Sizce bir kadın çalışmalı mı? Yoksa ev hanımı mı olmalı?

Feminist falan değilim ama bana kalırsa bir kadın kesinlikle çalışmalı. Başkalarına muhtaç olmamalı siz ne düşünüyorsunuz?

• Tabiki çalışmalı. Ne demek ev hanımı olmalı mı?
    86%(55)79%(83)Oy Ver68%(28)
  • Çalışmalı ama kadın doğumda calışsın veya ağda yapsın ne işi var erkeklerin olduğu yerde
    6%(4)8%(8)Oy Ver10%(4)
  • Kadın dediğin ev hanımı olacak evde çocuklarına bakacak. Ne o öyle çalışmak. Dinimizde de yasak zaten kız milletinin dışarda gezmesi
    8%(5)13%(14)Oy Ver22%(9)
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• eşime bırakırım, çalışıp çalışmamak ona bağlı, simit satarım aç bırakmam :D simit yeriz yeri gelir.

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çalışmalı kimseye muhtaç olmamalı

1|0
    0|0
    • Senide eig sececem 24 saat sonra tek anlayan sensin buraya yorum yapanların hepsi ger. Zekalı

• Teşekkür ederim canım 😊

Hayalindeki Pürüzsüzlüğe Zahmetsiz Kavuşmanın Yollarını Keşfet!

Erkekler Ne Diyor 20

• Kadınların çalışması gerektiğine inanıyorum. Sebep de sadece kendi ayakları üstünde durabilmesi değil kesinlikle. Öncelikle para kazanmanın hazzını yaşamalılar, sonra ailesine katkıda bulunup kendine daha fazla maddi kaynak sağlamalı, ayrıca günümüz toplumunda bence artık kadınların çalışması zaruri hale geldi; ev-araba nasıl lükslükten çıkıp zaruri olduysa aynı doğrultuda onun sebebi de. Velhasıl, kesinlikle kadınların çalışmasını hem kendi özsaygıları için hem de kuracakları ailedeki refah seviyesinin yükselmesi açısından destekliyorum ben.

1|0
    0|0
  • Muhtaçlıkla ne alakası var. Toplumda aile kültürü diye birşey var en önemli taşı da kadın. İster çalışır ister ev hanımı olur bu kocasına yük olduğu anlama gelmez. Ben şahsen çalışmasını istemem isterse zaten çalışır ona da karışmam.

3|1
    0|0
    • Yani parası olmazsa muhtaç kalır ama ne istoyosa onu yapsın bencede erkek nasıl ne istiyosa yaparsa kadında yapmalı

• Ben öyle diyorum ama kızım olursa en iyi şekilde okutup mesleğini eşine vereceğim. Erkeklere güven olmaz. Kendim dışında adama güvenmem. Ama benim karım çalışmamalı.

• Öncelikle buna sadece maddi açıdan bakmamalı. Çalışan kadınlar bence diğer kadınlara oranla daha güçlü oluyorlar. Evlendikten sonra ise kadın çocuklarını kendisi büyütmek istiyor ve başkalarına çocuklarını bırakmaya içerisi el vermiyorsa buna da saygı duymak gerekir. Çalışsın ya da çalışmasın farketmez ama bir kadının kendi ayakları üzerinde durmak istemesi ve kendisini kocasının eline bakan, ona bağımlı olan birisi olarak hissetmemesi ve bu psikolojiyle yaşamaması lazım. Çok nadiren olsa da kadının iş koşulları daha uygun olduğu ve maddi getirisi daha yüksek olduğu için çalışmayıp evde çocuklarına bakan erkekler de var. Buradaki en önemli faktör niyettir diye düşünüyorum.

Kendimden örnek verecek olursam. Benim için çalışması ya da çalışmaması önemli değil. Ama evleneceğim erkeğin şuyu olsun buyu olsun diyerek sadece koca bekleyen kızlardan da hiç hoşlaşmıyorum.

1|0
    0|0
  • Erkek evlenirken
    -Mesleği olsun
    -Evi olsun
    -Arabası olsun diyorsa kız milleti de çalışacak !!!

Yok öyle dünya

1|1
    0|0
  • Kandi bilir

1|0
    0|0
  • Çalışıp çalışmamasi kendi tercihi.

Ama her kadın okuyup bir işte tecrübeli olup bilezigi elinde tutmalı yeri geldimi en azından hayatını devam ettire bilme yetisine sahip olmali.

Çalışan kadınlar çok güzel birer tablo ama..

1|0
    0|0
  • Ben karımı çalıştırmam mesela.

1|0
    0|0
  • Ikisi de olursa tadindan yenmez

1|0
    0|0
  • Çalışmalı

1|0
    0|0
  • bence kendi karar verse daha iyi olur :D dfdf

1|0
    0|0
  • Onu fazla yormucak guzel bir meslego varsa tabi ki calisicak

1|0
    0|0
  • Ev hanımı olacak. 😃

1|0
    0|0
  • Otursun çocuklarımıza baksın ne çalışması, ben bakarım ona :D
    Çok istiyorsa sosyal faliyetlere katılsın

1|0
    0|0
  • Hayat müşterektir.

1|0
    0|0
  • çalışmalı

1|0
    0|0
  • A dedim.

1|0
    0|0
  • canı nasıl isterse öyle yapmalı

1|0
    0|0
  • Kendine uygun işte çalışmalı. Heryerde çalışmamalı. Çalışmasında dinen mahsur yok. Hz. Hatice anamız Ticaret yapıyordu.

0|0
    0|0
  • Şıklardakilerin hiçbirisini tasvip etmiyorum. Oy da kullanmıyorum...

0|0
    0|0
  • dinimizde kadının çalışması yasak değil, ama bu yanlışı düzeltmelisin, insanlara yanlış bilgi aktarıyorsun,

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Çalışmalı bence
    ben o kadar okuyorum hayallerimin peşinden gidiyorum sorarsan meslek ne otomotiv mühendisliği garipseniyor falan şöyle uzaktan bakınca pek de ev hanımı tipi var ama kadın erkek eşit diye ortalığı yıkanlar gelsin işte asıl eşitlik bu aynı evi aynı hayatı paylaştığın insana çocuklarına emeklerinle bakabilmek eminim güzel bir duygudur :)

1|0
    0|0
  • Tesetturune engel olacak bir ortam ise calismasin. Degilse çalışabilir.
    Muhtaç olmak senin aile yapında gorduklerindendir sana öyle geliyordur

1|0
    0|0
  • merhaba :) benim bildigime gore kadinlarin disarda gezmesi yasak degil yani sacma hem mantiken dusunursek bunlar insan degil mi? disari cikacak. dunyayi gorecek :) bu lafinda kotu niyet yok biliyorum ama ginede bir kosede bulunsun dini kismina gelirsek yasak olmadigini dusunuyorum ve ayrica kadin calismali ki ekonomik. ozgurlugu olsun :)

1|0
    0|0
  • Çalışmalı

1|0
    0|0
  • Dinimizde kız milletinin dişarda gezmesi yasak mi?😀

2|0
    0|0
    • Bazıları öyle zanlediyo malesef ama yanlış anlama Elhamdülillah Müslümanım

• Ama değil

• Belli sınırları olmak kaydiyla kadınlar da calisabilir tabiki 😊

• Çalışmalı

1|0
    0|0
  • A dedim.

1|0
    0|0
  • Çalışmalı ama bu çalışmaya oyunculuğu felan eklemezsek

1|0
    0|0
  • Çalışmalı

1|0
    0|0
  • Hâlâ mı be haala mı

1|0
    0|0
    • Bencede artık bu soruyu sormak bile geri kafalılık ama malesef git gide geriliyoruz

• bikere çocuk varsa asla çalışmamalı ya bebeğiyle vakit geçirmeli o zmnlar bidaha gelmiyor

1|0
    0|0
    • Tabi bebek doğduğunda bende çalışmam

• Duruma göre değişir. Şartlar el verirse çalışmam mesela

1|0
    0|0
  • hala bunu tartismamiz cok sacma degil mi

0|0
    0|0
    • Off alakasız görüş yapma pilisss şikayet edeyim de gor

• birini seviyorum onunda çıktığı varmış ama çok aşığım körkütük ne yapmalıyım

0|0
    0|0
  • Hangisi onu mutlu edecekse. Kararı kendi vermeli..

1|0
    0|0
  • Ne saçmaladın öyle dinimizde yasak kızların dışarda olmadı falan çok çirkin cümleler kapalı bir bayanım ve a şıkkı dedim

0|0
    0|0
    • He he o yüzden sorum süper soru seçildi :D bencede değil ama bazıları öyle düsünüyo

Yükleniyor...