Türkiye'deki yargı bağımsız ve güvenilir mi?

Evet arkadaşlar görüşlerinizi, düşüncelerinizi alim, başınıza bir olay geldiğini düşünün ve olayın mahkeme de çözümlenebileceğini farz edin, sizin haklı olmanıza rağmen hakimin sizin aleyhinize karar alması nasıl değerlendirilebilir, adalet denen şey nedir ülkemizde.


0|0
12

En İyi Erkek Görüşü

  • Anayasada ne yazıyorsa, o uygulanır. Sıradan bir vatandaş olarak kimse seni kayırmaz. Dava açtığın adam Cumhurbaşkanıysa ayrı. Fakat normal bir vatandaşla aranda hukuksal bir mevzuat yaşansa, gerekli işlemler yapılır. Eğer nüfuslu bir insansa, dünyanın her yerinde savcıları ve hakimleri satın alma gücüne sahiptir zaten.

    0|1
    0|0
    • Öyle de, Formaliteymiş gibi yansıtılıyor, yasalar önünde gerçekten herkez eşitmi, yoksa hakimden hakime değişiyormu durum.

    • Yasalar önünde herkes eşit değil, bu yaşadığımız dünyanın içersinde mümkün olmayan bir durum. Sıradan vatandaş dahi olsa, hakimin yakın arkadaşı çıkma olasılığı var. Haliyle tolerans gösterir. Fakat eğer hakimin tanıdığı değilse ve hakime para yedirecek, onun makamını yükseltecek güce sahip değilse, hakim kimseyi kayırmaz, olan kanunları işler. Şimdi sıradan bir vatandaşla, başbakanın davasında hakimin eşit olmasını beklersen, ahmaklık olur. Zira başbakan onun makamını yükseltecek güce sahip biri, sen ise sıradan birisin. Ne yazık ki kusursuz adalet, insanların olduğu hiç bir yerde mümkün değildir...

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;