Bugünde"aslında bırakabilirim" dediğimiz şeylerin, biraz daha müptelası olduk mu?

Her müptelalık zihine bir pranga mı aslında? Neye müptelasın bir parça?

1|1
711

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle zihine bir pranga. Mesela, yiyecek konusunda kesinlikle istekler midenin ihtiyaçların önde çıkar neden çünkü canı istiyor mide istemiyor.
    Sigara - tamamen büyük insanların biberonu hani bebek emziği ile oynaşır, eğlendirir, sakinlaşır kendini aynı şekilde yetişkin insan sigara ile oynuyor.
    İnternet - Dünyanın farklı illüzyonu, bu Dünya bize ucuz olarak sunuluyor bazı vatandaşları bu Dünyaya girip çıkmak istemez çünkü daha kolay yaşam biçimi.
    Şimdi ben ne bu kadar örnek verdim dersin her şey zihin oyunu zihni bir anda kilitleniyor ve mahküm kalıyor.

1|1
    0|0
    • Bravo, beklediğim cevap böyle bir şeydi. Görüşün için teşekkürler. Beğendim :)

• Ergen da entel olabilir, yaş ile kısıtlamak yanlış olur ama her insan kendine odaklı iltifat duymak ister. Bir güzellik yapsana der gibi sorular çoğunlukta.

• Doğru :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• Yorumları bir bir okudum, biri sigaradan dert yanmıış bir diğeri sevdiğinden, biri şarkı söylemek demiş bir diğer yalnızlık...

Sigara kullanırım, yalnızlıgıda bilirim, şarkıda söylerim, ama asıl bağımlılığımız her gün körü körüne birazdaha içine düştügümüz hatta onunla kayboldugumuz, hem cebımıze hem sağlıgımıza Zarar olan, o güzel olunca o pahalı olunca kendımızı birşey sandıgımız, birilerinin bizi yönetmesine izin verdiğimiz ve bunu an be an kat kat büyüttüğümü TELEFONLAR

1|0
    0|0
    • Doktor sen yaşıyor musun? :) Telefona ya da bilgisayara çok müptela değilim neyse ki. Ama kitap okumaya fazla müptelayım. Bak bu zararsız.

• Geçmiş olsun o zaman doktor :)

• Sağol canım :)

• ciddi bir bağımlılığım var. yarım saat uzak durmaya çalışsam elim ayağım titremeye başlar. bugün hep uzak durdum. maçtan sonra irade gösterisi sona erdi

1|0
    0|0
    • Demek ki beşiktaş maçlarını izlememeye gayret göstermeliyiz, müptelası olduğun şeyi bırakmak için :)

• fenerliyim

• Hım sevincinde de iradene yenik düşüyorsan. Sinirlendiğini düşündüğüm için beşiktaş dedim kusura bakmayın :)

• Sigarasız 5nci günüm, gerisi çokta önemli değil. Ben onu, o beni terketsin kafi...

1|0
    0|0
  • Yalnızlığa.

1|0
    0|0
  • Sadece müptelalik olsa keşke...
    İdeolojik bakışlar da zihni geçirilen deli gömlekleri...

1|0
    0|0
  • Biz hep müptelayız. Atam sirozdan olmuş bide ölsek çok mu yani. Getirin jack iki buzlu olsun. Ses etmeyin. Çekin gidin sonra. Şşşş.

0|0
    0|0
  • Olduk.

0|0
    0|0
  • kalbim vardı.
    bıraktım gitti :)

0|0
    0|0
  • Aşka Günaydın hayırlı sabahlar

0|0
    0|0
  • Bir Zaman'lar birşeylere müptelaydım

1|0
    0|0
  • Hiçbirşeye müptela olmamıştım onu görene kadar.. şimdi o saplantım, müptelasıyım lakin 15 yıla yaklaştık o benim ona olan hislerimi kabullenmiyor...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Sigara :) Şarkı söyleme sevdası

4|2
    0|0
  • Olmadım farkettiğim uzaklastığım şeyi bitiririm

1|0
    0|0
  • Sahip olduklarin sonunda sana sahip oluyor

1|0
    0|0