniyesi saniyesine de işlerini yapıyorlar. saat 10 da başlaması gerekiyor ise muhakkak o saatte başlıyor.

sorun nerede dersen. adamlar daha iyi şartlarda çalışıyor. bizdekiler asgari ücret veriyor sabahtan akşama kadar bir sürü iş yapmasını bekliyor. hal böyle olunca her şey aksıyor. mesela en basitinden sekreterden örnek vereyim. avrupa da sekreter 9 da başlaması gerekiyorsa 9 da masasının başında telefonun başında oluyor. bizde ise sekreter gelsin işe başlasın ama ayriyetten çay yapsın şuna baksın şuradaki şununla ilgilensin vs vs diye ayriyetten bir sürü şey bekleniyor. hal böyle olunca işlerin aksaması çok normal çünkü bir kişiden birden fazla kişinin yapması gereken işi bekliyorsun.

trafik sorunu falan var hala ülkemizde. avrupa da oturmuş bir altyapı var. metro her yere ulaşım imkanı veriyor. bu yüzden trafiğe takılmıyorlar. kaldı ki herkes arabaya binmeye çalışmıyor. toplu taşımayı tercih ediyor ya da bisiklet tercih ediyor. bizde herkes araba alıyor çünkü toplu taşıma eziyet oluyor.

0|0
    0|0
  • Hiroşima ve Nagazaki'ye atılan atom bombasından sonra Japon işçilerin tutumlarını örnek almamız gerek. Adamlar sırf ülkemiz daha hızlı kalkınsın diye ücret almadan ek olarak çalışıyorlardı. Bugün Japonya'yı da görüyoruz. Dünya üzerinde en hızlı kalkışan ve gelişen ülkelerden birisi. Bizde tam tersi. Herkes çıkar içerisinde. Ülkeyi düşünen yok.

0|1
    0|0
  • Çok haklısınız. Cidden aşırı derecede tembeliz. Saat 12'ye "sabah" demeye başladık. Babam bizi o kadar alıştırmış ki en fazla 7'ye kadar uyuyabiliyorum. Herkes gece birlere, ikilere kadar uyumamaya alışmış. Avrupalılar gece 10 - 11 gibi uyudukları için erkenden kalkabiliyorlar. Kimse zamanın değerini bilmiyor.

0|1
    0|0
  • Genel olarak benim de kızdığım bir şeydir bu..
    Fakat bilgisayarcıyı bu listenin dışında tutmak gerek.. Sabah geç açmak için geçerli sebepleri var..
    Bilgisayarcıyım, ve telefon rehberimde "gecenin12sindearayanöküz" diye kaydedilmiş müşteri bile mevcut..
    Ki benim işim sadece satış.. Onarım yapanları kim bilir ne abuk saatlerde rahatsız ediyorlardır..

0|1
    0|0
    • Buna katılmıyorum. Her meslek için buna benzer şeyler sayılabilir.
      Doktorların gecesi gündüzü mü var? Ya diğer meslek gruplarının. Çift tabanca taşıyorum. Özel hattım sadece beni gece 12'de aramayı hak edenleri kapsıyor. Diğer hattım saat 7'den sonra sessizde.

• yıllardır böyle o yüzden burnumuz foktan çıkmıyor, eskiler hep anlatır eskiden hava aydınlanmadan esnaf dükkanını açarmış maalesef şimdilerde bunu göremiyoruz...

0|1
    0|0
    • Ben eski düzeni, daha da önemlisi eski anlayışı seviyorum. Hele ki küçük yerlerde insanlar işlerine sahip çıkarlarmış. Esnaflık anlayışı hiç kalmamış. Sizin yaşadığınız şehire 2-3 yılda bir geliyorum. Hem kontrolsüz büyüyorsunuz hem de değerlerinizi kaybediyorsunuz. Güzel şehrinize, biricik ülkemize yazık oluyor.

• Ne yanıt verebilirim bilemiyorum.
      Aynı şeyleri bende gözlemliyorum ama seyahat halinde iken yüzeysel oluyor.
      Umarım bu ataletten bir an önce kurtulursunuz.

• Aynen öyle içerisinde olmayınca anlaşılmıyor. umarım ;)

• maalesef sistem biraz yavaş işliyor ya da sistemin dişlileri ağırdan alıyor bu işleri ne olsa maaşımı alıyorum diye düşünen bir sistemin parçası olan insanlarla nasıl hızlı olabilir işler

0|1
    0|0
  • Üretmediğimiz için kalkınmıyoruz!
    Yerli telefon diyorlar hiç bir parçayı üretmiyor dışarıdan gelen parçaları montajlıyıp buyrun yerli üretim biz ürettik diyorlar :)

0|1
    0|0
  • Abi simdi kesinlikle haklisin, bence bizim sorunumuz ulkece yaptigimiz isin ozunu onemseyememekten kaynaklaniyor gel gelelim senin yasadigin soruna gelince eger denetim mekanizmalari saglikli calissa eminim bu durum olmayacak.

0|1
    0|0
  • her sabah 04 30 da uyanan biri olarak, alınmadım hocam =))

0|1
    0|0
  • 2 hafta internet kesilmişti kimseden bilgi alamıyorduk neredeyse, alsak bile bilmiyorum diyordu, tuhaf harbi.

0|1
    0|0
  • Aynen öyle disiplin 0 emin ol aynı şeyleri hergün yasıyorum birde devlet kurumları Bimeri arayın ve şikayet edin.

0|1
    0|0
  • Bence tembel değiliz, hatta birçok ülkeye göre çalışkanız. Ama ciddi bir organize olamama, regüle olamama sorunumuz var

0|0
    0|0
  • Aynen bro

0|0
    0|0
  • Çok güzel konuya değindin hocam gerçekten tembeliz.

0|1
    0|0
  • bilgisayarcılar zaten erken açmaz. sigortacınında bir işi vardır. belediyenin telefon santralinin çalışmaması arızadan dolayıdır

0|0
    0|0
    • Bahaneler bahaneler.
      Bilgisayarcıların ne farkı var bizlerden? Geç çalışınca daha mı verimli oluyorlar?
      Çalıştığım sigorta şirketi bir ofis. Herkes mi aynı anda dışarıda?
      Belediyenin telefonu arızalı değil. Sistem beni operatöre bağlıyor ama operatör çalıyor ve açan yok.
      Tanımadığınız insanları savunmanız harika. Bilmeden olaylar hakkında ahkam kesmeniz ise ayrıca inanılmaz.
      Soruma ilave yapıyorum : Biz ne zaman doğru düzgün düşünmeyi ve kafamızı kullanmayı öğreneceğiz?

• Terbiyesizliğinizin ve saygısızlığınızın cezası yorum kaldırmaktan çok daha fazlası ama sistemin çarpıklığı hatanızın cezasını benim elimden almanıza engel oluyor.
      Bundan sonra sizin çirkin ve kaba yorumlarınıza muhatap olmayacağım.
      Engelliyorum.

• belki o gün işi bırakıp yatak fantezisi yapıyorlardır tesadüfen hepsi.. hani yabancı filmlerde olur ya.. kadın kocasına bugün işe gitme der.. adam kalkmak ister ama kadın engeller.. sonra deli gibi sevişirler falan.. :)

0|0
    0|0
  • Hiç bir yere gitmemişsin ama tembellikten bahsetmişsin daha ilginçi telefonların açılmamasına bunu bağlamışsın. Belki bilgisayarcın 7.30'da iş başı yapıp bir arıza tamiri için çıkmak zorunda kalmıştır

0|0
    0|0
    • Hiç bir yere gitmemişsin derken? Mesleğimden mi bahsediyorsunuz yoksa ulaşmaya çalıştığım kişilerden mi bahsediyorsunuz?
      Bilgisayarcıda en az 3 kişi çalışıyor. Diğer personeli saymıyorum bile. Bir kişiden bahsetmiyoruz. Siz tanımadığınız bir firmayı savunmak için fikir yürütüp bilmediğiniz bir durumda beni yargılıyorsunuz. yaptığınız çok yanlış.

• Ben bütün işlerinizi telefondan göremeye çalışmanıza odaklanmıştım bilgisayarcı örnekti sadece

• Sabah 8.30'da görevimin başında olmak zorundayım. 8'de giriş yapıyorum.
      Kaldı ki her işimizi yüzyüze mi yapmak zorundayız? Elbette telefon denen icattan yararlanacağım.
      Üşenmedim yol bilgisayarından baktım. Bu 3 yere gitmek, sadece gitmek 50 km. yol demek. Bir de dönüş.
      Sigortacıma soracağım basit ama önemli bir soru için ayağına mı gitmeliyim?
      Belediye ve bilgisayarcı işleri de çok basit ama benim için önemli işlerdi.
      Yanlış noktaya odaklanıyorsunuz. Yanlış şeyin hesabını soruyorsunuz. Asıl olay hizmet alamamamız ve bunun yansıması olarak da bir arpa boyu yol alamamamız. Siz bunları görmek yerine beni sorgulamaya kalktınız. Hem yanlış noktaya odaklandınız hem de yanıldınız.

• İngilterede yapılan araştırmaya göre insanların işeişe başlama saati 10 olmalıymış

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;