Türbanlıyım büyük şirketler ya da özel sektörde iş bulabilir miyim?

işletme mezunuyum, ufaktan bir kaç yerde çalıştım ama daha büyük yerlerde çalışmak istiyorum beni kapalı çalıştırırlar mı? başvurmaya çekiniyorum aramazlar beni diye kapalı fotomdan dolayı?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Is hayati bir merdiven gibidir Ilk basamaktanbaslanir ve yukari cikilir.
    Ikincisi Niye illede büyük sirket?
    Hem kapali olmakla calismanin ne anlami var? Evet bazi büyük ünlü firmalar almiyor haklisin ama emin ol cok yetenekli biri degilsen acik olsanda almazlar. Önemli olan yetenek giydigin kiyafet degil.

0|0
    0|0
    • benimle aynı okulu bitiren arkadaşlarım çok iyi yerlerde çalışmaya başladılar
      benim İngilizcem çok iyidir, ama dili çok iyi olmayan arkadaşım bile iyi bir firmaya girdi yeteneklerini bilirim vasıfsız biri kısaca acaba neden işi girdi diye düşünmekten alı koyamadım kendimi?
      neden büyük bir firmada çalışmamayım ki.

• dedim ya yetenegin varsa girersin. ama türban olunca bazi firmalarda calistirmiolar.
      Özelliklede yurtdisi merkezli firmalar almaz. Önyargi var.
      senin ingilizcen olabilir ama bu isler nasip isidir. Kendini büyük firma diye sartlandirma.

En İyi Kız Görüşü

• Dil var mi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Eğer iyi bir şirketse; senin görünüşüne değil, iş bilgine ve karakterine bakarlar. Ha diğer türlüyse işe girmemen daha hayırlı olur :)

2|1
    0|0
  • Ohoo tam senin devrin bu devirler..
    İstediğine girersin..

Ama çok uluslu büyük şirketlerde hiç şansın yok..
    Anca anadolu kaplanı bir patrona sahip büyük bir yerde çalışabilirsin..

0|0
    0|0
    • Anca anadolu kaplanı bir patrona sahip büyük bir yerde çalışabilirsin..
      bu cümlenizi anlayamadım?

• anladım

• Eğer adam gibi bir bilgin varsa uluslarası oynarsın daha demin birini okudum nick vermicem demiş işte şöför kamyon yok boru sanayi muhafazekar diye saçmalamış eczacıbaşında filan çalışamassın diyip umutlarını kırmaya çalışmış sen ona teşekkür et geç.

Eğer iş bilgin çok iyiyse belki abd'de bile iş bulabilirsin benim kapalı bir arkadaşım vardı abdde bir tane güzel firmasında iş bulmuştu parası felanda iyiydi

1|0
    0|0
    • Güzellik firmasında

• haklısında ne bilim o kadar çok ilan varki hepsi dış görünüş istiyor bazen ne kadar iyi olursan bile ol bir yerlerine bakıyorlar, arkadaşın yurt dışında onu yapmış ama burda sanki zor gibi

• Denemeden bilemezsin. Önyargılarla yaşamayı bırakın. Bazı şeylerin olup olmadığına karar vermek için deneyin.

0|0
    0|0
  • Yandaş firmalar da gayet iyi iş bulursun.

0|0
    0|0
    • bir tek ben bilmiyorum galiba o yandaş firmaları hangi firmalarsa söyleyin başvurayım

• @uzgunkukla Sitenin aktrollü de nerde diyordum damladı yırtık dondan fırlar gibi.

• akpartili ya da herhangi bir partili değilim.

• katilim bankalarinda yesil sermayeli yerlerde calisabilirsin, okudugun ya da tecrubeli oldugun alanlar icin. genelde tercih etmiyorlar. kastettigim uluslararasi firmalar tercih etmeyenler.

0|0
    0|0
  • Pek sanmiyorum

0|0
    0|0
  • Islerde kapali veya acik diye bir ayrim yok en azindan kurumsal yerlerde kendini gelistirmekle alakali hersey

0|0
    0|0
  • bulursun neden bulamayasın

0|0
    0|0
  • Başvurmaktan çekinme.
    Sen başvurunu yap, onlar ilgilenir.

0|0
    0|0
  • asıl açık olmak bir handikap şu anda...

0|0
    0|0
  • bizim şirkette de tam tersi sadece kapalılar işe alınıyor

0|0
    0|0
    • hangi şirket sizin şirket

• hım ne üzerine sizin firma, bazen başakşehir, bahçeşehir ilanlarına bakınıyorum gayet dış görünüşe önem verenleri arıyorlar :/

• Elektronik

Basaksehir deki yasayan kesim belli zaten. Geneli muhafazakar

• Denemekten zarar gelmez

1|0
    0|0
  • Tamamen işverenlerin bu duruma bakış açılarına bağlı

0|0
    0|0
  • Sorun olmaz. Çok iyi yerlerde çalışanları çok gördüm. Bu kapalılık meselesini aşıyor artık türkiye.

0|0
    0|0
  • Hayır öyle dusunme yanı ise alınmak için illa biyerlerin açık olması gerekmiyor

0|0
    0|0
  • Cv ve kaliteli bir profille ise girebilirsn o sirketlerde calisanlar hep senin ustun diye bisy yok

0|0
    0|0
  • Ewet

0|0
    0|0
  • akp li isen devlete bile girersin rahat ol birde şehdir şıhdır onlara verdin mi sırtın yere gelmez

0|0
    0|0
    • çok sığ bir düşünce

• sizlersiniz? eğer ki düşüncelerinde gerçekten ileri görüşlü biriysen genelleme yapmazsın. bu bence sizin olaylara nefretle bakmanızla ve bazı şeyleri sindiremediğinizle doğru orantılı olarak gelişiyor..

• neden genelleme yapmayayım sizler kendi içinizdeki pislikleri ayıklamayın ben mi? ayıklayım sizler bizler için konuşurken genelleme yapın ki sen yapıyorsun ben kapalıyım işe girermiyim bak sen kendini genelliyorsun? sen önce sen kapalısın diye neden işe giremediğini sorgula bu algıyı bu düşünceyi bizlere empoze eden kapalı insanları aranızdan temizleyin sonra özel sektöre girip giremiyecegini sorgula

özel sektör kim bana daha çok para kazandırır diye bakar açığına kapalısına bakmaz bacım...

önce siz kendinizi temizleyin kapiş

• Anadolu sermayeli sirketlerde belki
    Ama global sirketlerde zor

0|0
    0|0
    • yani bakıyorum ilanlara normal bir danışmanlık ilanında bile dış görünümüne önem veren diyor bunlar bile almıyor

• Yilma bozma moralini
      Bazilari 1 ay bazilari 1 yilda bulur
      Onemli olan kalici bir is olmasi

• Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 11

• kapalılıkla ne alakası olabilir ki tecrübeye yeteneğe bakarlar misal olarak kadın gelmiş 4 dil biliyo master yapmış bilmem kaç yıl tecrübesi sertifikalar falan fistan ama kapalı diye almayacaklar mı saçma olur başvur sen

0|0
    0|0
  • Günümüzde böyle bir endisenin yaşanması ne kadar da acı.
    Ne yazık ki kıyafetlerine gore insanları yargılamak adet haline gelindi başı açık rahat başı kapalı yobaz şeklinde ithamlar kol geziyor
    Sen de bir torpil bulmaya bak olmadı istedigin gibi bir iş istiyorsan senin yancıların da var (sözüm sana değil yanlış anlama)

0|0
    0|0
  • Şimdi güzel kardeşim önce AKAPE gençlik kollarına üye oluyorsun sonra memur sıkıntı yok :) Onlar senin her türlü hakkını savunun yanında olur hiç endişem olmasın :)

0|0
    0|0
  • işinde iyiysen kesinlikle sorun etmemeleri gerekir. eğer bunu sorun ediyorlarsa bu onların amatörlüğüdür.

0|0
    0|0
  • asıl sen bulursun

0|0
    0|0
    • hangi konuda asıl ben bulurum

• Neden olmasın akademi hayatını tamamladıktan sonra basörtün sorun olmaz olmamalı...

0|0
    0|0
  • bulursun

1|0
    0|0
  • imkansız değil ama zor

0|0
    0|0
  • Bulursun.

0|0
    0|0
  • sorun yok bak bende türbanlıyım gayette memnunum sen başvur allahdan ümit kesilmez

0|0
    0|0
  • 2016 nin türkiyesinde calisabilmen lazim.
    Gericilik yapmasinlar insanlari soyle boyle diye yargilayip 90% in musluman oldugu bir yerde turbanli calistirtmamakda nasil bir sacmalikdir?
    Calisirsin calisirsin hic takma

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;