Erkekler ev işinde yardımcı olmalı mı?

Erkek adam temizlik, bulaşık ütü yapar mı?
Erkekler ev işinde yardımcı olmalı mı?

Güncellemeler:
güncel
...

1|0
4823

En İyi Kız Görüşü

• Eğer kadında çalışıyorsa evde ortaklaşa hareket etmek en uygunudur. Kadın çalışmıyorsa zaten sıkıntı yok kadın talep etmez bile. O yüzden hayat müşterektir.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 47

• Neden yapmasın?
    Yalnız kalınca tıkır tıkır işleyen erkek neden bir kadının yanında tüm işlerini ona yaptırır? Oysa erkekler kadınlardan fiziksel olarak daha güçlüdür. Kadının 2 saatte bitirdiği fiziksel bir işi erkek 1 saatte bitirebilir.
    Erkek kardeşimden biliyorum.

1|1
    0|0
  • Her insan giyinir ve giysisi kirlenir kırışır.
    Her insan acikir yemek yer, yediği bulaşık olur.
    Dolayısıyla bu fiziksel işler cinsiyet ayrımı içermezler.
    Ama annelik başka.

0|1
    0|0
  • Asla asla asla asla. Zaten yaptıkları da bir şeye benzemiyor. Bir bayanın yapmasıyla erkeğin yapması bir mi? Onlar yapınca genelde baştan savma ve hemen bitsin kurtulayım tavrıyla yaptıkları için gelişi güzel görünüyor. Mesela bulaşık makinesini boşaltıyorlar. Ama her şeyin yeri değişmiş. Çamaşır toplarlar, mandallar askıda bırakılmış. Çamaşırlar askıya asılmamış özensizce dürülmüş. Bir alet erdavat bozulur yapmaya kalkarlar. Nafile keşke elini sürmeseydi dedirtirler, kullanılmayacak hale sokarlar. Kadın ister çalışsın ister evde olsun bence ev işlerini kendisi halletmeli. Hem göz estetiği açısından hem de ev bütçesi açısından :)

0|1
    0|0
  • Gerektiğinde yapmalı hayat müşterek eğer kadın da çalışıyorsa işler bölünerek yapılmalı, ayrıca kadın çalışmıyor bile olsa erkek işten gelince salatayi yapabilir diye düşünüyorum..

1|1
    0|0
  • Yapar..
    İş bölümü önemli. Kadın köle ya da hizmetçi değil! bir zahmet yardım etsinler..

0|1
    0|0
  • Gerektiğinde olmalı,, daimi değil tabii,, bunu kadınlar kullanmamali herşeyi erkeğe yaptırmA çabasında olmamalı,,
    Birlikte zevkle yemek yapılabilir mesela,, eşi hasta iken utusunu kendi yapabilir,, herşeyi sevgi saygi çerçevesinde eşler beraber yapabilir,, bu yuvanin birligini devamlılığını da korur eminim

0|1
    0|0
  • Ütü değil de bir salata bir balık falan yapabilir 😄😄

0|1
    0|0
  • Valla şahsen bir erkeğin kendi basina temiz ve düzenli olması +100 puandir gelecekteki esimden de boyle olmasini isterim ne olacak sanki beraber cam silsek 😄bence bu bile romantik 😄😄

0|1
    0|0
  • Yapmalı.

0|1
    0|0
  • Neden yapmasın? Gerek eşine yardım için gerek yükünü hafifletmek için yapmalı bence değer verdiğin in göstergelerinden biri olduğunu düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Yapmalı

0|1
    0|0
  • Evet tabiki. Eşit paylaşılmalı herşey

0|1
    0|0
  • vAllah yapmasin, ben istemem sahsen ;)

0|1
    0|0
  • Olmasın.
    Potansiyel durumu iyileştirmek yerine daha beter bir hale soktular benimkiler. Lazım değil ben hallederim.

0|1
    0|0
  • Yapar

0|1
    0|0
  • Olmalı tabii

0|1
    0|0
  • olsun canım eline mi yapışır :D

0|1
    0|0
  • Arada yardım etsin hep değil

0|1
    0|0
  • tabiki de elinden geldiğince yardımcı olmalı.

0|1
    0|0
  • Olmali

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    27

Erkekler Ne Diyor 22

• Modern dünyanın gereklilikleri var. Bunlardan biri de kadınların da artık çalışmasının "gerektiği" . Çünkü bugünün dünyasında bu biraz daha zaruri oldu. Bu durumda onlar da çalışıyor ve vakitleri kısıtlı. Erkeklerin mutfağa girip de herşeyi yapmasına karşı olsam da;bence erkekler birçok konuda eşlerine yardımcı olabilirler. Bu hem bayanların çok hoşuna gidecektir hem de erkeklerin. Ne kaybeder ki bir erkek eşine yardımcı olsa?

0|1
    0|0
  • ben hepsine yapıyorum :d

0|1
    0|0
  • yıllardır tek yaşıyorum..
    aklınıza gelecek her türlü işi bilirim..
    ama evlenince yaparım demem.
    yaparım dersen o işin sahibi olursun.. yapmadığın zaman yaparım sözün hatırlatır.
    yapmam derim ama eşimin yorulduğunu gördüğüm zaman tabiki yardım ederim.
    mutluluk bu anlarda saklıdır.

0|1
    0|0
  • Tabii ki hayat müşterektir...

0|1
    0|0
  • hayat müşterek

0|1
    0|0
  • Hayat müşterek tabiki yaparım zaten gerektiğinde yardım isterler gibim geliyor mesela yemeği o yapıyosa salatayı ben yapar sofrayı kurarım bunda bişey yok ki

0|1
    0|0
  • Hayat müşterektir bence ne yapılacaksa ortak yapılmalı ortak yapılacak şeyler zira bazı erkekler kadınları hizmetçi ve de seks kölesi olarak aldığını zannediyor ama öyle bir dünya yok. :)

0|1
    0|0
  • Olmamalı

0|1
    0|0
  • olmamalı

0|1
    0|0
  • bir kere yerleri sil, yoga gibi yeminle

0|1
    0|0
  • Bekarim mecburiyetten yapiyorum ama evli olsam karismam

0|1
    0|0
  • Yapar ben yapıyorum

0|1
    0|0
  • Kadın neye duruyo pardon :/

0|1
    0|0
  • yalnız yaşıyorum
    ben yapıyorum
    iki kişi olduğumuz da ikinci kişi yapar :)

0|1
    0|0
  • Kızların genelinin görüşü şudur bence. herseyde yardım isterler. ama mutfak vs sadece yakısıklı erkeklere yakısır

0|1
    0|0
  • Evet yardımcı olmalı. Ben kendi odamı temizlerken inanılmaz zevk alıyorum, iyi hissettiriyor. :D

0|1
    0|0
  • Elbette gerektiğinde yardım edecek. Evlilik denince iyi günüde olur kötü günüde. Sağlığı olduğu gibi hastalığı da var bunun. Ayrıca ev işleriyle uğraşmak bazı erkeklerin çalışma hayatından daha zor.

0|0
    0|0
  • Kadın çalışıyorsa yardım etmeli

0|0
    0|0
  • burdaki asıl soru:
    niye yapmasın arkadaş üniversitede ne yaptı bu millet niye şimdi utanıyorsunuz :S

0|0
    0|0
  • Hepsini yapa bilir. Elbette zorumda degil.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2
Yükleniyor... ;