Bu 7 manevi değerlerden en çok hangisine değer veriyorsunuz? Ankete katılır mısınız lütfen?

Bu 7 manevi değerlerden en çok hangisine değer veriyorsunuz? Ankete katılır mısınız lütfen?

• Bilim/Bilgi
    7%(2)7%(4)Oy Ver8%(2)
  • Din/İnanç
    50%(15)57%(32)Oy Ver65%(17)
  • Sanat/Spor
    0%(0)2%(1)Oy Ver4%(1)
  • Siyaset/Politika
    0%(0)0%(0)Oy Ver0%(0)
  • Ahlak/Etik
    27%(8)20%(11)Oy Ver12%(3)
  • İnsan/Varlık/Hümanizm
    13%(4)12%(7)Oy Ver11%(3)
  • Felsefe/Filozof
    3%(1)2%(1)Oy Ver0%(0)
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• "Ben insanları ve cinleri ancak bana iman edip, ibadet etsinler diye yarattım.." (Zariyat/56)

"Dünya hayatı ancak bir oyun ve bir eğlencedir. Elbette ki ahiret yurdu Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için daha hayırlıdır. Hâlâ akıllanmayacak mısınız?"
    (En'am/32)

#Vesselam

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Benim en önemli değerim dinim ancak geri kalan tüm değerlerde dinim doğruldutunsa gayet değerlidir açıklamak gerekirse dinimin ilk emri okudur ve kutsal kitabımda bu pek çok yerde bu belirtilmiştir ''De ki, Bilen ile bilmeyen bir olur mu? Bilen elbet kıymetlidir.'' şeklinde bir ayette bulunmaktadır
    Sanat dinim sanata çok önem verir bunu her yerinde sanatı barındıran muhteşem camilere her kelimesi bir dağ yükünde olan şiirlere bakarak anlamak mümkün zaten
    Spor özellikle peygamberimin spor ile alakanı onlarca hadisini bulmak mümkün
    Siyaset dinde siyaset yoktur şeklindeki bir görüşe kesinlikle katılmıyorum zaten biazcık islamiyetin tarihini araştıran biri Mescid-i Nebevi de döneminin toplumu etkilen pek çok kararında orada görüş alışverişinde bulunarak yapıldığını görürler zaten dinimde danışmanın istişare etmenin önemini belirtmiştir e siyasette zaten temelde bu değilmidir istişare ederek doğru olanı belirmeye çalışmaktır bence

0|0
    0|0
    • Ahlak ''şüphesiz ki Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayasızlığı, fenalığı ve azgınlığı da yasaklar. o, düşünüp tutasınız diye size öğütler verir'' şeklinde bir ayet olduğunu biliyorum ve bildiğim kadarıyla her cuma günü hutbeden sonra beylerimize bu hatırlatılıyor ve güzel ahlakı daha pek çok ayette ve hadiste vurgulamıştır
      İnsan Dedemin anlattığı bir kıssada birgün peygamberim ashabının yanında iken yanlarından bir cenaze geçmiş ve peygamberim ayağa kalkmıştır yanında bulunanlardan biri onun bir müslüman cenazesi olmadığını yahudi cenazesi olduğunu söyleyip ayağa neden kaktığını sormuş peygamberimin cevabı ise ''Müslüman değil ise insandamı değil'' şeklinde cevap vermiştir veya Yunus Emre ''Yaratılanı severim, Yaradan'dan ötürü'' demiştir

• Felsefe dinim akıla çok büyük önem verir ve tüm bilimlerin anası kabul edilen felsefeyi veya bilimin açıklayamadığı bazı olaylara cevap olmaya çalışan felsefeyi inkar etmesi beklenemez hatta felsefenin içindede islam felsefedi adı altında bir alanda vardır
      kişisel görüşlerim bu yöndedir polemik amaçlı cevap yazmazsak sevinirim

Erkekler Ne Diyor 5

• Bilim ve spora önem veririm.
    Tanrıyla aram hiç bir zaman iyi olmamıştır.
    Siyaset insanların kalitesini düşürüyor bu devirde.
    Ahlak ne derecede bu sitede zaten güzel örneklendiriyorlar.
    İnsanlardan nefret ederim.

0|0
    0|0
  • Din din din

0|0
    0|0
  • hepsi aynı yere çıkıyor doğruluk samimiyet

0|0
    0|0
  • nickimden belli olduğu gibi :)

0|0
    0|0
  • en çok keyfime değer veriyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• İnsan dedim. Dindi ahlaktı siyasetti bunlar tamamen palavra. Önemli olan insanlığın farkında olmak. En büyük erdem budur bence.

0|0
    0|0
  • İnançsız ben bir hiçim.

0|0
    0|0
  • Bilim ve spor çok önemli
    Dinde yobazlıktan nefret ederim
    Siyaset yapmam
    Çoğu insanı sevmem
    Ahlak önemli

0|0
    0|0