Dindar ama ahlaksız bir toplumu Allahın affetmeyeceğini bilmiyormusunuz?

Ebu cehilde Allah Allah deyip peygambere karşı savaştı, Yezidde Hüseyinin kafasını keserken Allahu Ekber dedi. Nice insanlar vardı namazında niyazında ama para delisi.. Peki ya sizler kıldığınız namazların ve yaptıgınız ibadetlerin yanında zinanızı, gıybetinizi, hırsızlığınızı ve nice vazgeçmediğiniz günahı Allahın afmı edeceğini sanıyorsunuz?


1|0

En İyi Erkek Görüşü

  • Ahlaksız insana dindar denemez. Bir kimse hem ahlaksız hem de dindar olamaz. Çünkü İslam dini güzel ahlakı da emrediyor. Dindar, dinin emirlerini yerine getiren, yasaklarından da kaçınan kimseye denir.
    İşlediğimiz günahları Allah'ın affedip affetmeyeceğini bilemeyiz. Ama kul hakkından başka her günahı affedebileceğini Allah bildiriyor. Hesap günü de iyilikler terazinin bir kefesine, kötülükler diğer kefesine konduğundan iyilik tarafı ağır basarsa kişi cennete gidecektir. Günahları ağır basarsa da şefaate kavuşup yine cennete gitme imkanı vardır. Günahlar çok olup cehenneme gidilse bile imanla öldüğümüz takdirde yine cennete gidilecektir. Tüm mesele dosdoğru bir iman ile ölebilmektir. İtikadı bozuk olan küfre düşmemişse bile iyiliklerine sevap verilmez ve muhakkak cehenneme uğrar. O yüzden yapılacak iş önce ehl-i sünnet itikadına uygun şekilde itikadı düzeltmektir. Günahlardan kaçınmanın ana sebebi, yaşarken sahip olduğumuz imanı ölüm anında kaybetmemektir. Maazallah işlediğimiz belki küçük bir günah Allah'ın gazabını çeker de ölüm anında Allah'ın yardımından mahrum kalır ve imanımızı şeytana kaptırıveririz.

    0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor... ;