HAYAT SİZCE DE ADALETSİZ DEĞİL Mİ?

Ülkece çok zor zamanlardan geçiyoruz. Bu hayat öyle adaletsiz, öyle boş ki, öyle yanlış zamanlardayız ki. Aşk konusuna değinmek istiyorum. Ecdadımız yıllar öncesinde Kahramanmaraş'da yazdığı destan aklıma geldi. Sütçü İmam'ın o müthiş sözü, tanımadığı insanları bile kardeşi görerek "Gâvur oğulları! Dokunmayın bacılarıma!" diyerek şerefsiz fransız-ermenilerin üstüne yürümesini düşünün, bir de şimdiki zamanımızı. Tvlerde sabah akşam yayınlanan o bitmeyen aşk filmlerini, bitse bile yenisinin başladığını ve sürekli bir öpüşme, sevişme fikrini çıkarttırmalarını. Bir düşünün, bir zamanlar dokunmayın bacılarıma diyen bir millet, şu anda öpüşme, sevişme derdinde olduğunu. Söz meclisden dışarı. Bize aşkı, öpüşmek-sevişmek olarak yansıttılar beyler! Aklımızı, fikrimizi bozdular. Oysa aşk öyle büyük bir şey ki, dokunmaya kıyamazsın, helal olmadan öpmek istemezsin. O eli tutmaktan çekinirsin, yeri gelir konuşurken bakamazsın. Büyük Türk milleti, tarihini düşün, asırlarca köle-cinsel obje ve daha doğmadan öldürülen kadınlar bizde hükümdar olabilmiş, özgürler, savaşa katılabiliyorlar, el üstünde tutmuşuz beyler el üstünde, hiç bir millet değer vermezken, biz kadını değer bilmişiz. Şimdi ise kadını bizlere cinsel olarak yansıtıyolar. "Cennet kadının ayaklarının altındadır." sözü o kadar her şeyi anlatıyor ki, biz ise bozulan fikirlerimizle o ayakların altına çiviler bırakıyoruz. Biz bu kadar düşmemeliyiz, birşeylerin yapılması gerek artık. Önce kendimizden, sonra çevremizden başlayarak yaymalıyız bu durumu. Elimizden ne geliyorsa, kadının hak ettiği değeri yeniden vermeliyiz, yollarda istedikleri gibi yürüyebilmeliler, istediği sokaktan rahatça geçebilmeliler, akşam oldu falan diye dert etmemeliler.

Sizlerin görüşleri neler?

 • Haklısın
  50%(4)58%(7)Oy Ver75%(3)
 • Haksızsın
  50%(4)42%(5)Oy Ver25%(1)
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
bir bayanın bu konuda haksızsın şıkkını seçmesi, bilemiyorum, saygı duyarım.
Soru görüşlere açıktır, buyrun sizlerde fikirlerinizi yansıtın.

0|0

Kızlar Ne Diyor 2

 • Sevgi ve aşk ile iki insanın birbirine yaklaşması ne kadar güzel bak sende diyorsun devir kötü hergün kötü şeylerle karşılaşıyoruz insanların birbirini sevmesine gelene kadar halletmemiz gereken çok şey var bırakalım sevgi baki kalsın seven sevgiyle birbirine yaklaşan insanları eleştirmeyelim cancağazım boşver şu devirde insanlar birbirini öldürürken kavga ederken birde seven insanlara sarılan aşık olan insanları eleştirmeyelim. Verdiğin örnek bu durunla hiç alakası yok anlatyıpın örnekte bir savaştan bahsediyorsun ve bu savaşta zorla kadınlara sahip olmaya çalışan askerlerden. Bu durhmla bu durum bir değil. Herkesin kendi hayatı tercihi bırakalım seven sevsin bize ne? Ama şu konuda bir eleştiri yapsaydın seni haklı bulurdum bu devirdeki seven insanları harcayan onlardan faydalanan insanlardan bahsetseydin haklıydın.

  0|0
  0|0
  • Çoğu yerde seni tebrik ederim çok haklısın kardeşim helal olsun sana ama sevişmeyi öpmeyi sarılmayı bu şekilde düşünme eğer ortada faydalnma ve art niyet yoksa

  • eline sağlık, eksiler yanlışlar olabilir, affola. Fikiri fikirle geçersin, zekayı zekayla yenersin. Buraya yazılan her şey yeni bir fikir, boşlukta kalanların dolması demektir.

  • Çok olgun ve muhteşem düşüncelere sahip bir insansın geleceğin parlak çevrendeki insanlara müjdeler olsun!!!

 • Ayakta alkışlıyorum helal olsun!

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...