Sünnet olmam gerekiyor mu?

evet ks halkı yaşım 23 ama hala sünnetsizim ve ilerleyen zamanlar da nasip kısmet talip olursa evlilik hayatım da sorun olur mu yani sünnetsiz olduğum için rededilmem demi

• sünnet ol
    91%(42)86%(65)Oy Ver77%(23)
  • sünnet olma
    9%(4)14%(11)Oy Ver23%(7)
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
güncelll sünnet olmak istemiyorummm
vayy bee sünnetsizleri hiç bir bayan istemiyo demek

1|0

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Müslümanın sünnetsiz gezmesi ne kadar dogru ki?

0|1
    0|0
    • neden kardeş sünnet olunca mı müslüman olunuyo

• o zaman gelin hanımı bulana kadar beklersın ve derse kli sünnet olacaksın. Bu işlem de 5 dakıka da oluyor. Gidersin doktora olursun bu kadar basit.

• aynen öyle olacak valla kardeşim de bakalım o zamana kadar da neler olur neler olmaz :)

Kızlar Ne Diyor 10

• Git sunnet ol musluman degil misin?

0|1
    0|0
  • Senin degil mi ister kestir ister kestirme. Muslumanlik sadece sunnet ile olmuyor muslumanliga uymaz diyenlerin coguda muslumanligin sartlarina uyuyor mu bilemem. Sart olarak yapmazsan musmulan sayilmazsin o yuzden cok derin Bir konu caninin istedigini yap

0|1
    0|0
    • Sözlerinizde benim anlamadığım bir nokta bir insana hatasını söylemek için illa peygamber olması mı gerek? Elbette hiçbir insan günahsız değildir (peygamberler hariç). O halde islamdaki iyiliği emredip kötülükten sakındırmak emrini nereye koyacağız? Unutmayasın ki peygamber efendimiz bir hadisinde "eğer siz hiç günah işlemeyecek olsaydınız Allah sizi helak eder sizin yerinize günah işleyip tevbe eden bir kavim yaratırdı" buyuruyor. Şimdi bunun üstüne herhangibiri günah işlediği için başkasını uyarma vasfını kaybettiği söylenemez

• valla onu bende biliyom ama işte beni sünnetsiz halimle kabul eden bir bayan bulurum umarım korkuyorum bulamam diye

• Ben sünnetsiz erkek istemem öyle iş mi olur ol bence

0|1
    0|0
    • neden ama hani sünnetsiz halde iken o iş olmaz mı sanki

• Olman gerekıyor

0|1
    0|0
    • biliyorum ama olmak istemiyorum ee korkuyorum da kimse kabul etmez beni diye :(

• Yanı neyseanlasamadık bız senınle yazı cok uzun cınsıyet geregı okumaya zaman ayıtamıycam
      Iyı pazarlar

• :) :) :) sağol sana da ama oku bence o zaman anlarsın

• olma, gel yıldırım nikahıyla evlenelim

0|1
    0|0
  • Musluman degil misin ya naisl 23 yasina kdr sunnetsiz gezdin?

0|1
    0|0
    • elhamdülüllah müslümanım sünnet olmadan müslüman olunmuyo mu?

• Yani musluman erkekler bulug cagina gelmeden sunnet olmali diye biliyorum ondan szdirdim

• sünnet farz olsaydı haklıydın müslüman sayılmam derdim ama sünnet işte farz değil :)

• Ewt ol çünkü hoşlandigin kizla evlenmemne engel olabilir

0|1
    0|0
    • henüz hoşlandığım kimse yok ama olursa inşallah beni sünnetsiz halimle kabul eder

• Sünnet olmak "sünnet"tir yani farz değil. Sünnetsiz bir Müslüman erkek cenaze namazı bile kıldırabilir.

Sünnet daha çok gelenek olduğu için sanki sünnetli değilsen müslüman değilsin gibi bir algı var.

0|1
    0|0
    • aynenn ama olaki anlıyabilseler kimse anlamıyo adı üstünde sünnet farz değil bizim halkımız farz diyo sünnet olmayan müslüman değil diyo hangi zihniyetse artık :) işte korkum talibimin olmaması yani ilerleyen zamanlar da evlenmeye kalksam kabul eden olmaz diye :(

• Ben ne yapayim ya kararsız kaldım😀😀

• @Hubbes neden kardeş

• Sünnetin sağlık açısından birçok faydası var. Bu yüzden sünnet olmanı öneririm. Zaten çok kolay bir işlem.

0|1
    0|0
    • Merak etme tuttuğun oruç kıldığın namaz kabul olur inşallah. O konuda endişe etme

• Bak şimdi doktora gittiğinde o zaten sünnet olmana engel bir durum varsa sana söyler; ama çok az insanda komplikasyonlar görülebilir. Sünnet olmadığında birçok yönden daha çok hastalığa yakalanma ihtimalin olur. Evlenilip evlenilmeme olayında bir şey diyemem. Niye sünnet olmadığına bağlı

• valla onu biliyom da sünnet derisinde ne kadar sinir var biliyon mu o sinirlerin hepsi gidiyo :) ve şöyle diyim temizliğine çok önem veriyom sürekli deriyi geriye doğru gerdirip iyice temizliyorum zaten de sünneti mi ailem küçükken yapmamış canı acır diye bende büyüdükçe yapmadım işte haz ve istek çok fazla yoğun oluyo yanii :)

• olmalısın

0|1
    0|0
    • yani kabul etmezler mi sünnet olmazsam?

• bilemem kabul edip etmemelerini ben etmezdim ama

• neden kabul etmezdin ki hani açıklayabilirsen sevinirim

Erkekler Ne Diyor 10

• başkan sünnetsizlik beni te küçükten rahatsız ediyodu ya sizi nasıl rahatsız etmiyor anlamıyorum. ol başkan sünnet takarız bitane küçük altın :D

0|1
    0|0
    • valla müdür hiç rahatsız etmiyo doğrusu :) hem altın vereceksen sünneti mi bekleme şimdi de verebilirsin altını kabul ediyom yani :D

• Bu bilimsel makaleyi oku ve kararını ver , keşke beni de kahretsin sünnet ettirmeseylerdi şu an sakat bir biçimde yaşıyorum onların yüzünden...

www.cirp.org/pages/parents/FAQ/index_tk.html

0|1
    0|0
    • zararını biliyorum zaten o yüzden olmuyom ben de :)

• En dogrusunu yapiyorsun kardesim keske cocukken beni katletmeselerdi de bende olmasaydim

• Müslümanla evleneceksen olabilir.

0|1
    0|0
    • yani olmazsam sorun olmaz diyon

• ol bence o deri zaten pis durur fazlalık. Çocuk gibi görünürsün. Hem daha esnetik görüntü oluyor

0|1
    0|0
    • pis durduğu felan yok valla kardeş

• sen bilirsin o işin bir dakikası yok zaten bir haftada toplarsın ama senin hayatın senin yaraaaan :D

• valla başkan böyle iyiyiz yaaa :)

• ol bence

0|1
    0|0
    • kısmet çıkmaz mı diyon yani kardeşim

• Niye olmadın şimdiye kadar

• ailem küçükken etmemiş bende büyüdükçe olmak istemedim

• Muslumanligi olmak için sünnet şart değil kuranda öyle bir emir yok ayrıca sünnetli erkeklerde erken boşalma sorunu var

0|1
    0|0
    • biliyorum müdür ama kimse anlamıyo ya da anlamak istemiyo

• Sağlık açısındanda iyi birşey sünnet. Ol kurtul.

0|1
    0|0
    • sağlık açısından bu zamana kadar herangi bir sorun yaşamadım valla

• askerlik yapmadınmı

0|1
    0|0
    • yaptım valla başkan

• kefere olmak var kardeşim sen direk hastaneye uğra ne olacak

• bu yaştan sonra gidip rezil etmem kendi mi

• Rededilme ihtimalin yüksek.
    Hem sağlık açısından da sakıncalı

0|0
    0|0
    • Ayrıca sünnetsiz isen askerde zaten ederler

• askerliği yapalı seneler oldu müdür :) ya herkes mi rededer?

• herhangi bir sağlık sorunun yoksa gerekmiyor doktor olman gerekli demezse olma.

0|1
    0|0
    • yok hiç bir sorun teşkil etmiyo ki zaten temizliğine çok dikkat ediyom kardeşim

• doğrudur hele bir de iyice cahil usulü berbere falan sünnet olduysan daha beter. bir sürü sinir ölüyomuş. erken boşalmaya falan da neden olabiliyo diyolar. ben anladım çok gereksiz bir şey olduğunu zorunluluk yoksa olmamak gerektiğini ama kendim için iş işten geçti artık oğluma inşallah. üstümde çok büyük psikolojik baskı olcak en başta annesini ikna etmem gerek. bu çok ağır bir şey bu yükün altına girmem kendisi büyüyünce ne yapacağına karar vermeli. neyse belki sadece kızım olur o zaman uğraşmak zorunda kalmam. zaten ben kızım olsun istiyorum :)

• aynen öyle valla hayırlısı diyelim artık ne yapalım :) inşallah herşey gönlünce olur kardeşim :) valla ikna edemezsen işin zor :D

Yükleniyor... ;