“Ben yaşayamadım ama çocuğuma yaşatacağım" dediğiniz ukdeleriniz var mı?

“Ben yaşayadım ama çocuğuma yaşatacağım

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Ebeveynler olarak şu an en hatalı yaklaşımlarımızdan biri de bu işte. Kolayı avuçlarına sunmak. Oysa başarabilmesini sağlamak daha önemli. Başarabilmesi için destek olabilmek. Tüm imkanları önüne sunmak değil. Sonuç ortada işte. Geçmişinden bir haber bir gençlik, değer yargılarından uzak bir toplum, Osmanlıyı "Muhteşem Yüzyıl" senaryosu, gerçek hayatı izlediği diziler sanan bir nesil.

Pek doluymuşum. :)

1|0
    0|0
    • Çok haklısınız, bunun üzerine söz söylemek olmaz 👏 😊

• Estağfurullah. :)
      Fikir birliğine varmaktır önemli olan. Çatıştırmak değil. :)

En İyi Kız Görüşü

• zor bir çocukluk geçirdim. Fiziksel şiddet yoktu ama psikolojik olarak sürekli baskı altında gibiydim. Annemde çabuk sinirlenirdi yani öyle anlayışlı bir hali pek yoktu. Dediğini yapınca iyi oluyordu.
    Anneme ve babama benzemeyi istemem hatta kendi çocuğumada aynısını yaparsam diye korkuyorum sonuçta bilinçaltı denilen bir şey var.
    Ancak olabildiğince iyi davranıcam, korkutmıcam ve duvarları boyamak isterse onunla birlikte boyarım :)
    kısıtlamıcam pek oturup tv ye mahkum etmicem çocukları bir şey bulurum illaki

1|0
    0|0
    • Canım benim inşallah sen çok iyi bir anne olursun :)

• teşekkür ederim :) inş :)

Erkekler Ne Diyor 24

• Çocuğuma yaşatacağım şey değil de,
    çocuğumla birlikte yaşamak istediğim şeyler var..

https://i.hizliresim.com/o3Rnr9.jpg
    https://i.hizliresim.com/lj6Bvr.jpg

2|0
    0|0
  • O kadar var ki.. inşAllah çok güzel bir hayat sunacağım...

1|0
    0|0
  • Akülü araba keyfini ben yaşamadım ama o yaşayacak

1|0
    0|0
  • Sonra neden aile baskısı var. Ahanda sana cevabı. Ben bırakırım kendi kararlarını kendi versin yanlış bir karar verirse sadece uyarırım. Eğer ki benim seçtiğim gibi yaşamak istiyorsa zaten robot yetiştiriyorumdur.

1|0
    0|0
  • Yaşı 22-23übulmadan benim yaşadıklarımı daha erken yapması. misal yamaç paraşütü ya da üniversiteye spor arabasıyla gitmesi gibi :) Tabi uygun adayı bulup meyve verebilirsek :)

1|0
    0|0
  • Evlenip çocuğum olması lazım önce :)
    kısmet

1|0
    0|0
  • evet var

1|0
    0|0
  • daha o levele atlamadık

1|0
    0|0
  • bu söz hayattaki en büyük saçmalıklar haline gelebiiyor hayır yok

1|0
    0|0
  • Var : ) Çok fazla..

1|0
    0|0
  • yoktur

1|0
    0|0
  • çok şey var en önemliside parasızlık

1|0
    0|0
  • aklıma gelen yok ama vardır bircok

1|0
    0|0
  • Dersleri konusunda asla zorlamıycam.

1|0
    0|0
  • Şuanda Yok :)
    Düşünmedim

1|0
    0|0
  • biraz konu dışı oldu sanırım afedersiniz
    "ben yaşayamadım kızım yaşasın" diyen anneler ve "oğlum değil mi yapar" diyen babalar yüzünden çok kötü bir nesil yetişiyor. :(

1|0
    0|0
    • Evet haklısınız :( buna ben de karşıyım.

• Ah evet yaa :D ne kadar da uyumluyuz :D

• Allah bozmasın hanfendi :)

• bekar maleseffffffff

1|0
    0|0
  • Tek cocugum olsun koltuk altimda karpuz gibi tasiyayim.

1|0
    0|0
  • sporcu yapıcam

1|0
    0|0
  • Yurtdışı gezileri her yaz onu yurtdışında tatile göndercem

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 13

• Anlayışlı sabırlı konuşmasını bilen çocukları çok seven kesinlikle müthiş bir baba olabilecek biriyle wvlwnmwklw başlayacağım önce. Babasını çok sevmeli. Babası onun aşkı olmalı her başı sıkıştığında yanında olmali ve haftasonları vs eglebwbilmwli. Erkek arkadaşlarını saklamamali. Hepsini ben ve babasıyla tanistirabilmeli. Onu uzmemwlwrinw izin vermeyiz. Eğer bir gun yarı yolda bırakılırsa babasının omzunda aglayabilmeli başka bir erkekte o teselliyi arayıp daha fazla hatalara düşmemeli. Bu öyle önemli ki.. ben kendimce ilgili ve sevgi dolu bir anne olurum. Babanın kızıyla iletişiminin onun karakterinde , mytlulugunda seçtiği erkeklerde, bir ilişkiye yüklediği anlamda, yaşadığı ilişkilerde büyük payı var. Gelecekteki eşime fazla şey düşüyor ;)

1|0
    0|0
  • Eger 18 yasin ustunde bir kizim var ise.
    Ve sevgilisi de varsa.
    Tanisicam :D
    Annem zamaninda tanismadi benimkiyle bosuna oyalandim. Tanissaydi annem daha iyi anlardi cunku

1|0
    0|0
    • Bunu ben de yapmak istiyorum :)

• anaokulu

1|0
    0|0
  • var :d

1|0
    0|0
  • düsünmedim :)

1|0
    0|0
  • yok ama yaşadım yaşamasın dedşiğimö çok şey var

1|0
    0|0
  • Neler yok ki.. Zaten çocuklarıma en iyisini yaşatmak için okuyorum değil mi 😄

1|0
    0|0
  • Onu spora daha erken yaşta yönlendireceğim.

1|0
    0|0
  • Hiç öyle bişey olmadı Elhamdülillah

1|0
    0|0
  • Var olmaz mı

1|0
    0|0
  • paten sürdürmek, yüzme kariyerime kaldığım yerden devam etmesi, piyano öğrenmesi

1|0
    0|0
  • Benim cok var onu yuzme at binme vs faaliyetlere gondercem. Beraber her haftasonu dag tirmanmaya dogayi kesfetmeye gitcez ins.

1|0
    0|0
  • Okutacam çocuğumu

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;