Bipolar teşhisi kondu sevgilime söylemeli miyim?

2 yıldır beraberiz çok dengesizim sürekli bundan şikayetçiydim davranışlarımın normal olmadığının farkındaydı ama çok sevdiği için herşeyime katlandı bir günde sayısız kez ayrıldım sürekli ayrılıp barıştım ama sevdiği için beni böyle kabul etti.

bipolarmışım üç yıldır depresif dönemlerim uzun sürüyormuş ağlayıp duruyorum sevgilime söylemeli miyim tepkisi ne olur :(

0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Merhaba, bir psikoloji bölümü öğrencisi ve bipolar teşhisi konan bir kız arkadaşı olan biri olarak düşüncelerimi belirtiyim, belki bir faydası olur.

Öncelikle bipolar rahatsızlığa sahip olmayı sen seçmedin senin elinde olmadan gelişen şeyler sonucunda gerçekleşti o yüzden durumunla barışık olmasın ve kesinlik ama kesinlikle erkek arkadaşına bu durumu anlatmalısın. Hem ilişkiniz açısından daha iyi olur, hem senin kendini kontrol altına alabilmen açısından daha iyi olur, hem de erkek arkadaşının kafasındaki bazı soru işaretleri yok olur. O yüzden kesinlikle söylemelisin. Bu arada tabi ki söylemek yeterli değil gerçekten iki taraf içinde sıkıntılı bir durum bu ben bir erkek arkadaş olarak çok zor durumların içine düşmüştüm ve şu an da kız arkadaşımla birlikte olabilmemi tek sebebi onu elinden gelenin en iyisini yaptığını bilmem. Hem psikiyatr hem de psikolog la düzenli görüşmeler yapıyor, oldukça bilinçli durumda ki kendisi de zaten psikoloji öğrencisi. Kız arkadaşıma en çok yardımcı olan şeylerden biriside etrafında ki insanların onun içinde bulunduğu durumu bilmesi. Ona güven katıyor ve ne olursa olsun yanında olduğumuzu hisettiriyor ve iyileşmek adına çok daha fazla şey yapıyor. O yüzden sadece erkek arkadaşına değil ben çok fazla vakit geçirdiğin insanlara da bunu anlatmalısın etrafında ki insanlar bilinçli ve seni seven insanlarsa emin ol her şey daha güzel olur. Neyse çok uzattım bence erkek arkadaşına anlatmalısın :) Bu arada kafana takılan her hangi bişey olursa mesaj da atabilirsin yardımcı olmaya çalışırım.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bence söylemelisin. Bipolar olmayı sen seçmedin sonuçta, o da bir rahatsızlık türü ve kişinin kendi elinde olan, kendi isteğiyle var ya da yok edebileceği bir rahatsızlık değil. Böyle tavırların olmuşsa, bunun nedeninin rahatsızlığın olduğunu bilmek belki sevgilin açısından da daha iyi olacaktır. Dengesiz tavırlar sergileyen sevgilisinin neden böyle davrandığını zaten merak ediyordur kendisi. O yüzden söylemeni öneririm. bunun dışında yukarıda bahsettiğim gibi, bu rahatsızlığı sen üretmedin :) Kendine ne kız ne de acı bu durumda. Bu rahatsızlığın tedavisinde kullanılacak yöntemler ne ise hepsini denemeye gayret et ki, dAha normal bir hale gelebilsin senin için de birşeyler :) Zaten tamamen yok edilebilicek bir rahatsızlık diil. Doktorunla iletişimin kuvvetli olsun. Aynı zamanda kendinle de iletişiminin yüksek olmasında fayda var :) Geçmiş olsun.

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;