Ülkedeki din ayrımı?

burda bile tepki vercekler vardır diyerekten başlıyorum... lol oynuyorum şimdi bir çocukla tanıştık iyi anlaştık falan dedim kanka ekle facebookdan adam profilime girdi uzun saç falan sen müslümanmısın dedi yok değilim dedim miktir git lan dedi bende niye len naptım dedim yine aynını yazdı engelledi falan ne tür manyak bunlar baya bir bunlarla uğraşıyoruz ya da birine diyosun din konusu açılıyor falan kadın geldi dükkana bir örnek olsun :D işte ters haç takıyordum dinden konu açıldı türbanlı kadın beni müslüman yapmaya çalıştı bende fikirlerimi savundum bu sefer yazık allah akıl fikir versin falan diyor bizim ülke ayrımcılığı bırakmadığı sürece gelişemez gibi geliyor bir röpörtaj izlemiştim ateist olsa tanıdığınız arkadaşınız vs diyordu herif asarım keserim öldürürüm falan diyor millet kafayı yemişler cidden :D sen kimi niye kesiyorsun saçmalık :D sizin düşünceniz nedir bu konuda?

0|0
612

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanın inancını savunmak zorunda kalması kadar saçma birşey yok. Adı üstünde inanç, bilinmeyeni yorumlama durumudur. Bu anlamda benim gözümde inancı için kapananlara yapılanlarla, başka bir dine ya da görüşe sahip olanlara yapılanlar aynı derecede tiksinç. Allah'ın, Tanrı'nın ya da ne diyorsanız O'nun adına başkalarına zulmetmekten vazgeçin.

Ayrıca sen müslüman değilsin diye sana s. ktir git diyen birinin müslümanlığı seninkinden daha çok tartışılır.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Dinin insanları uyuşturmasının en belirgin örneklerinden biri dinler kitaplarında barış derken farklı dinden insanlara hakaret etmekten vazgeçmiyorlar insanları çoğu zaman birbirine düşüren insanlar arasında belirgin çizgiler oluşturan sey dinler aslında

0|0
    0|0
    • her şey bir ayrımcılık doğurmaya başladı bizim ülkede hiç bir şeyin dozu yok ciddiyim futbol maçında ölen taraftarlar var abi komik geliyor bana ya da ırk ayrımları siyasi ayrımlar bile insanları birbirine düşürüyor çok meraklıyız birşeyler için birileriyle kavga etmeye sanırım bu kadar saf olunmamalı bu tarz şeylerden uzak kalmaya çalışmak en iyisi dini görüşüm yok siyasi görüşüm yok futbol takımı tutmuyorum bu bile bir taraf olarak gözükcek artık :D

• Siz görüş sunmuyorsunuz sizin gibi düşünenlerde görüş sunmuyor ama yine de siz suçlanıyorsunuz dinin yanlışlıģını tüm dinlerde açıkladığımda bile bana bunlar hep birilerinin oyunları sizde onun kölesisiniz diyen insanlar çıktı oysa farkında değil hiç biri asıl bir şeylere hizmet eden köle olan dar bakan kendini geliştiremeyen onlar takmayın ve görüslerinizi sunmaya devam edin ben öyle yapıyorum en azından biri olmasada biri illa ki dinler

• Saçmalık. Anladıklarını sandıkları sadece din var (onu da anlamıyorlar ya zaten, neyse, o çok başka konu) ölümüne de savunuyorlar o yüzden. Benim başıma daha komiği geldi, çocuğun biriyle konuşuyoruz belli hoşlanıyor benden bende çocuğu tanımaya çalışıyorum falan, ben karikatür delisi falan olabilirim bu arada. Neyse eski evimde neredeyse her din ile ilgili komik karikatürleri yazıcıdan çıkartıp çalışma odasına asmıştım. Gülüyordum iyi geliyordu falan. Neyse bir gün çocuk bana geldi yemek falan yedik evini dolaşabilir miyim dedi tabiı dedim çalışma odasına girdi Musa ile dalga geçene güldü putlarla dalga geçene güldü Müslüman olanı gördü. iktir git bilmem neyin kızı diye söve söve çıktı evden 😂 Hala anlam veremiyorum benimsemek zorunda değilsin alt tarafı saygı duymalısın bu kadar basit ya.

0|0
    0|0
    • tanrı var mı bilmiyorum ama varsa biz onun parçasıysak onunda mizah anlayışı vardır böyle şeylere gülüyordur onu geçtim sorgulamıyorlar körü körüne inanıyorlar abi açık lise okuyorum din dersine çalışıyordum mecburen her neyse böyle bir yazı vardı inanmazsın belki ama ciddiyim hiç bişeye körü körüne inanmayın fakat allahı sorgulamayın tarzı şeyler yazıyor çok saçma değişik bir eğitim sistemi var bu arada kısaca o dediğimi diyordu ama daha kitaba yazılabilir tarzda aynı şey ama :D

• O kadar saçma şeyler var ki gerçekten. İnsanlar da saçma oldukları için saçmalık görünce yadırgamadan benimsiyorlar sorun burda.

• hac işareti görünce bir tuhaf oluyorum nedense :D hristiyanlar ve hristiyanlık hakkında pek bir bilgim yok

0|0
    0|0
    • komik :D klisede dua etmişliğim de var belki kabul olur diye olmanın yanından bile geçmedi ama neyse araştır bence dinleri korkulcak ya da garip yapcak bir yanı yok haçların

• Öyle birsey yok

0|0
    0|0
  • bunlar hep tayyibin yüzünden... tek milletiz dediler ama herkesi ayrımcılığa sürüklediler

1|1
    0|0
    • sadece tayyib değil tüm 3 harfliler öyle şu an siyasetden pek hoşlanmıyorum birisi müslümanı savunur biri türkü biri kürtü hiç biri hepimiz bişeyler yapalım modunda değil ya da hepimiz gelişelim falan

• Dinimiz bile butun dinlere saygiyi emretmisken nedir bu saygisizlik

• yani dininiz bile bunu söylüyor aslında bir kaç ayrım yapıyor dininizde hoş görülü olmamasına rağmen inanmayanların cennete girememesi veya inanmayanla evlenilmemesi gibi ama din işte herkesin dini kendine :D

Erkekler Ne Diyor 11

• Yozlaşmış Avrupayı kurtaran 2 hareket vardır. Reform ve Rönesans olarak anılır. Dinin baskısından kurtulan insanlar gelişmiş medeniyet olma yolunda hızlı adımlar atmaya başladılar. Biz Türkler ise tam tersine daha çok din baskısı altında eziliyoruz. Bu da bizi gerikalmış ülkeler sınıfının en önünde durmaya itiyor.

Amerika'da her türlü insan var. Budist'ten Afrikalısına, Kızılderilisinden yahudisine kadar herkes birlikte yaşıyor. Münferit olaylar dışında kimse kimseye karışmıyor. Herkes birbirine saygılı. Eskiden bir zenci olayı vardı. O iş büyük oranda çözüldü ve ülkenin bir kez daha dünya devi olduğunu gördük. Demek ki kavgayla, birbirine saldırmakla huzura ve mutluluğa erişilmiyor. Ancak aptal insanlar kendilerine benzeyen kişilerle yaşamak isterler. Halbuki farklılıklardan kuvvet doğar. Farklı görüşlerin yeşermesi medeniyeti oluşturur.

Bahsettiğiniz kişilerin varlığı ekonomik sorunlardan bile daha büyük bir sorun. Hangi görüşü savunursa savunsun karşıt görüşlere saygılı olan demokratik insanların varlığı bizi geliştirecek.

0|0
    0|0
    • çok çok aşırı haklısın ve abi şöyle bir milletiz bir şeyin fiyatı ucuz olunca bile abi bu neden ucuz diyoruz ya da ne bileyim her şeyi sorguluyoruz ama din konusu sorgulanmıyor korkuyorlar tanrı sorgulanamaz tanrı 1 dir tanrı tanrı abi adam ne yazmış ne demiş niye demiş sence nasıl sen katılıyormusun falan yok dediyse olur bir bildiği vardır var ya en gıcık olduğum şey sorgulasana ne bildiği var atıyorum sadece cehennemin varlığı bile müslüman olmamam için yeterli böyle bir fikir çok canice nasıl bir tanrı bu insanları korkutarak iyilik yaptırmaya zorluyor falan ben tanrı olsam o cehenneme gitcek tipleri tekrardan dünyaya getirir iyi biri yapmak için farklı koşullar sunardım onlara sadece bunu bile desem sen kimsinki tanrıyı sorguluyorsun ya da yine bir bildiği vardır falan tarzı cevap verirler

• Değerli Dostum,
      Ben inançlı bir insanım. Allah'a ve dine inanıyorum fakat sizin olumsuz düşüncelerinizin beni rahatsız etmediğini belirtmeliyim. Çünkü ben de sizin gibi sorguluyorum. Her ne kadar bilim insanı olsam da, yanıt veremediğim sorularım olsa da Allah'ın varlığını kabul ediyorum. Kafama yatmayan belirsizlikler karşısında ise soruları dondurmanın en iyi fikir olduğunu düşünüyorum. Herkesi baskılayıp, tek düzen getirmenin bir fayda sağlamadığını biliyoruz ama anlayan kaç kişi. Orası meçhul.
      Din öğretileri bir çok baskıcı düzen gibi sorgulamamayı ve koşulsuz itaat etmeyi emreder. Böylece yoldan çıkma ihtimaliniz kalmaz. Baskı ve otorite aptal insanlar için geçerlidir. Cahil insanlara hak etmedikleri saygıyı göstermek ve mantıklı tutumu sergilemek yerine onları daha temelden eğitip gerekli seviyeye ulaşmaları sağlanmalı.
      Korku imparatorluğu ne büyük bir güç değil mi.

• Hep öyle degil mi? Bazilari korkar, cünk biliyorlar senin dediklerin mantikli gelecek ve onlari süpheye degistirecek, digerleri bilmezler, seni Müslüman yapmaya calisirlar Sevap kazanmak icin, dini sen onlardan kat ve kat daha iyi bildigini bilmezler, senin dediklerine düsük zeka seviyeleri ile cevap veremezler, Allah islah etsin deyip kacmaya calisirlar.

0|1
    0|0
  • Görünüşe göre benim gibi metalhead birisiniz. Lakin ters haçın dine karşı görüşten çok dinlere karşı gelmek ve hakaret amaçlı black metal ve bazı metal gruplarının logolarından kullanıldığını belirtmek isterim o açıdan şayet bende bu tip aksesuarlar giymem ayrıca ters haç satanistm propagandasınız. Yani ateist olabilirsiniz lakin bunlarıda bilmeniz gerek NOT:Dindar bir müslümanım ve facebookumda çok ateist arkadaş var lolde oynuyorum:)

0|0
    0|0
    • brom o verdiğim örnek sanırım 1.5 2 sene önceydi din arayışı içindeydim falan filan satanizme yöneldim şeytana hayranlıktan yaratıcısına karşı çıkan bir melek ilgimi çekti vs ama daha olayların içine girince deist olmaya karar verdim kendimi o dine ait de hissetmedim şu an daha farklı aksesuarlar kullanıyorum :)) o zaman alınma ama müslümanları geri kafalı buluyordum şu ankinden daha farklıydım değiştim geliştim herkesin dini kendine herkesle anlaşırım modundayım bak sende diyorsun her dinden arkadaşım var senin gibi olsun istiyorum insanlarda yaşadığım ülkede gelişsin vs takkkılıp kalmasınlar ayrımcılık bırakılsın birlikten güç doğar derler ya o tarz bişeyler en basitinden güç içinde değil abi huzurlu yaşam için gerekli ne bu yani saçmalık her koyun kendi bacağından asılır sen denersin yanaşmıyor mu fikrine tamam konu biter gider illa açcaksan ben açmıyorum bile konusunu arkadaşlarıma

• belki paslaşırız bir ara ekleyeyim dur :D sup oynuyorum ben de çarım çalındı 15-16 lw bişeyim blitz var hesapta onla bişiler yapmaya çalışıyorum bakalım :D saat kaçta giriyorsun :D

• Gece çalıştıgım için pek denk gelemeyebilirim saat olarak :)

• Kardeş senin düşüncelerin nasıl ki İslamiyetten yana değil başka bir dinden yanaysa onlar içinde olmazsa olmaz düşüncelerdir bunlar..

Önce sen başkaların düşüncelerine saygı duymadan, kendi düşüncelerine saygı bekliyorsun. Adam yanında müslüman olmayan birini istemiyordur bu doğal bir durum, kadın seninde bu dine geçmeni istiyordur bu da doğal bir durum..

Sen hayır istemiyorum der görüşlerini savunursun olur biter niye bu kadar abartıyorsun ki?

Unutma saygı duymadan, saygı duyulmazsın.

0|0
    0|0
    • dostum tam olarak beni anlamamışsın sanırım benden başkası önemli değil bu konuda benim için müslüman hristiyan ateist deist satanist bir sürü arkadaşım var hiç bir zaman dinlerini sorgulamadım ve onları kendi görüşüme yöneltmeye çalışmadım yanında istememe bu tarz ayrılmlar çok geri kafalıca geliyor bana insan ayrımı yapmasınlar bu doğal değil herşeyden önce hepimiz insanız ve inancınızın aksine sizinki hoşgörü dini imiş benim inancımı kimse beni kırcak şekilde yargılayamaz bence fikrini söler bende fikrimi sölerim olur biter fakat böyle olmuyor ayrım yapılıyor işte kısacası

• Yaa din hoşgörü dinide senin tanıştığın insanlar dini dört dörtlük değil 4/1'ini bile yaşamıyor anca lafta öyle diyorlar ama ben insanların istememe hakkının olduğunu düşünüyorum.. Yani hristiyan birisi müslüman biriyle arkadaş olmak istemezse kalkıpta "hoop neden ayrımcılık yapıyorsun" demem çok saçma olur.. Kararlar ve tercihler ayrımcılık değildir

• bence öyledir bu bir karar değil en basitinden yukarda verdiğim örnek süper anlaştık çocukla yani sadece dinim için verdiği tepki yukarda bir bayan arkadaşın verdiği örnek ondan hoşlanan çocuk sadece din için abartılı bir tepki vermiş benim çok arkadaşım var müslüman bir çok insandan daha çok karakterli müslümanlar karaktersizdir olarak algılanmasın ama müslüman değilse boktur olayı bitsin istiyorum ya da böyle ayrımcılık vs olcaksa bizim gibiler napsın bu ülkeyi mi terketsin sürekli dışlanma vs

• inanmıyor diye zorla inandırılmaz ki bir insan inanmıyosan inanma ama lol oynayan tayfanın çoğu ergen ergenden duzgun davranısmı bekliyorsun ranked atarken her oyun dine süven varken sonra onlara suven ınsanlar varken sana yapılan şey normal geliyor malesef :(

0|0
    0|0
    • haklısın demin mid dedim çocuk mid dedi önce ben mid demiştim dedim kes lan veled dedi -,- :D :D

• farklı dinden biriyle tanıştığım zaman felsefi sohbet etmek ısterdim ben ama çoğu zaman aynı dilde uzlaşamiyorum

0|0
    0|0
    • evet genelde değişmiyor fikirler

• konuşabilsende pek değişmez bence

• Ben farklı dinden biriyle tartışırken bir şeyleri değisterme amacıyla girmem konuya ben doğruları öğrenmek için tartışırim yanlış bişeyler varsa doğrular gelince zaten değişir

• Tcde müslümanlık yazmakla olmuyor işte.

0|0
    0|0
  • senin karşılaştığın ön yargılı ve bencil bir adammış
    bunu tüm müslümanlara iltifaten diyemezsin

0|0
    0|0
    • tüm müslümanlar boktur demiyorum gelişmesi gereken müslümanlardan bahsediyorum en yakın arkadaşım müslüman dini hakkındaki görüşlerim beni ilgilendiriyor onunkilerde onu ama bu ülkede yaşadığım yerde yalovadayım %80 i bu tarz tepkiler veriyor ve müzim ülkemizin %60 ı falan muhafazakar böyle bu tarz tipler belki daha fazlası bile

• Tesadüfen o tür insanlar hep sana denk gelmiş bence, müslümanlar genelde ayrım yapmaz, herkesin inancı kendine

0|0
    0|0
    • 10 müslümandan 2 si tepki vermiyor cidden kötülemek için demiyorum bursa da yaşadım yalovada İstanbul'da hepsi böyle ilginç bodrum İzmir iyiydi hakkını yemeyeyim kimse laf atmadı sorgulamadı çok daha gelişmiş bu taraflara göre ege

• Aynen ben de ayrımlara karşıyım, ortalama insan ömrü 60-70 yıl boş boş tartışmaktansa hayatı dolu dolu geçirmeliyiz

• Adam doğru demiş.

0|0
    0|0
  • Dindi ırktı vs ayrımcılık var gerçekten haklısın ben müslümanım dinim islam ama herkes böyle mi olcak 2.1 milyar hristiyan var en çok onlar olabilir ırkım türk farklı ırklarda olabilir herkes aynı dinden ırktan olmaz kardeşim ayrımcılık ötekileştirme çok ama çok fazla küpe takıyorum rock metal dinliyorum tarzıma yansıtıyorum giyim olarak yemediğimiz muamele kalmadı milletin tip tip bakması soğuk suratlat vs gına geldi bıktım artık ama takmıyorum önemsemiyorum sende öyle yaparsın milletin ağız kokusuyla uğraşma

0|0
    0|0
    • bende bıktım ama sosyal medya bu tarz yerler olsun ya da çevremdekiler olsun farklılık yapmaya çalışıyorum gelişmesi lazım insanların

Yükleniyor... ;