Dinler çok saçma bir şey?

Neden hristiyan müslüman yahudi diye dinler çıkmış hepimiz aynı ALLAH'A inanıyoruz. İnanmanın şartları hepimizde ortak yani nedir bu yani dinlere ayrılmamız?

0|0
16

En İyi Erkek Görüşü

• Allah hata yapmis 2 kez, yama gondermis ya da bunlarin hepsi palavra. Hangisi mantikli?

0|1
    0|0
    • Ya gerçekten kafam çok ama çok karıştı ALLAH'A sonsuz inancım var ama şöyle bir sıkıntı var.
      Peygamberlerin hepsine inanıyorum. Melekler, Şeytanlar, Cinler inanıyorum. Nazar, Dua, Oruç inanıyorum Kader, Nasip, Kısmet inanıyorum Cennet, Cehennem inanıyorum Sadece mezheplere ve dinlere inanmak istemiyorum bende mantık şu ! Hepimiz aynı ALLAH'A inanıyoruz neden ! Mezheplere ve dinlere ayrılıyoruz? Zaten inanmanın şartları hemen hemen bunlar değil midir? Oruç gibi şeyler dışında. Peki ben Müslüman mıyım?

• Sacma gelmeli zaten her akil sagligi yerinde insan icin. 1400 yil once yazilmis bazi kisimlari artik cag disi kalmis dogal olarak. Islam'in da mutlaka Hristiyanlik gibi reforma girmesi lazim. Ancak o sekilde Muslumanlarin cogunlukta oldugu devletler ilerleyebilir.

• Benim müslümanlık anlayaşım çok mantıklı dimi mesela türban bir simge :D

https://www.youtube.com/watch?v=w0Aan5pZ8zI

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Dinlere isim veren peygamberler değil insanlardır. Peygamberlerin hepsi aynı şeyleri öğütler Allah'a inanmaya davet eder. Sonradan İnsanlar hıristiyanlık yahudilik diye ayırdılar.

0|0
    0|0
    • Aynen teistler peki bir dine mensup mudur?

• Konuyu çok iyi bilmiyorum ama benim bildiğim kadarıyla teizim tanrıcılık demek yani bir tanrının varlığını kabul eden kişiler teist olur müslümanlar ya da hıristiyanlar bir tanrının varlığına inandıkları için bir dine mensup olan teistlerdir. Yani teizim bir tanrıyı benimsemenin felsefi adı. Deizim mesela bir tanrıyı kabul eder ama dinleri kabul etmez onlarda teist oluyor anlatabildim mi bilmiyorum :D

Erkekler Ne Diyor 5

• aynı anda çıkmadı, insanlar yoldan çıktıkça yeniden bilgilendirildi.
    ve insanlar üzerlerinde oynadıkça farklı dinler oluştu

0|0
    0|0
    • Nur suresi 31. ayetinde kadınlara saçlarınızı ve göğüslerinizi örtün denmemiştir. Gögüslerinizi örtün denmiştir. Fakat sonradan birileri "örtü" kelimesini "başörtüsü"ne çevirmişlerdir. Kuran'ın orjinalinde "başörtüsü" diye bir kelime geçmez.

Kuran'da Ahzab Suresi 59. ayette çarşaf (cilbab) vardır. Çarşaf ise ev kıyafeti değil dışarı kıyafetidir ayrıca şartlı farzdır. Müslüman kadınlar dışarı çıktıklarında eza görme durumları varsa çarşaf farzdır. Eğer böyle bir durum yoksa farz olmaz.

• Kitapları dinleri yaratn gönderdi hepsini zamanı vardı son din son kitap gönderildi hepiniz buna inanacaksınız dendi bu da bizim sınavımız inancına göre muamele görecez

0|0
    0|0
    • Ya bilmiyorum kafam çok karıştı.

• Kitapta yazıyor olum 😄tabletlerden tut derilere kadar her yerde tek kuran var. Sen ateist olmakta ısrarcıysan tutmayalım cehennem geniş 😄

• sen kapa çeneni hatsiz ! ateistmiş senden daha müslümanım canım ! önyargılı yobaz gerici

• Allah katinda tek din islamdir. Bu Hz Adem (a. s.) dan itibaren adı aynıdır.

0|0
    0|0
  • Bunu Allah'a sorsan. bu soruya bu siteden kimse cevap veremez.

0|0
    0|0
    • Ya gerçekten güldürdün soyut bir şey :D

• ben kastım xperimi. artık gidebilirim. cevabını söylerlerse yaz bana

• hadi bb

• Tamam

0|0
    0|0
    • Yazmak için yazma mal mısın?

Yükleniyor... ;