Parasız hayat düşünün ?

Para herkeste eşit miktarda olsaydı hiç yüksek mevkilerde çalışanlar olmasaydı bütün insanlar aynı ekmeği yiyip aynı yerlere gidebilseydi yaşam nasıl olurdu?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Platonun hayalindeki devletten bahsediyorsun ne yazik ki imkansiz :/ insanlar insan olmasaydi nasil olurdu gibi bir soru olmuş bu. Aile icinde bile bir kardesten kuzenden dah üstün olmaya calisirken genel olarak biri ile esit olma kavrami bence tamamen dogaya aykiri. Hayvanlarda bile bu böyle. Ustelik insanlarin daha guclu bir silahi varken bunu herkes kendi menfaati icin kullanacagindan eşitlik olmasi pek imkanlı değil. Dusunmek bile istemiyorum malesef. Esit bile dogmazken esit yasayacagimizi pek sanmiyorum

0|1
    0|0
    • hayallere de sınır koymak istemiyorum açıkçası. bir film izlemiştim ne yalan vardı dünyada ne kendini diğerinden üstün gören insan. bir yerde yine insanlar çığrından çıkmaya tam başladı derken kendilerini sorgulamaya başladılar biz ne yapıyoruz diye. İşte aslında herkesin tek yapması gereken şey de bu 'öz eleştiri'

• Imkansiz bir sey sonucta. Hayallere sinir koymak hos bir sey degil ama bunu dusunursen suanki sisteme ayak uyduramazsin. Insanlarin var oldugundan beri hep bir siniflandirma ustunluk vs gibi şeyler var. Kimse hiçbir sekilde esit olamıyor. En esit toplumlar bile aslinda esit degil vs vs vs

Erkekler Ne Diyor 14

• harika olurdu... kimse kimseden kendini üstün görüp hor görmezdi

1|0
    0|0
  • Olmazdı. Arada tembellik yapanlar olurdu bu da huzursuzluk yaratırdı. Bu nizamı sağlamak çok zor olur.

1|0
    0|0
  • Güzel olurdu

1|0
    0|0
  • çok güzel ya :)

1|0
    0|0
  • Das Kapital'i mi okudun:)

0|0
    0|0
  • bir bok yürümezdi

0|0
    0|0
  • sosyalist ülkeler öyle

0|0
    0|0
  • Amacsiz olurdu

0|0
    0|0
  • Soruyu okur okumaz dusunemedim bir kere demekki parasiz olmuyor :D

0|0
    0|0
  • Aha Marksizm aha komünizm 😄

0|0
    0|0
  • komünal toplum yani

0|0
    0|0
    • soran anlamadın beni ben sosyalistim sana destek veriyorum o kişinin görüşü saçma

• işte hayat.

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

• Haksızlık olurdu. Çünkü mesela üniversite okumamış normal bir işte çalışan biriyle hukuk okumuş gecesini gündüzüne katmış biri aynı miktarda maaş almamalı.

0|0
    0|0
  • Insanlar yuksege ulasmaya calisirdi yine

0|0
    0|0
  • Bok gibi

0|0
    0|0
  • düşünemiyorum :D

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;