Evet Günün Sorusu İnsanlar Neden Öpüşür?Çorumdan Slmlar Saygılar

Yapılan bir araştırmaya göre, birçok kültürde dudaktan öpüşmenin olmadığını ortaya çıkartıldı. Peki, öpüşme nasıl ortaya çıktı?
Aslında biraz düşününce öpüşmenin ilginç ve biraz da iğrenç bir şey olduğu düşünülebilir. Karşınızdaki insanla bazen uzun süreliğine tükürük paylaşımında bulunursunuz. Bir öpücükten karşılıklı olarak 80 milyon bakteri geçebilir.
Evet Günün Sorusu İnsanlar Neden Öpüşür?
Herkes ilk öpücüğünü ayrıntılarıyla hatırlar ve yeni romantik ilişkilerin başlamasında öpüşmenin önemli bir yeri vardır. Batılı toplumlarda romantik öpüşmenin evrensel bir insan davranışı olduğunu sanılabilir; ama yeni bir araştırmaya göre, aslında farklı kültürlerin birçoğunda bu türden öpüşme olmadığı gibi, hayvanlarda da oldukça nadir bir davranış bu.
Peki, bu ilginç davranışın ardında ne yatıyor? Eğer faydalı bir şeyse neden tüm insanlar ve diğer hayvanlar öpüşmüyor? İşte hayvanların çoğunun öpüşmemesi, bazılarının neden öpüştüğünü açıklayabilir.


Öpüşmek Evrensel Bir Davranış Değil!
Dünyanın çeşitli bölgelerinden 168 farklı kültür incelendi ve sadece yüzde 46’sında romantik öpüşmenin olduğunu ortaya koydu. Daha önceki tahminlerde ise bu oran yüzde 90 olarak veriliyordu. Yeni araştırmaya göre ebeveynlerin çocuklarını öpmesi hariç tutularak sadece çiftlerin dudak dudağa öpüşmesi üzerinde duruldu.

Avcılık ve toplayıcılığa dayanan birçok grupta öpüşmeye rastlanmadı. Hatta bazıları bu davranışı tiksindirici buluyordu. Brezilya’daki Mehinaku kabilesi öpüşmenin “iğrenç” olduğunu söylüyordu. Atalarımızın yaşam biçimine en yakın yaş


0|0
01

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...