Çok eşlilik yasal olsaydı 4 eşten kaçıncısı olmak isterdiniz? Eş Seçimde eşinize yardım edermiydiniz? Günün sorusu :) ?

Çok eşlilik yasal ve geleneksel olsaydı 4 eşten kaçıncısı olmak isterdiniz?
Eş Seçimde eşinize yardım edermiydiniz?
:) Günün sorusu :)

Çok eşlilik yasal olsaydı 4 eşten kaçıncısı olmak isterdiniz? Eş Seçimde eşinize yardım edermiydiniz?Günün sorusu :) ?

0|0
61

En İyi Kız Görüşü

• 4. Eş olmak isterdim. ben son göz ağrısı olayım😊
    Yok eğer ilk 3 ten biri olacaksam da evet ona yeni eşi ben seçerdim😊Tabiki ona aşık olmalıyım bunu yapmak için.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yasal olsaydi bile 1 esten fazlasini almam.

1|1
    0|0
    • Yalanı yok ben de almazdım:) Bu soru hanımları kızdıracak bir soru farkındayım ama asıl cevap hayal gücünde yatıyor. :)

• Tek ve mantıklı cevap senden geldi teşekkürler

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Hiçbiri olmak istemezdim..
    Midem kaldırmaz hiçbirini!!

1|1
    0|0
    • Ama farzet ki toplum böyle olsaydı? Herkeste olan bir şey olsa?

• Rica ederim..

• Bunun yasal olmasını isteyen zevk düşkünlerini ise ALLAH islah etsin.

Bir konu daha var.
      Zinaların artması veya azalmasının çok eşlilik ile bir alakası var diyenlere katılmıyorum. Evlenecek maddi imkanı olduğu halde bir sorumluluk almadan gündelik ilişkileri, zinayı tercih eden erkekler tek eş bile istemiyor bunu çözmek için çok eş yasallığı fikri oldukça mantıksızdır.
      Resmi kayıtlı olmadan dini nikahinda bikaç eşi olan şahıs bile zinaya başvurabiliyor ise bunun yasal olmasının bir faydası olacağını sanmıyorum.
      Bir başka mesele ise evlenecek maddi imkanı olmayıp zina edenler var. Çok eşin yasal olması bu kişilere ne kazandıracak. Bu bir çözüm değildir.
      Aksine toplumda evlilikler genelde ikinci bir kişinin araya girmesiyle son buluyor. Bunun yasal olmamasına rağmen bu kadar evlilik bitiyorken bunu yasal edip erkekleri ailesine karşı bu konuda teşvik edip cesaretlendirmek topluma fayda değil zarar getirecektir

• Müslümanım elhamdülillah. Dinimizde farz veya vacip olmayan hiçbir konuda kimse kimseye baskı yapamaz. Örneğin çok eşlilik konusunda, bir erkek hanımına bunu kabul etmeye mecbursun ayette var ve sünnettir deyince komik duruma düşüyor. Çünkü tek eşlilik de ayette var, Allah övmüştür ve sünnettir. Dinimizde farz ve vacip olan konular (namaz, oruç, tesettür, kurban kesmek. ..) vb konularda bile bir erkek hanımına baskı yapamaz iken sadece bir sünnet için baskı yapmaya İslami kurallara göre hakkı yoktur. Kimse mutlu olmadığı ve eşinin başka birini daha istediği evliliğe devam etmek zorunda değildir. Herkesi en güzel sünnet olan Tek Eşlilik sünnetine davet ediyorum. Bunun yasal olmasını isteyen zevk düşkünlerini ise ALLAH islah etsin.

0|0
    0|0
  • Resmi olmamalı

Nisa-3'te açıklandığı üzere çok eşlilik Farz vacip mustehab değildir. Ayette tek eşlilik övülümektedir. Bir kadın dini nikahında "kocamın üzerime başka kadınla nikahina razı değilim o da bu şartla benimle nikahlandı ve imzaladı." Yazıp şahitlere ve kocasına imzalatabilir. Bunun sebebi dinimizde çok eşlilik bir azimet değil ruhsat olduğu için bu ruhsatı kullanmak isteyen erkekler bunu kabul eden kadın ile evlenir, tek eşli olmak isteyen erkekler de kocasını paylaşmak istemeyen kadınla evlenir. Böylece huzursuzluk çıkmaz.

0|0
    0|0
  • Hz. Ali Hz. Fatıma'nın üzerine evlenmek isteyince Hz. Fatıma buna çok üzüldü ve Rasûlullah (sav) damadının bundan vazgeçmesini istedi tek eşli diğer damadını övdü. Hz. Alinin o kızdan vazgeçme sebebi kızın babasının dini olsaydı babası müslüman Bayka biriyle evlenirdi. Burada Hz. Fatıma kumaya razı olmadığı için Hz. Ali vazgeçti. İslamda çok eşlilik farz ve veciz olmadıgı için kocanın bu isteğine itaat zorunlu değil

0|0
    0|0
  • Ilk olmak isterdim

0|1
    1|0
    • Teşekkürler, peki neden?

• Benim üstüme getirdiği kuma benim halimi yaşamış olsun ve ölmeden göreyim diye

• İlginç düşünce :)

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;